Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 16

Thread: Αγγλικο menu με Ελληνικο EPG

  1. #1

    Αγγλικο menu με Ελληνικο EPG

    Μήπως κάποιος έχει ασχοληθεί, με το να έχει στο μενού Αγγλικά, άλλα όταν θέλουμε να διαβάσουμε το EPG των Ελληνικών καναλιών να είναι με τους Ελληνικούς χαρακτήρες?

  2. #2

    Απ: Αγγλικο menu με Ελληνικο EPG

    Σε OpenPli και στα images που βασίζονται σ'αυτό, έχει ξεχωριστές επιλογές για γλώσσα menus και γλώσα EPG. Ti image χρησιμοποιείς Γιάννη και σε τί δέκτη?

  3. #3

    Απ: Αγγλικο menu με Ελληνικο EPG

    αν έχεις άλλο image από το OpenPli ή image που βασίζεται σ'αυτό υπάρχει και αυτό

    http://www.satdreamgr.com/forum/plug...956/#post54863

    και το black hole έχει επιλογές για γλώσσα menus και γλώσα EPG
    SatDreamGr

  4. #4

    Απ: Αγγλικο menu με Ελληνικο EPG

    Νόμιζα ότι τα image e2 βασίζονται στον ίδιο κώδικα και υπέθεσα ότι όλα είναι το ίδιο, τουλάχιστον σε τέτοια θέματα.

    Η ερώτηση μου αφορά βασικά για VU+ και BHole αλλά και για image dreambox.

  5. #5

    Απ: Αγγλικο menu με Ελληνικο EPG

    Quote Originally Posted by sat gr View Post

    και το black hole έχει επιλογές για γλώσσα menus και γλώσα EPG
    Αυτό πως γίνεται? δεν το βρήκα.

    Αλλά διαπίστωσα άλλο, αλλάζω την γλώσσα απο Αγγλικά σε Ελληνικά και κάνω restart GUI όποτε έχω Ελληνικό μενού με Ελληνικά epg μετά ξαναγυρίζω στα Αγγλικά και έχει κρατημένο το Ελληνικό , άλλα αν κάνω επανεκκίνηση η restart GUI χαλάνε όλα.

    Αυτός βέβαια δεν είναι και ο καλύτερος τρόπος αλλά................

  6. #6

    Απ: Αγγλικο menu με Ελληνικο EPG

    Quote Originally Posted by yango View Post
    Αυτό πως γίνεται? δεν το βρήκα.

    Αλλά διαπίστωσα άλλο, αλλάζω την γλώσσα απο Αγγλικά σε Ελληνικά και κάνω restart GUI όποτε έχω Ελληνικό μενού με Ελληνικά epg μετά ξαναγυρίζω στα Αγγλικά και έχει κρατημένο το Ελληνικό , άλλα αν κάνω επανεκκίνηση η restart GUI χαλάνε όλα.

    Αυτός βέβαια δεν είναι και ο καλύτερος τρόπος αλλά................
    όταν έχεις κατεβάσει τον epg και βρίσκεσαι στο κανάλι που σε ενδιαφέρει πας στο Google (EPG) Translator plugin και πατώντας ok βλέπεις μεταφρασμένο τον epg
    SatDreamGr

  7. #7

    Απ: Αγγλικο menu με Ελληνικο EPG

    Quote Originally Posted by sat gr View Post
    όταν έχεις κατεβάσει τον epg και βρίσκεσαι στο κανάλι που σε ενδιαφέρει πας στο Google (EPG) Translator plugin και πατώντας ok βλέπεις μεταφρασμένο τον epg
    Ναι οκ, αυτό το κάνω σε κανάλια άλλων χωρών πχ Πολωνικά, ιταλικά κλπ.
    Quote Originally Posted by sat gr View Post
    και το black hole έχει επιλογές για γλώσσα menus και γλώσα EPG
    Δεν βρήκα αυτό που είπες για το ΒΗ ότι γίνεται από το μενού.

  8. #8

    Απ: Αγγλικο menu με Ελληνικο EPG

    φίλε Γιάννη δεν έχω πάνω black hole στον ultimo από τότε που βγήκε το SatDreamGr image
    αν θυμάμαι καλά είναι στο μενού/παραμετροποίηση /επιλογές γλώσσας
    δεν απαντάω εγωιστικά για το δικό μας image άλλα το προτιμώ γιατί τα πάντα πάνω είναι Ελληνικά
    και ο χώρος που καταλαμβάνει στην μνήμη του δέκτη πολύ μικρός σε σχέση με το black hole
    να φανταστείς ότι με χίλια δυο plugins φορτωμένα πάνω είναι μόνο 90mb το image
    SatDreamGr

  9. #9

    Απ: Αγγλικο menu με Ελληνικο EPG

    Σε ευχαριστώ για την απάντηση σου, αλλά το θέμα δεν είναι το image που χρησιμοποιούμε αλλά να εξυπηρετήσουμε κάποιες ανάγκες μας.

    Θα ήθελα να ξέρω αν πράγματι υπάρχει κάποια λύση για το θέμα που έθεσα για τους λόγους, ότι δεν το θέλω αποκλειστικά για μένα αλλά έχω και κάποιους φίλους οι οποίοι με ρώτησαν για το εν λόγω θέμα και θεώρησα καλό να ρωτήσω μήπως τους λύσουμε την απορία και ίσως κάποιων φίλων που είναι μέλη στην κοινότητα μας.
    Παρεμπιπτόντως το SatDreamGr image είναι ένα από τα καλύτερα image και συγχαρητήρια για την θαυμάσια δουλειά που κάνετε, καλή συνέχεια.

  10. #10

    Απ: Αγγλικο menu με Ελληνικο EPG

    Quote Originally Posted by pontios76 View Post
    Σε OpenPli και στα images που βασίζονται σ'αυτό, έχει ξεχωριστές επιλογές για γλώσσα menus και γλώσα EPG. Ti image χρησιμοποιείς Γιάννη και σε τί δέκτη?
    Σε dbox2..................xaxaxa Neutrino δεν τον αποχωρίζομαι, σε μεταδόσεις SD αυτόν ανοίγω και βλέπω!

    Έχουμε καιρό να τα πούμε...................

Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Πρόβλημα με NEW MENU
    By panelbas in forum S.D.G Πρόσθετα
    Replies: 0
    Last Post: 26-05-19, 21:06
  2. Το menu.xml δεν ενημερώνεται...
    By nautilus7 in forum Περί SatDreamGr Images
    Replies: 11
    Last Post: 17-10-18, 19:46
  3. Συζητήσεις New Menu
    By devilcosta in forum S.D.G Πρόσθετα
    Replies: 141
    Last Post: 27-01-14, 19:49
  4. New Menu v4.3 OE 1.6 New Menu v0.5 OE 2.0
    By bily in forum Διαφορα Clarke-Tech & Xtrend
    Replies: 6
    Last Post: 22-09-13, 20:05

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •