Μεγαλα παιδια μπορει να ειμαστε αλλα αμα μας δοθει καμια ευκαιρια δεν την χανουμε.
Λοιπον ειχα παντα στο μαυλο μου να παρω εναν media player με κυρια χρηση το Kodi.Αλλα βασικη προηποθεση να μην ειναι ακριβω και να ειναι δυνατο γρηγορο
και με υποστήριξη.Ετσι σε καποια φαση διαβαζω για το remix mini το οποιο το εδωναν σε μιση τιμη, που ηταν στα 44 ευρω ολα πληρωμενα.Εκανα εγγραφη στην ιστοσελιδα τους
μου ηρθε στο μαιλ ο εκπτωτικος κωδικος και ετσι προχωρησα στην αγορα του.

12 μερες μετα την παραγγελεια μου ηρθε με courrier.
Προκειτε για πολυ μικρων διαστασεων κουτι αλλα πολυ δυνατο.Ισως φτωχο σε εξοπλισμο θα ηθελα κια usb ακομη αλλα δεν μπορουμε να τα εχουμε ολα.

Φοραει μια παραμετροποιημενη android desktop εκδοση η οποια ρολαρει πολυ σταθερα.
Μετα την πρωτη γνωριμια εγκατεστησα το kodi με τις ελληνικες buids και μπορω να πω οτι παει σφαιρα.
Στρειμαρει fullHD 1080 ανετα.
Το εχω μερικες μερες τωρα και μπορω να πω οτι ειμαι πολυ ικανοποιημενος απο την αγορα και τιμη του.

Τα δυο αρνητικα θεματα που βρηκα μεχρι τωρα ειναι οτι η ασυρματη συνδεση που κανει με το ρουτερ ειναι πολυ αδυναμη αν και δεν ειναι τοσο μακρυα.Οποτε προχωρησα σε ενσύρματη δικτύωση και ετσι δεν εχω κολληματα.Ναι αλλα το σοβαρο προβλημα που βρισκω ειναι οτι με το που παει σε stand by mode και το ξεκινησω δεν συνδεεται στο ιντερνετ.Πρεπει
να κανω εππανεκινηση.Μπορω να πω οτι ειναι ενοχλητικο.Ευτυχως ο χρονος εππανεκινησης ειναι μερικα δευτερολεπτα.
Το αλλο θεματακι ειναι οτι ακομη δεν καταφερα να το κανω να γραφει ελληνικα αν και εχω ολες τις ρυθμισεις κανονικα οπως πρεπει.

Αυτα σαν πρωτη γευση απο το καινουργιο media player που αγορασα και ετσι αφηνω για αλλα κολπα το raspberry 512 μνημη το οποιο απλα δεν εκανε με τιποτε για το Kodi.


Το αγορασα απο εδω...
HTML Code:
http://www.jide.com/mini