Results 1 to 8 of 8

Thread: Οδηγός Υπερσάρωσης

  1. #1

    Οδηγός Υπερσάρωσης

    Καλησπέρα σε όλους.Θα ήθελα να ρωτήσω το εξής.Στο skin που υπάρχει στο satdream η μπάρα του σήματος βγαίνει μερικώς εκτός οθόνης της τηλεόρασής μου.Ψάχνω να βρω στο image αυτό που στο OpenPli λέγεται "οδηγός υπερσάρωσης" ώστε να μαζέψω λιγο την εικόνα κυρίως από το πάνω μέρος.Κάπου είχα δει παρόμοια συζήτηση εδώ αλλά δεν μπορώ να την βρω τώρα.

  2. #2

    devilcosta's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Εδώ
    Posts
    9,710
    Rep Power
    2556267

    Re: Οδηγός Υπερσάρωσης

    Στην επιλογή skin έχεις και το 16.9 transpba που θα προσαρμοστεί στην οθόνη σου
    Member SatDreamGr Projects.
    ....................................
    Orbital Position = 5W - 3E - 9E - 13E - 19E.
    ....................................
    Satellite Receivers = Edision OS Mio 4K -- Edision OS Nino+ -- Edision OS Mini -- Edision OS Mega -- Medi@link IXUSS ZERO -- Dm 7020HD -- Vu+ Solo 2 -- Octagon SF4008 Triple 4K.
    ....................................
    Module = CI+ Fransat.
    ....................................
    Tuner Card = TBS5925.
    ....................................
    Images = SatDreamGr.

  3. #3

    enigma1969's Avatar
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    SatDreamGR
    Posts
    4,646
    Rep Power
    263480

    Re: Οδηγός Υπερσάρωσης

    ριξε μια ματια ΕΔΩ μηπως σε βοηθησει
    Αλλιως Μενου/Συστημα/Οδηγος υπερσαρωσης
    Member SatDreamGr Projects


  4. #4

    Re: Οδηγός Υπερσάρωσης

    Ευχαριστώ για τις απαντήσεις,αλλά στο stable που έχω δεν βλέπω επιλογή για "16.9 transpba" στο θέμα,παρά μόνο την απλή και HD(που είναι προφορτωμένη) εκδοχή.Πολύ περισσότερο η επιλογή "οδηγός υπερσάρωσης".Από την στιγμή που το image βασίζεται στο OpenPLi και με δεδομενο ότι γνωρίζετε πως το skin δεν "πατάει" καλά,δεν ξερω πόσο δύσκολο είναι να μπει αυτη η επιλογή.Ισως σε μια επόμενη αναβάθμιση.
    Εγώ πάντως έλυσα το πρόβλημα μου μέσω της αλλαγής ρύθμισης της τηλεόρασης

  5. #5

    georgeflu's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    ptolemaida
    Age
    44
    Posts
    12,426
    Rep Power
    4091704

    Re: Οδηγός Υπερσάρωσης

    εχεις κανει update στο stable που εχεις?
    γιατι κι εγω εχω stable σε καποιον απο τους δεκτες μου,αλλα η επιλογη εκει (στο skin με 16/9 ) υπαρχει κανονικα...
    ολα ειναι FLU

    Member SatDreamGr Projects

  6. #6

    devilcosta's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Εδώ
    Posts
    9,710
    Rep Power
    2556267

    Re: Οδηγός Υπερσάρωσης

    Quote Originally Posted by jtsou View Post
    Ευχαριστώ για τις απαντήσεις,αλλά στο stable που έχω δεν βλέπω επιλογή για "16.9 transpba" στο θέμα,παρά μόνο την απλή και HD(που είναι προφορτωμένη) εκδοχή.Πολύ περισσότερο η επιλογή "οδηγός υπερσάρωσης".Από την στιγμή που το image βασίζεται στο OpenPLi και με δεδομενο ότι γνωρίζετε πως το skin δεν "πατάει" καλά,δεν ξερω πόσο δύσκολο είναι να μπει αυτη η επιλογή.Ισως σε μια επόμενη αναβάθμιση.
    Εγώ πάντως έλυσα το πρόβλημα μου μέσω της αλλαγής ρύθμισης της τηλεόρασης


    Έχεις επιλογή δυο skin , το ένα είναι HD και το δεύτερο που είναι το ίδιο, αλλα καλύπτει τηλεοράσεις που είναι 16.9 στο infobar.

    Στην πλοήγηση που κανεις στο menu των skins θα δεις στο εικονίδιο αριστερά HD, και 16.9 , Το 16.9 πρέπει να σε καλύπτει.

    Δεν έχουμε αναφορές ότι επιλέγοντας ένα από τα δυο skins ανάλογα με την τηλεόραση δεν προσαρμόζονται .
    Member SatDreamGr Projects.
    ....................................
    Orbital Position = 5W - 3E - 9E - 13E - 19E.
    ....................................
    Satellite Receivers = Edision OS Mio 4K -- Edision OS Nino+ -- Edision OS Mini -- Edision OS Mega -- Medi@link IXUSS ZERO -- Dm 7020HD -- Vu+ Solo 2 -- Octagon SF4008 Triple 4K.
    ....................................
    Module = CI+ Fransat.
    ....................................
    Tuner Card = TBS5925.
    ....................................
    Images = SatDreamGr.

  7. #7

    nikolis123's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    καταγωγη καρδιτσα
    Age
    63
    Posts
    1,485
    Rep Power
    1578

    Απ: Οδηγός Υπερσάρωσης

    mipos prepi na prosarmosis tin tileorasi ego tin exo sto (auto) an valo (film-arena) h kati alo iparxi afto to povlima kai se mena
    Με αρέσει ότι απαγορεύεται με αρέσει ότι δεν επιτρέπετε

  8. #8

    Re: Οδηγός Υπερσάρωσης

    Quote Originally Posted by devilcosta View Post
    Έχεις επιλογή δυο skin , το ένα είναι HD και το δεύτερο που είναι το ίδιο, αλλα καλύπτει τηλεοράσεις που είναι 16.9 στο infobar.

    Στην πλοήγηση που κανεις στο menu των skins θα δεις στο εικονίδιο αριστερά HD, και 16.9 , Το 16.9 πρέπει να σε καλύπτει.

    Δεν έχουμε αναφορές ότι επιλέγοντας ένα από τα δυο skins ανάλογα με την τηλεόραση δεν προσαρμόζονται .
    Ναι,έχεις δίκιο,έτσι είναι όπως το λες.Απλά δεν είδα το εικονίδιο που ανέφερες και δεν μπήκα στον κόπο να το επιλέξω το 2ο skin.Είχα ήδη λύσει το πρόβλημά μου,μέσω tv,με την επιλογή "μόνο σκαναρ" σε LGtv.Ευχαριστώ για την βοήθεια και την υπομονή σας.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •