Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 11

Thread: dm800 κλωνος προβλημα

  1. #1

    dm800 κλωνος προβλημα

    καλησπερα σε ολους

    εχω ενα κλωνο ταυβανεζικο 800ρι (τον αγορασα πριν 1 χρονο) με σιμ καρτα 2.10.
    Μεχρι το δεκεμβριο ολα ηταν μια χαρα , αλλα μετα αναγκαστηκα να αλλαξω ιματζ.
    Εβαλα blackhole ,εβαλα dreamelite v3,v4 kai newenigma2 v4.0.6, αλλα σε ολα τα ιματζ εχω κολληματα στα καναλια.
    Προβλημα στο ιντερνετ δεν εχω

    εχει κανεις καμια προταση???
    το bll του δεκτη ηταν 82, αλλα μετα το dreamelite v3 τον αναβαθμισα σε 84

    ευχαριστω προκαταβολικα

    ΥΓ τα ιματζ που εχω βαλει ειναι ΟΕ 2.0
    Last edited by georgeflu; 22-01-14 at 13:45.

  2. #2

    Απ: dm800 κλωνος προβλημα

    Για internet και τα υπολοιπα που λες δεν νομιζω οι θα σου πει κανεις εδώ, και ισως θα επρεπε να αποφυγεις την αναφορα εδω μεσα.
    Σε οτι αφορά τα κολλήματα, το μονο που μπορώ να φανταστώ αφου στο κανε με την αλλαγή του ΟΕ2, είναι ισως τους drivers του tuner. Ειδικά αν έχεις οριακό σημα...
    -------------------------------------------------------------------------------------------------


    ΕΑΝ, ΑΠΟ ΟΤΙ ΔΕΙΧΝΟΥΝ ΤΑ ΠΑΡΑΛΟΓΑ ΜΕΤΡΑ, ΟΝΤΩΣ ΟΙ ΤΡΟΙΚΑΝΟΙ, AΦΟΥ ΗΔΗ ΠΗΡΑΝ 1 ΦΟΡΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΤΟΥΣ ΠΙΣΩ ΣΕ ΕΡΓΑ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑΝ ΚΑΙ ΜΙΖΕΣ ΠΟΥ ΕΔΩΣΑΝ ΣΤΟΥΣ ΠΟΛΙΤΙΚΟΥΣ ΜΑΣ, ΤΩΡΑ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΤΑ ΠΑΡΟΥΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΣΤΙΒΟΝΤΑΣ ΜΑΣ, ΚΑΙ ΤΡΙΤΗ ΑΠΟ ΤΑ ΦΙΛΕΤΑ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ ΜΑΣ, ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΒΡΩΜΙΚΟΙ ΠΟΛΙΤΙΚΟΙ ΜΑΣ, ΜΕ ΤΗΝ ΛΕΡΩΜΕΝΗ ΦΩΛΙΑ ΤΟΥΣ, ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΚΟΥΣΟΥΝ ΣΕ ΟΤΙ ΤΟΥΣ ΠΟΥΝ ???

  3. #3

    Απ: dm800 κλωνος προβλημα

    καστορα καλημερα κ ευχαριστω για την απαντηση.

    και με bootloader82 ειχα κολληματα , απλα υστερα για να βαλω προσφατο ιματζ εκανα και την αναβαθμιση σε 84, αλλα τα κολληματα παρεμειναν

    το σημα μου ειναι μια χαρα 90%

  4. #4

    Απ: dm800 κλωνος προβλημα

    Αλλαξε κι ενα τροφοδοτικο, που ειναι ευκολο, και μετα παμε στα δυσκολα, δοκιμασε, αν υπαρχει η δυνατοτητα!, να βαλεις καποιο tuner απο κανεναν αλλο παρομοιο δεκτη (κουμπωτό είναι).
    -------------------------------------------------------------------------------------------------


    ΕΑΝ, ΑΠΟ ΟΤΙ ΔΕΙΧΝΟΥΝ ΤΑ ΠΑΡΑΛΟΓΑ ΜΕΤΡΑ, ΟΝΤΩΣ ΟΙ ΤΡΟΙΚΑΝΟΙ, AΦΟΥ ΗΔΗ ΠΗΡΑΝ 1 ΦΟΡΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΤΟΥΣ ΠΙΣΩ ΣΕ ΕΡΓΑ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑΝ ΚΑΙ ΜΙΖΕΣ ΠΟΥ ΕΔΩΣΑΝ ΣΤΟΥΣ ΠΟΛΙΤΙΚΟΥΣ ΜΑΣ, ΤΩΡΑ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΤΑ ΠΑΡΟΥΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΣΤΙΒΟΝΤΑΣ ΜΑΣ, ΚΑΙ ΤΡΙΤΗ ΑΠΟ ΤΑ ΦΙΛΕΤΑ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ ΜΑΣ, ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΒΡΩΜΙΚΟΙ ΠΟΛΙΤΙΚΟΙ ΜΑΣ, ΜΕ ΤΗΝ ΛΕΡΩΜΕΝΗ ΦΩΛΙΑ ΤΟΥΣ, ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΚΟΥΣΟΥΝ ΣΕ ΟΤΙ ΤΟΥΣ ΠΟΥΝ ???

  5. #5

    Απ: dm800 κλωνος προβλημα

    τροφοδοτικο εχω αλλαξει , αλλα τιποτα
    για tuner δεν μπορω να κανω τιποτα γιατι δεν ξερω
    αν βοηθαει παντως στα ελευθερα καναλια δεν εχει κολληματα

  6. #6

    georgeflu's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    ptolemaida
    Age
    44
    Posts
    12,432
    Rep Power
    4091705

    Απ: dm800 κλωνος προβλημα

    αν τα ελευθερα καναλια παιζουν κανονικα,το tuner σου ειναι ενταξει.απο εκει και περα, πολλα μπορει να ειναι τα προβληματα,οπως η καρτα δικτιου του δεκτη,καποιος driver κλπ,αλλα για ευνοητους λογους καλο ειναι να μην συνεχιστει το θεμα.
    ολα ειναι FLU

    Member SatDreamGr Projects

  7. #7

    Απ: dm800 κλωνος προβλημα

    οκ αρχηγε κατανοητο
    ιματζ καταλληλο για τον κλωνο μου μηπως μπορεις να μου προτεινεις???

  8. #8

    georgeflu's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    ptolemaida
    Age
    44
    Posts
    12,432
    Rep Power
    4091705

    Απ: dm800 κλωνος προβλημα

    το image ειναι κατι υποκειμενικο,δεν αρεσουν σε ολους μας τα ιδια πραγματα. απο εκει και περα,προσωπικη μου γνωμη,το δικο μας. πιστευω αντικειμενικα οτι ειναι στα καλυτερα που κυκλοφορουν.με μπερδεψες ομως με τον δεκτη. αν ειναι dm800,τοτε μαλλον ειναι sim 2.01 , ενω αν ειναι 800se, τοτε ειναι 2.10 !βρες το καταλληλο για τον δικο σου κλωνο στην αντιστοιχη ενοτητα και...δοκιμασε το.
    ολα ειναι FLU

    Member SatDreamGr Projects

  9. #9

    Απ: dm800 κλωνος προβλημα

    george σε ευχαριστω

    το 800ρι μου ειναι απλο και οχι 800se
    τωρα το μαγαζι μου ειχε πει οτι η καρτα ειναι 2.10 , οποτε τι ναπω απο κε και περα.
    μου ειπαν ομως οτι κανουν και τα ιματζ για 2.01
    εγω απλως θα ηθελα να σε παρακαλεσω να μου δωσεις με λινκ την ενοτητα με τα ιματζ που θα μπορουσα να βαλω,
    καθοτι δεν ειμαι σιγουρος σε ποια ενοτητα πρεπει να αποτανθω (πχ για ΟΕ 1.6 Η 2.0??)

    ευχαριστω προκαταβολικα

  10. #10

    georgeflu's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    ptolemaida
    Age
    44
    Posts
    12,432
    Rep Power
    4091705

    Απ: dm800 κλωνος προβλημα

    ισως και να εχεις-εχουν δικιο για την sim,ειναι τοσοι πλεον οι κλωνοι,που...δεν γινεται να τα εχεις ολα υπ οψιν,καπου τους χανεις. εν παση περιπτωση,εδω http://www.satdreamgr.com/forum/imag...r-ssl84d-9570/ θα βρεις το δικο μας σε τροποποιημενη εκδοση για τον δεκτη σου,
    και εδω http://www.satdreamgr.com/forum/imag...2-ssl84d-9407/ διαφορα αλλα.
    ολα ειναι FLU

    Member SatDreamGr Projects

Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. D.M.S-LV-Img-dm800-OE2.0
    By sat gr in forum Images Dm800
    Replies: 31
    Last Post: 12-11-16, 14:59
  2. D.M.S-LV-Img-dm800-OE2.0
    By korn in forum Images Dm800
    Replies: 33
    Last Post: 03-12-15, 15:24
  3. Προβλημα με τον DM800 στην εγγραφη
    By arpa in forum ..Περί Dreambox Enigma2
    Replies: 1
    Last Post: 07-04-13, 03:40
  4. Δεν Ξεκεινά ο DM800
    By harisgr in forum ..Περί Dreambox Enigma2
    Replies: 12
    Last Post: 26-09-11, 22:06
  5. Απομακρυσμένος έλεγχος dm800
    By harisgr in forum ..Περί Dreambox Enigma2
    Replies: 2
    Last Post: 04-07-11, 21:20

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •