Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 21 to 30 of 35

Thread: Raspberry Pi,το νεο μας παιχνιδακι...

  1. #21

    Απ: Raspberry Pi,το νεο μας παιχνιδακι...

    Πρεπει να ειναι πολυ βολικο για τις ρυθμισεις αλλα και στην χειροκινητη αναζητηση τιτλου ταινιας.Αν κανει 15 ευρω τοτε ισως να το σκεφτω να την κανω την αγορα,μετα που θα παραλαβω το telecontrol.
    Το βρηκε αμεσως το xbmc?Πιο λειτουργικο εχεις..openelec,raspbmc?
    Βλεπω εχεις και crystal θηκη.Και εγω τετοια εχω.Τι Αh τροφοδοτικο εχεις?
    Συγνωμη που ρωταω τοσα αλλα φτιαχτικα που εβρεθει και αλλος κατοχος PI.


    Arduino playground

  2. #22

    Απ: Raspberry Pi,το νεο μας παιχνιδακι...

    Raspbmc έχω.
    Ναι το βρισκει απευθειας χωρις προβλημα σε οτι λειτουργικο του εβαλα, βεβαια για περισσοτερη ευχρηστια αν σε βολευει μπορεις να χρησιμοποιησεις κανονικο πληκτρολογιο κ ποντικι μεσω usb powerwed hub γιατι το μικρουλι οπως κ να εχει τα κουμπακια του παραειναι μικρα για γρηγορη πληκτρολογηση, αλλα δεν παυει να ειναι μια τιμια επιλογη.
    Τροφοδοτικο εχω το μανισιο απο τον αγγλο προμηθευτη, νομιζω ειναι στα 5v 1.2A

  3. #23
    suzakias's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Age
    53
    Posts
    1,089
    Rep Power
    286

    Απ: Raspberry Pi,το νεο μας παιχνιδακι...

    Quote Originally Posted by satfoxy View Post
    Πρεπει να ειναι πολυ βολικο για τις ρυθμισεις αλλα και στην χειροκινητη αναζητηση τιτλου ταινιας.Αν κανει 15 ευρω τοτε ισως να το σκεφτω να την κανω την αγορα,μετα που θα παραλαβω το telecontrol.
    Το βρηκε αμεσως το xbmc?Πιο λειτουργικο εχεις..openelec,raspbmc?
    Βλεπω εχεις και crystal θηκη.Και εγω τετοια εχω.Τι Αh τροφοδοτικο εχεις?
    Συγνωμη που ρωταω τοσα αλλα φτιαχτικα που εβρεθει και αλλος κατοχος PI.
    Γιατι ωρε εμεις τι νομιζεις οτι εχουμε...
    http://www.satdreamgr.com/forum/signaturepics/sigpic123_3.gif

  4. #24

    Απ: Raspberry Pi,το νεο μας παιχνιδακι...

    Το πηρες?
    Δεν μας το ειπες....
    Αντε και καλα ξενυχτια..


    Arduino playground

  5. #25
    suzakias's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Age
    53
    Posts
    1,089
    Rep Power
    286

    Απ: Raspberry Pi,το νεο μας παιχνιδακι...

    Quote Originally Posted by satfoxy View Post
    Το πηρες?
    Δεν μας το ειπες....
    Αντε και καλα ξενυχτια..
    ΜαΪ μπραδερ φοχυ γιες αγιου τοκιν του γιου φρεντ.... Raspberry Pi ιν χαους φορ δεν σιξτιν ντεΪς.
    http://www.satdreamgr.com/forum/signaturepics/sigpic123_3.gif

  6. #26

    Απ: Raspberry Pi,το νεο μας παιχνιδακι...

    Xa xa xa xa xa:-)


    Arduino playground

  7. #27

    Απ: Raspberry Pi,το νεο μας παιχνιδακι...

    Εχεις εναν κολητο.Δεν τον συναντας συχνα διοτι δεν προλαβαινει ουτε ο ενας ουτε ο αλλος.Οποτε οταν θελεις να μιλησεις μονο μεσω κινητου.Στο διαλειμμα της δουλειας, η και κατα την διαρκεια αυτης με το αγχος της ωρας αλλα και του κοστους της χρησης του κινητου.Οποτε οταν μιλαμε (επιδη ειναι πολλα αυτα που θελουμε να πουμε) ο ενας λεει τα δικα του ο αλλος τα δικα του και στο τελος αντε γεια.Ετσι εγινε εχθες το πρωι με τον kastora.Τον πετυχα σε καλη φαση ακροασης και μου λεει εχω εγω τηλεχειριστιριο απο media center pc.Και μου το εφερε σημερα.Και το βαζω και plug and play.Ουτε τυρανια ουτε τιποτε.
    Και μπορω να πω οτι ειναι αλλη φαση.Ειναι ελαφρως πιο γρηγορο απο αυτο της tv που δινει τις εντολες μεσω hdmi.Το πολυ θετικο ειναι οτι εχει και χρηση ποντικι με δεξι και αριστερο κλικ.Και πολλα περισσοτερα κουμπια που δουλευουν.Ας ελπισω οτι και αυτο που παρήγγειλα απο τους φιλους μας τους κινεζους θα παιζει με αυτον η και καλυτερο τροπο.
    Ευχαριστω το φιλαρακι τον Μιχαλη που βγηκα απο την απορια μια "ωρα" γρηγοροτερα στο να κοντευω στην τελικη φαση της εγκαταστασης.

    Οποτε στα σιγουρα εξοδα με το raspberry PI να υπολογισετε και το media center remote control.


    Arduino playground

  8. #28

    Απ: Raspberry Pi,το νεο μας παιχνιδακι...

    Δεν προκειτε να ησυχασω.Αντιμετωπιζω αλλο προβλημα.Η διαταξη των πληκτων του νεου χειρηστιριου ειναι παρα πολυ αβολη.Δυσχρηστη.Και ετσι αναγκαζομαι να τα ψανω τα πληκτρα,αλλα λογω ηλικιας δεν βλεπω καλα τα μικρα γραμματα.Πρεπει να το κραταω με τεντομενο το χερι μπροστρα και να κανει εστιαση το ματι και κατοπιν πατω το κουμπι.Τα πληκτρα δεξια,αριστερα,πανω,κατω τα εχει πολυ μπροστα με αποτελεσμα το κεντρο βαρους να ειναι αβολο.Ευτυχως αυτο που αγορασα ειναι τελειως διαφορετικο απο αυτο του Μιχαλη.
    Καλυτερο χειριστιριο απο αυτο του dreambox σε διαταξη πληκτρων δεν νομιζω να υπαρχει.


    Arduino playground

  9. #29

    Απ: Raspberry Pi,το νεο μας παιχνιδακι...

    Οτι συνιθισεις, παντα ειναι το καλυτερο...
    Οσο για το οτι ειναι αβολο, τα λες για να γλιτωσεις ενοικιο... Οτι και να λες, η συμφωνια ισχύει, τα λεφτα μου τα θελω!
    -------------------------------------------------------------------------------------------------


    ΕΑΝ, ΑΠΟ ΟΤΙ ΔΕΙΧΝΟΥΝ ΤΑ ΠΑΡΑΛΟΓΑ ΜΕΤΡΑ, ΟΝΤΩΣ ΟΙ ΤΡΟΙΚΑΝΟΙ, AΦΟΥ ΗΔΗ ΠΗΡΑΝ 1 ΦΟΡΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΤΟΥΣ ΠΙΣΩ ΣΕ ΕΡΓΑ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑΝ ΚΑΙ ΜΙΖΕΣ ΠΟΥ ΕΔΩΣΑΝ ΣΤΟΥΣ ΠΟΛΙΤΙΚΟΥΣ ΜΑΣ, ΤΩΡΑ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΤΑ ΠΑΡΟΥΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΣΤΙΒΟΝΤΑΣ ΜΑΣ, ΚΑΙ ΤΡΙΤΗ ΑΠΟ ΤΑ ΦΙΛΕΤΑ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ ΜΑΣ, ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΒΡΩΜΙΚΟΙ ΠΟΛΙΤΙΚΟΙ ΜΑΣ, ΜΕ ΤΗΝ ΛΕΡΩΜΕΝΗ ΦΩΛΙΑ ΤΟΥΣ, ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΚΟΥΣΟΥΝ ΣΕ ΟΤΙ ΤΟΥΣ ΠΟΥΝ ???

  10. #30

    Απ: Raspberry Pi,το νεο μας παιχνιδακι...

    Quote Originally Posted by satfoxy View Post
    Δεν προκειτε να ησυχασω.Αντιμετωπιζω αλλο προβλημα.Η διαταξη των πληκτων του νεου χειρηστιριου ειναι παρα πολυ αβολη.Δυσχρηστη.Και ετσι αναγκαζομαι να τα ψανω τα πληκτρα,αλλα λογω ηλικιας δεν βλεπω καλα τα μικρα γραμματα.Πρεπει να το κραταω με τεντομενο το χερι μπροστρα και να κανει εστιαση το ματι και κατοπιν πατω το κουμπι.Τα πληκτρα δεξια,αριστερα,πανω,κατω τα εχει πολυ μπροστα με αποτελεσμα το κεντρο βαρους να ειναι αβολο.Ευτυχως αυτο που αγορασα ειναι τελειως διαφορετικο απο αυτο του Μιχαλη.
    Καλυτερο χειριστιριο απο αυτο του dreambox σε διαταξη πληκτρων δεν νομιζω να υπαρχει.
    Χρονη οταν πρωτοπηρα dreambox το τηλεχειριστηριο του δεν μου αρεσε καθολου, μα καθολου σου λεω.Σημερα το εχω συνηθησει τοσο που δεν μπορω τα υπολοιπα.Ειναι βασικα θεμα συνηθειας και μονο.

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Raspberry TV/PVR/DVB-T/DVB-S
    By athoik in forum Eπιστήμη & Tεχνολογία
    Replies: 1
    Last Post: 12-10-16, 18:49
  2. New Raspberry Pi 3 - 64bit / WIFI / BT
    By korn in forum Γενικά (General)
    Replies: 0
    Last Post: 29-02-16, 15:55
  3. Raspberry Pi The Complete Manual, 5th Edition 2015
    By korn in forum Γενικά (General)
    Replies: 0
    Last Post: 07-11-15, 11:52
  4. Raspberry Pi VS Cubieboard
    By suzakias in forum Γενικά (General)
    Replies: 4
    Last Post: 12-11-13, 00:46

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •