Results 1 to 4 of 4

Thread: ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ NOVA

  1. #1

    georgeflu's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    ptolemaida
    Age
    44
    Posts
    12,426
    Rep Power
    4091704

    ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ NOVA

    ηταν πολλες οι φορες που ξεκινησα (η και εγραψα) να γραφω το μυνημα,αλλα τελικα δεν το ποσταρισα,γιατι δεν ξερω πως ακριβως να το παρουσιασω.τελος παντων,εγω το γραφω κι ας φανει οπως θελει,θα ηθελα ομως τα οποια σχολια να ειναι σε καποια πρεπωντα πλαισια.
    αφορμη γι αυτο το μυνημα ειναι το εξης. καποιος φιλος μου ο οποιος ηταν μεχρι καποια στιγμη συνδρομητης με δεκτη σειρας 900(την οποια διεκοψε για προσωπικους λογους) με πηρε τηλεφωνο και μου ζητησε να παω απο εκει αν μπορω (γιατι μετα την διακοπη ειχα βαλει κι εγω το χερακι μου στην εγκατασταση του,γεμιζοντας το πιατο του lnb,μηπως χρειαστει καποια βοηθεια για να βγαλει ακρη ο τεχνικος κλπ),γιατι επικοινωνησαν μαζι του απο την NO*VA,κανοντας του μια προσφορα,τον δεκτη 865pvr+την οποια μετατροπη της εγκαταστασης δωρεαν και συνδρομη 45 ευρω για εναν χρονο. πηγα απο εκει για καφεδακι ηρθε ο τεχνικος,εβαλε ενα quad lnb (που υπηρχε μεσα στο upgrade kit που εφερε) και κατα την διαρκεια της ενεργοποιησης καταλαβα οτι η προσφορα αφορουσε παλιους συνδρομητες που ειχαν διακοψει. δε λεω,καλη η προσφορα,αλλα η ενσταση μου εχει να κανει με το εξης... γι αυτους που ειναι χρονια συνδρομητες και δεν εχουν διακοψει,γιατι δεν εχει γινει μια αντιστοιχη προσφορα?
    επισης κατα την διαρκεια του καφε,ειπα να κανω καποιες ερωτησεις περιεργου ,οποτε ρωτησα τι προσφορες υπαρχουν κλπ. εμαθα λοιπον οτι η τιμη του δεκτη 831 με ενα χρονο συμβολαιο,ειναι στα 49 ευρω πλεον χωρις τον υπολοιπο εξοπλισμο,ο οποιος ειναι προαιρετικος και χρεωνεται 10 επιπλεον ευρω. εμαθα επισης οτι το κοστος της εγκαταστασης απο τεχνικο του δικτυου,κατεβηκε απο τα 70 ευρω στα 50! και αναρωτιεμαι εγω τωρα,το προβλημα του καθενος υποψηφιου συνδρομητη,ειναι τα 50-100 ευρω του εξοπλισμου,τα 50 η 70 του τεχνικου,η τα 62 τον μηνα της συνδρομης? μηπως πρεπει τα παλικαρια εκει να κανουν μια αναθεωρηση στο τι και σε ποιον το προσφερουν?
    ολα ειναι FLU

    Member SatDreamGr Projects

  2. #2

    devilcosta's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Εδώ
    Posts
    9,710
    Rep Power
    2556267

    Απ: ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ NOVA

    Όπου και όπως σε πιάσουνε χαχαχαχα
    Member SatDreamGr Projects.
    ....................................
    Orbital Position = 5W - 3E - 9E - 13E - 19E.
    ....................................
    Satellite Receivers = Edision OS Mio 4K -- Edision OS Nino+ -- Edision OS Mini -- Edision OS Mega -- Medi@link IXUSS ZERO -- Dm 7020HD -- Vu+ Solo 2 -- Octagon SF4008 Triple 4K.
    ....................................
    Module = CI+ Fransat.
    ....................................
    Tuner Card = TBS5925.
    ....................................
    Images = SatDreamGr.

  3. #3

    dimfil's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Αθήνα, Χαλάνδρι...
    Age
    50
    Posts
    816
    Rep Power
    1452

    Απ: ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ NOVA

    Quote Originally Posted by devilcosta View Post
    Όπου και όπως σε πιάσουνε χαχαχαχα
    Έτσι ακριβώς...
    Χρόνια κάνει τέτοιες κουταμάρες η Nova.

    Φαντάζομαι υπάρχουν πολύ παλαιότεροι συνδρομητές από εμένα, πάντως εγώ από το 2003 που είμαι συνδρομητής δεν έχω δεχτεί ούτε ένα τηλεφώνημα για κάποια προσφορά...

    Έχε χάρη...

  4. #4

    Απ: ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ NOVA

    Εγω μετα απο 15+ χρονια εκοψα την συνδρομη μου για να παρουν την ακριβως αλλη μερα και να μου προτεινουν 30,95 μεχρι το τελος του ετους.
    Μεχρι τοτε μονο ενα μπουκαλι κρασι δωρο για τα 5 χρονια filmnet ειχα.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ NOVA
    By georgeflu in forum NOVA
    Replies: 6
    Last Post: 29-12-20, 23:04
  2. Replies: 12
    Last Post: 14-01-15, 16:50
  3. Nova επιγεια και στην Φλωρινα
    By georgeflu in forum Δορυφορικά & Επίγεια Νέα
    Replies: 0
    Last Post: 17-10-12, 12:38
  4. Replies: 0
    Last Post: 04-08-12, 09:13
  5. Τα φιλικά του Ολυμπιακού στη nova
    By korn in forum Αθλητική Ενημέρωση
    Replies: 0
    Last Post: 11-07-12, 18:15

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •