Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 15

Thread: Δεκτις VU+ZERO

  1. #1

    Δεκτις VU+ZERO

    Παιδια εχω παρει πρην λιγες μερες εναν δεκτι vu+zero του εβαλα OPENPLI image και μου δουλευε καλα, αλλα ειπα να βαλω ενα αλλο image VTI , λοιπον απο τοτε που το εβαλα δεν μου ανοιγει κανενα καναλι πλεον μεσα εχει τα ιδια καλουδια που ειχε και το ΠΛΙ, ξερει κανενας να μου πει πιο ειναι τελικα το καλυτερο image για αυτον τον δεκτι;;;

  2. #2

    georgeflu's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    ptolemaida
    Age
    44
    Posts
    12,426
    Rep Power
    4091704

    Απ: Δεκτις VU+ZERO

    φιλε μου,η ερωτηση σου εχει συζητηθει πολλες φορες για ενα σωρο αλλους δεκτες-μοντελα. δεν υπαρχει το "καλυτερο" image. η να το πω και αλλιως,το καλυτερο image για τον καθενα μας,μπορει να ειναι διαφορετικο. ενας θελει ενα ελαφρυ και γρηγορο λογισμικο,αλλος θελει ενα που να εχει πανω τα παντα και ας ειναι βαρυ. για να βγαλεις λοιπον ενα ασφαλες συμπερασμα,δοκιμαζεις οσα θελεις να δοκιμασεις (για περισσοτερες απο μια μερες,ωστε να ασχοληθεις καποιο διαστημα και να βρεις και ισως καποιες οχι τοσο εμφανεις λειτουργειες) και καταλληγεις στο πιο εχει τα περισσοτερα καλα και τα λιγοτερα ασχημα για τα δικα σου "θελω".
    ολα ειναι FLU

    Member SatDreamGr Projects

  3. #3

    Απ: Δεκτις VU+ZERO

    Φιλε μου το ξερω οτι δεν υπαρχη το καλυτερο , απλα ζηταω καποια γνωμη η την εμπειρια του καθενος απλα και μονο για να εχω μια πιο πληρη εικονα σαφως και η τελικη απποφαση ειναι δικι μου

  4. #4

    georgeflu's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    ptolemaida
    Age
    44
    Posts
    12,426
    Rep Power
    4091704

    Απ: Δεκτις VU+ZERO

    οι συνηθεις επιλογες ειναι το blackhole που ειναι και το καλο "κρυφο χαρτι" της vu με αρκετα καλουδια και καλα χαρακτηριστικα και το vti που ειναι στην ιδια βαση,αλλα πιο lite.
    μετα αλλαζεις τυπο και πας σε αλλης κατευθυνσης λογισμικα,τυπου openpli που ειναι σιγουρα ταχυτερα και εντελως διαφορετικα απο τα προηγουμενα,αλλα το αρχικο openpli δεν εχει καποια panel και καποια αλλα χαρακτηριστικα,που διευκοληνουν τον χρηστη. σε ιδια κατευθυνση και το openatv,σαφως πιο πληρες,αλλα και πιο βαρυ.η ομαδα μας,δυστυχως δεν εχει βγαλει λογισμικο γι αυτο το μοντελο.
    ολα ειναι FLU

    Member SatDreamGr Projects

  5. #5

    Απ: Δεκτις VU+ZERO

    Ευχαριστω φιλε μου, ναι το ξερω οτι δεν εχει βγαλει ακομα δυστυχος κατι για το μηχανημα που εχω το πρωτο που εψαξα ηταν εδω .

  6. #6

    Απ: Δεκτις VU+ZERO

    Τελικα του περασα το OpenPli beta που ειναι για VU+ZERO αλλα εχω ενα θεμα ,διοτι θελω να του περασω και TSPANEL αλλα δεν μπορω να το περασω με τιποτα, στο φορουμ τις OpenPli λενε οτι δεν γινετε αλλα ειδα καποια φορουμ και λενε οτι γινετε, ξερει κανεις ρε παιδια να μου πει αν γινετε η οχι;
    το εκανα εγκατασταση μεσο telnet αλλα μου βγαζει αυτο εδω

    ffBG8GS.jpg

  7. #7

    georgeflu's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    ptolemaida
    Age
    44
    Posts
    12,426
    Rep Power
    4091704

    Απ: Δεκτις VU+ZERO

    Quote Originally Posted by Gladiator View Post
    Τελικα του περασα το OpenPli beta που ειναι για VU+ZERO αλλα εχω ενα θεμα ,διοτι θελω να του περασω και TSPANEL αλλα δεν μπορω να το περασω με τιποτα, στο φορουμ τις OpenPli λενε οτι δεν γινετε αλλα ειδα καποια φορουμ και λενε οτι γινετε, ξερει κανεις ρε παιδια να μου πει αν γινετε η οχι;
    το εκανα εγκατασταση μεσο telnet αλλα μου βγαζει αυτο εδω

    ffBG8GS.jpg
    σε openpli,ναι γινεται. σε vu+zero (η να πω γενικοτερα σε vu+ με τα τελευταια λογισμικα (τελευταιους drivers) δεν εχω δοκιμασει για να εχω (βεβαιη) προσωπικη αποψη,αλλα δεν βλεπω και το γιατι οχι,οτα σε ιδια λογισμικα (αλλους δετες) δεν υπαρχει προβλημα.

    αυτο το σφαλμα ("bad magic number") συνηθως το βγαζει,οταν τα plugin ειναι φτιαγμενο για διαφορετικο Ο.Ε . πχ,αν εσυ εβαλες ενα λογισμικο τυπου Ο.Ε 2.0 (δηλαδη python 2.7) στον δεκτη σου ,και εβαλες ενα plugin για Ο.Ε 2.6 (δηλαδη python 2.6) συμβαινει αυτο.
    ποια ακριβως (και απο που) εκδοση tspanel κατεβασες?
    ολα ειναι FLU

    Member SatDreamGr Projects

  8. #8

    Απ: Δεκτις VU+ZERO

    Quote Originally Posted by georgeflu View Post
    σε openpli,ναι γινεται. σε vu+zero (η να πω γενικοτερα σε vu+ με τα τελευταια λογισμικα (τελευταιους drivers) δεν εχω δοκιμασει για να εχω (βεβαιη) προσωπικη αποψη,αλλα δεν βλεπω και το γιατι οχι,οτα σε ιδια λογισμικα (αλλους δετες) δεν υπαρχει προβλημα.

    αυτο το σφαλμα ("bad magic number") συνηθως το βγαζει,οταν τα plugin ειναι φτιαγμενο για διαφορετικο Ο.Ε . πχ,αν εσυ εβαλες ενα λογισμικο τυπου Ο.Ε 2.0 (δηλαδη python 2.7) στον δεκτη σου ,και εβαλες ενα plugin για Ο.Ε 2.6 (δηλαδη python 2.6) συμβαινει αυτο.
    ποια ακριβως (και απο που) εκδοση tspanel κατεβασες?
    Αυτο εδω προσπαθησα να βαλω και το κατεβασα απο δω

    http://vu.imajteam.com/imajteam-addo...el_7.5_all.ipk

  9. #9

    georgeflu's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    ptolemaida
    Age
    44
    Posts
    12,426
    Rep Power
    4091704

    Απ: Δεκτις VU+ZERO

    κανε μια απεγκατασταση αυτο που κατεβασες-περασες. μετα κατεβασε και δοκιμασε αυτο που ειναι εδω
    http://www.satdreamgr.com/forum/show...29-by-mFaraj57
    στο μυνημα #89# (που ειναι σιγουρα mips32el). μετα...βλεπουμε
    ολα ειναι FLU

    Member SatDreamGr Projects

  10. #10

    Απ: Δεκτις VU+ZERO

    στον Vu+Ultimo με δικό μας image έβαλα το 7.4
    enigma2-plugin-extensions-tspanel_7.4_mipsel.ipk.zip
    και δούλεψε το 7.5 μου βγαζει κι εμένα bad magik number
    γιατί δεν βάζεις το new menu;
    New menu v 0.5 OE 2.0
    SatDreamGr

Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •