Results 1 to 7 of 7

Thread: Σπασμένη βάση lnb σε πιάτο televes.

  1. #1

    Angry Σπασμένη βάση lnb σε πιάτο televes.

    Χαιρετώ τον κόσμο του satdreamgr (μετά από αρκετό καιρό) .

    Θέλω την γνώση σας για άλλη μια φορά. Έσπασε η βάση του lnb και έψαξα για 2-3 μέρες να βρω ανταλλακτικό δίχως αποτέλεσμα.
    Εαν κάποιος ξέρει που μπορώ να βρώ ας μου πει να το αγοράσω, εαν όχι τότε πείτε σας παρακαλώ εαν κάνω καταφέρω να το κολλήσω (δηλαδή δεν υπάρχει περίπτωση να πάρει την ακριβές προηγούμενη θέση του), και έχει κάποια απόκλιση σε σχέση με την θέση που είχε πριν θα δουλέψει ή δεν υπάρχει περίπτωση;

    Υπάρχει κάτι αλλό που μπορώ να κάνω;

    Γνωρίζω πως το ανταλλακτικό θα ήταν η λύση , αλλά σε κάποια καταστήματα που πήγα σχεδόν με κορόιδευαν (αν βρείς να μας πείς και 'μας) !!!http://1.1.1.5/bmi/www.satdreamgr.co...cons/icon8.png

  2. #2

    korn's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    SatDreamGr
    Posts
    51,789
    Rep Power
    2484984

    Απ: Σπασμένη βάση lnb σε πιάτο televes.

    Φίλε μου και μένα με απασχόλησε μια φορά παρόμοιο θέμα και δυστυχώς τότε δεν υπήρχαν βάσεις ξεχωριστές, προφανώς για ένα πλαστικό πρέπει να αγοράζουμε ολόκληρη κεραία............δεν νομίζω να υπάρχουν και τώρα.
    Φυσικά αναφέρομαι στην εργοστασιακή.-
    Βάσεις lnb υπάρχουν στο εμπόριο αρκεί μια αναζήτηση και θα τις βρεις
    όπως αυτή εδώ την οποία όμως θα πρέπει να την προσαρμόσεις με τσέρκι ή με άλλο τρόπο, τώρα βέβαια για πλήρη απόδοση χρειάζεται όργανο.-



    Ίσως κάποιος εγκαταστάτης κεραιών να έχει καμιά ρεζέρβα.-

  3. #3

    Απ: Σπασμένη βάση lnb σε πιάτο televes.

    Στους επίσημους εισαγωγείς - αντιπροσώπους, απευθύνθηκες?

  4. #4

    georgeflu's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    ptolemaida
    Age
    44
    Posts
    12,426
    Rep Power
    4091704

    Απ: Σπασμένη βάση lnb σε πιάτο televes.

    ανταλακτικο κεραιας υπηρχε και μαλιστα μεχρι πριν λιγο καιρο ειχα ενα στα χερια μου (αλλα το εδωσα σε καποιον φιλο που του ειχε επισης σπασει). μαλιστα,ηταν σε ενα κουτακι,ενα σετακι με την βαση του lnb και εναν σφυγκτηρα (ζυγκι) που μπαινει πισω απο το πιατο. δοκιμασε να ψαξεις στα "antenna stores" μηπως εχει ξεμεινει τιποτα.αν παλι θες,ριχνω κι εγω ενα ματι σε ενα μαγαζι εδω στην περιοχη μου,που θυμαμαι οτι ειχε τετοια,για τον λογο οτι ηταν πολυ ευπαθη,αλλα απ οτι θυμαμαι παλι,η τιμη τους ηταν λιγο τσουχτερη.
    εγω θα ελεγα για αρχη παντως,να δοκιμασεις να την κολλησεις με μια καλη κολλα για πλαστικα και να το ξαναβαλεις στην θεση του.
    ολα ειναι FLU

    Member SatDreamGr Projects

  5. #5
    kozi1980's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    limassol cyprus
    Posts
    33
    Rep Power
    0

    Απ: Σπασμένη βάση lnb σε πιάτο televes.

    Καλησπέρα σας!Επειδή δούλευα στην televes 10 χρόνια στις αποθήκες σας λέω πως υπάρχει το πλαστικό και μάλιστα με μηδαμινή χρέωση.Το πρόβλημα είναι ότι άλλαξε χέρια και επειδή πλέον ζω στην ΚΥΠΡΟ δεν ξέρω ποιος την πήρε.Ισχύει αυτό με τα antenna stores που λέει ο φίλος georgeflu αλλά δύσκολα να έχουν στοκ.Που μένεις για να σου πω από ποιον να πάρεις?

  6. #6

    Απ: Σπασμένη βάση lnb σε πιάτο televes.

    Καλημέρα, Θεσσαλονίκη Αστρα σατ ΒΥζαρελης, αυτοί έχουν βάσεις μακάρι να ταιριάζει στο κάτοπτρο σου.

  7. #7
    kozi1980's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    limassol cyprus
    Posts
    33
    Rep Power
    0

    Απ: Σπασμένη βάση lnb σε πιάτο televes.

    ο βυζαρέλης δεν έχει την βάση που θέλει ο φίλος!Εγώ μπορεί και να έχω καμιά βάση στη θεσσαλονίκη στο πατρικό μου,αλλά ας μας πει από που είναι για να τον κανονίσω

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 5
    Last Post: 07-01-14, 16:00

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •