Page 2 of 7 FirstFirst 123456 ... LastLast
Results 11 to 20 of 68

Thread: Δοκιμασα τον xbmc....

  1. #11

    Απ: Δοκιμασα τον xbmc....

    Quote Originally Posted by bily View Post
    satfoxy μηπως μπορεις να μας εξηγησεις τι κανει το XBMC.
    Ειναι ενας online streaming media player.Δηλαδη των παντων.Απο μουσικη,ταινιες και σε sd,και σε hd, local tv απο πολλες χωρες και απο Ελλαδα.Γενικα ειναι ειναι καταπληκτικό.
    Ειναι πολυ ευκολο στην εγκατασταση και με λιγο ακομη διαβασμα το υπολοιπο σεταρισμα.Αξιζει και με το παραπανω....


    Arduino playground

  2. #12

    Απ: Δοκιμασα τον xbmc....

    Επειδη τα σπασανε οι του xbmchub για δοκιμαστε για plugins το XBMC TALK | For the developers, By the developers + Best third party addons

  3. #13

    Απ: Δοκιμασα τον xbmc....

    Quote Originally Posted by mv_best View Post
    Επειδη τα σπασανε οι του xbmchub για δοκιμαστε για plugins το XBMC TALK | For the developers, By the developers + Best third party addons
    Ευχαριστω για την ενημερωση του λινκ.Δεν το ηξερα.Ηδη εχω κανει την εγκατασταση του.

    Τωρα οσον αναφορα το plugin για τον dreambox στον δικο μου δεν το εγκατεστησε.Ενω μου λεει οτι εγινε η εγκατασταση δεν το εμφανιζει πουθενα.

    Και μια μικρη λεπτομερεια ...στο xbmc εχει 72 ελληνικα καναλια.Ολα τα μεγαλα και ολα τα μικρα απο ολες τις πολεις της χωρα μας.Σκεψου να εισαι απο την Κρητη και να βλεπεις ολα τα καναλια απο την Κρητη στην Αμερικη.!!!!!!!!!


    Arduino playground

  4. #14

    Απ: Δοκιμασα τον xbmc....

    Με ποιο plugin βλεπεις τα καναλια?

  5. #15

    georgeflu's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    ptolemaida
    Age
    44
    Posts
    12,426
    Rep Power
    4091704

    Απ: Δοκιμασα τον xbmc....

    "hellenic.tv" το οποιο περιλαμβανεται νομιζω στο "lambda"
    ολα ειναι FLU

    Member SatDreamGr Projects

  6. #16

    Απ: Δοκιμασα τον xbmc....

    Ηρθε το raspberry.
    Και οπως παντα γινετε σε αυτες τις περιπτωσεις...τις μεταμεσονυχτιες ωρες θα αρχισει η πανεμορφη,ευχαριστη διαδικασια του σεταρισματος.Σε πρωτη φαση openelc η και raspdebian.Θα χτυπησω και 2 espresso για βοηθεια......
    Συνεχιζεται........


    Arduino playground

  7. #17

    Απ: Δοκιμασα τον xbmc....

    το addon παιζει σε dm 800 clone sim2.1,περισσοτερες πληροφοριες στο xtrend forum μιας και ο δημιουργος του εχει xtrend,και γω καινουριος ειμαι στο xbmc σε pc,ειδα το rasperry...γραψε αν θες εντυπωσεις γιατι σαν τιμη βασικα ειναι ενδιαφερον

  8. #18

    Απ: Δοκιμασα τον xbmc....

    Δεν μπορω να πω οτι με εντυπωσιαζει το raspberry.Εχω κανει την εγκατασταση του os openelec και με το που ξεκιναει ολος ο χειρισμος του γινετε με το τηλεχειριστηριο της tv.Αλλα.....ειναι αργο.Καμια σχεση με το πως παει με το laptop το xmbc.Οι δοκιμες συνεχίζονται...
    Το αγορασα 49 ευρω απο Ελλαδα μαζι με τα μεταφορικα.Σαν τιμη ειναι καλη.Αλλα αν δεν ειναι στην ταχυτητα σαν το λαπτοπ τοτε δεν λεει.

    Επισης θα ηθελα να ρωτησω,πιο ειναι πιο γρηγορο, μια sd 10 class η ενα usb stic?Πανω στο οποιο θα κανω την εγκατασταση.Εχει μεγαλη σημασια.


    Arduino playground

  9. #19

    Dr.Dream's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Ελλαδα---Εδεσσα
    Age
    51
    Posts
    1,571
    Rep Power
    3647

    Απ: Δοκιμασα τον xbmc....

    Quote Originally Posted by satfoxy View Post
    Δεν μπορω να πω οτι με εντυπωσιαζει το raspberry.Εχω κανει την εγκατασταση του os openelec και με το που ξεκιναει ολος ο χειρισμος του γινετε με το τηλεχειριστηριο της tv.Αλλα.....ειναι αργο.Καμια σχεση με το πως παει με το laptop το xmbc.Οι δοκιμες συνεχίζονται...
    Το αγορασα 49 ευρω απο Ελλαδα μαζι με τα μεταφορικα.Σαν τιμη ειναι καλη.Αλλα αν δεν ειναι στην ταχυτητα σαν το λαπτοπ τοτε δεν λεει.

    Επισης θα ηθελα να ρωτησω,πιο ειναι πιο γρηγορο, μια sd 10 class η ενα usb stic?Πανω στο οποιο θα κανω την εγκατασταση.Εχει μεγαλη σημασια.
    Καλησπερα
    Καλητερα παιζει στο raspberry το Raspbmc σαν λογισμικο το οποιο και ειναι ταχυτερο απ'οτι το openelec απλα δεν θα εχεις τιποτα αλλο μεσα παρα μονο το xbmc.
    Με μια sd class 10 νομιζω οτι εισαι ΟΚ.
    Τα usb που εχει ειναι usb 2.0 οποτε μιλαμε για λιγο χαμηλοτερη ταχυτητα απ'οτι η sd.
    Τωρα στο θεμα ταχυτητας που λες σε σχεση με το laptop λογικο ειναι να μην φτασει σε αυτα τα επιπεδα μιας και ειναι κατα πολυ μικροτερος και ο επεξεργαστης αλλα και η μνημη που εχει το raspberry.
    Δεν εχεις αναφερει εαν εχεις το raspberry pi 2 το οποιο βγαινει με 512 μνημη και οχι το παλιοτερο το οποιο εχει 256.Με το 256 αν ειναι αυτο το raspberry δεν θα εχεις καθολου ταχυτητα σε οποιο λογισμικο επιλεξεις.
    0100010001110010001011100100010001110010011001010110000101101101

    Member SatDreamGr Projects

  10. #20

    Απ: Δοκιμασα τον xbmc....

    Εχω το Β.Αυτο με την 512 μνημη.

    Να αναφερω ομως μια φαση που μου εγινε.
    Παω και βγαζω το ασυρματο πληκτρολογιο απο το σταθερο οπου εχω και το λινουχ.Το βαζω στο Pi.Μπουταρω και δεν δουλευει.Λεω δεν το αναγνωρισε.Ετσι το δουλευα με το τηλεχειριστήριο της tv.Κατοπιν μετα απο τις δοκιμες λεω να παω να γραψω αλλο img σε αλλη καρτα, αυτη την φορα με το λινουξ.Παιρνω πισω το πληκτρολογιο στο desktop το βαζω και δεν δουλευει.Τι εγινε ρε λεω.Ρεσταρτ και μια και δυο και τρεις.Σκεφτομαι το ενδεχομενο βλαβης επιδη το εβαλα στο raspberry.Δεν ειναι δυνατον λεω.Βγαζω και ξαναβαζω τις μπαταριες παλι τιποτε.Χτυπησα κοκκινο.Και μετα απο κανα 20λεπτο αφου βρηκα μπαταριες και τις αλαξα το πληκτρολογιο δουλεψε.Οι συμπτωσεις σε χρονικη στιγμη καταληλη ειναι σκετη τρελλα.


    Arduino playground

Page 2 of 7 FirstFirst 123456 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. satdream gr και xbmc
    By stratoulis in forum Dm 800
    Replies: 28
    Last Post: 14-09-15, 22:06
  2. XBMC
    By kritop in forum Enigma2 Plugins ΟΕ 2.0
    Replies: 0
    Last Post: 24-03-15, 08:27
  3. xbmc σε android
    By suzakias in forum XBMC MEdia Player
    Replies: 5
    Last Post: 24-11-14, 20:24
  4. how to use xbmc
    By RIDER in forum English Section General
    Replies: 1
    Last Post: 06-04-14, 21:51
  5. Replies: 0
    Last Post: 03-12-13, 17:11

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •