Results 1 to 6 of 6

Thread: Αναζητηση καναλιου

  1. #1

    Αναζητηση καναλιου

    Εχω τον vu+ duo και ηθελα να μαθω οταν ειμαι στην λιστα με ολα τα καναλια αν υπαρχει δυνατοτητα πατωντας τα πληκτρα 1-9 να με πηγαινει στο αντιστοιχο γραμμα και οχι να τα πηγαινει με την σειρα αλφαβητικα.

  2. #2

    Απ: Αναζητηση καναλιου

    Υπάρχει λύση για αυτο; Την ίδια ερώτηση έχω και εγω

  3. #3

    georgeflu's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    ptolemaida
    Age
    44
    Posts
    12,432
    Rep Power
    4091705

    Απ: Αναζητηση καναλιου

    η κατ αρχην ταξινομηση γινεται αλφαβητικα. απο εκει και περα,στα openpli based (και Ο.Ε alliance) image, αν πατησεις 1 φορα πχ το πληκτρο 8 σε παει στα καναλια που αρχιζουν απο "8",αν το πατησεις και δευτερη, σε παει σε αυτα απο "Τ" και ουτο καθ εξης. ( το πιο πανω ισχυει για ολους τους δεκτες με αυτα τα λογισμικα)
    σε blackhole vti και λοιπα vu+ cvs δεν συμβαινει αυτο
    ολα ειναι FLU

    Member SatDreamGr Projects

  4. #4

    Απ: Αναζητηση καναλιου

    Σε bh αυτο διαπιστωσα. Περιμενα οπως λες με 8 να με παει σε καναλια που αρχιζουν απο t και συνεπως u και v αλλα τιποτα πραγμα που συμβαινει σε οσα dreambox εχω δοκιμασει. Μενει να κανω δοκιμη με dreambox edit γιατι εχω την εντυπωση οτι ολα τα καναλια εχουν μπροστα τους ´ - ´ και ισως αυτο εμποδιζει.

  5. #5

    georgeflu's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    ptolemaida
    Age
    44
    Posts
    12,432
    Rep Power
    4091705

    Απ: Αναζητηση καναλιου

    καποια καναλια,εχουν "-" ,καποια αλλα οχι. θεμα image πιστευω ειναι (καποιες εσωτερικες ρυθμισεις). γιατι και με τα ιδια settings σε διαφορετικα image,στο ενα δουλευει,στο αλλο οχι.
    ολα ειναι FLU

    Member SatDreamGr Projects

  6. #6

    Απ: Αναζητηση καναλιου

    Δεν γινεται κατι δυστυχως ειτε με '-' ειτε χωρις. Απο τα βασικα functionalities που ισως κατα τη γνωμη μου θα επρεπε να ειχαν προβλεφθει απο την bh team.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •