Results 1 to 3 of 3

Thread: ΟΣΙΟΣ ΝΙΚΑΝΩΡ

  1. #1

    georgeflu's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    ptolemaida
    Age
    44
    Posts
    12,426
    Rep Power
    4091704

    ΟΣΙΟΣ ΝΙΚΑΝΩΡ

    η Κυριακη,ειναι μερα η της μαμας,η της πεθερας...
    οποτε,επισκεπτομενος σημερα την μαμα,με ενημερωσε,οτι τους ενημερωσε το πρωι στην εκκλησια ο παπας,πως ενα νεο εκκλησιαστικο καναλι εχει μπει στην περιοχη.
    εκανα λοιπον μια αναζητηση και διαπιστωσα,οτι στην θεση του καναλιου "κ28" το οποιο σταματησε να λειτουργει εδω και λιγους μηνες,εχει ξεκινησει το καναλι "ΟΣΙΟΣ ΝΙΚΑΝΩΡ" ,με αποσπασματα? η ισως και αναμεταδωση απο το 4Ε, το οποιο εγω λαμβανω στην συχνοτητα 47 απο το κεντρο εκπομπης "κλεισουρας" (δυτικη Μακεδονια).
    φανταζομαι,οτι το ιδιο συμβαινει και στα υπολοιπα κεντρα εκπομπης δυτικης Μακεδονιας,στις αντιστοιχες συχνοτητες...

    ολα ειναι FLU

    Member SatDreamGr Projects

  2. #2

    Απ: ΟΣΙΟΣ ΝΙΚΑΝΩΡ

    Το βρήκα κι εγω χτες, έχει πάρει την θέση του Καναλιού 28 των Γρεβενών που έχει κλείσει απο καιρό...

  3. #3
    neoktistos's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Location
    Έδεσσα
    Age
    45
    Posts
    583
    Rep Power
    76

    Απ: ΟΣΙΟΣ ΝΙΚΑΝΩΡ

    Το συγκεκριμένο κανάλι και καθ' επέκταση η συχνότητα 47 (αλλά καί η 52) που εκπέμπουν για την Δυτική Μακεδονία,
    λαμβάνεται στο πατρικό μου (περίπου στο κέντρο του χωριού) πέντε [5] χλμ ΒΔ της Έδεσσας, γι' αρκετές ώρες την ημέρα.
    Να σημειώσω ότι όλη η εγκατάσταση (καλώδια, κεραία και ενισχυτής) είναι τουλάχιστον 20 χρόνων!!!
    Ψηφιακός δέκτης είναι ο γνωστός EDISION MINI TRITON+ αν θυμάμαι καλά.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •