Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 10 of 22

Thread: OTESAT AΠΛΑ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ!!!

  1. #1

    OTESAT AΠΛΑ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ!!!

    Θα ηθελα τη γνωμη σας για το δεκτη που δινει ο ΟΤΕ για το ΟΤΕΣΑΤ .Σημερα αγορασε φιλος μου το πακετο ΟΤΕΣΑΤ,ρυθμισαμε το πιατο,κανονικα σημα με ελεγχο σε 2 πεδιομετρα,βαζοντας τον EDISION MINI HISPEED ολα καμπανα,ενω μολις συνδεσαμε το δεκτη του ΟΤΕ μας ελεγε πως δεν υπαρχει σημα.Πιθανολογω πως ο δεκτης ειναι προβληματικος.Και το απαραδεκτο της υποθεσης ειναι πως το πακετο αγοραστηκε σημερα στις 10 το πρωι,και μετα απο μια ωρα,αφου διαπιστωσαμε το προβλημα,ο Γερμανος απο οπου το αγορασαμε,μας ειπε πως αυτος δεν μπορει να αντικαταστησει το δεκτη,αλλα θα πρεπει να παρουμε το 13888(αναμονη κανενα 20λεπτο)να τους πουμε το προβλημα και απο Δευτερα να μας στειλουν αλλο δεκτη με κουριερ κλπ κλπ .....ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΑ πραγματα.Εχει αντιμετωπισει αλλος κανεις παρομοιο προβλημα με τη ληψη του συγκεκριμενου δεκτη,γιατι απο οτι μου ειπε ο ιδιοκτητης -φιλος μου του τοπικου Γερμανου,ολο προβληματα βγαζουνε αυτα τα δεκτακια.

  2. #2

    Απ: OTESAT AΠΛΑ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ!!!

    Εγω που το εβαλα σε ενα πιατο 1.20χ1.10, επιασε με την πρωτη...Προφανως ετυχες σε προβληματικο απο εργοστασιο.

    Οπως και να εχει, το να περιμενεις μεχρι Δευτερα ειναι ασχημο και δειχνει κακιστο After Sales Service ειδικα απο την πρωτη μερα !!!

  3. #3

    Απ: OTESAT AΠΛΑ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ!!!

    ναι,ετσι ειναι,αλλα οταν δινουν φτηναρικα δεκτακια,αυτα τα προβληματα προκυπτουν.Εγω 80ρι ρυθμισα,εβαλα αλλο δεκτη και το σημα ηταν μια χαρα.

  4. #4

    Απ: OTESAT AΠΛΑ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ!!!

    ο δεκτης θελη αναβαθμιση για να δειξη σημα

  5. #5

    Απ: OTESAT AΠΛΑ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ!!!

    Αναβαθμηση πως;Αφου κατευθειαν σε βαζει στις αρχικες ρυθμισεις και δεν σε αφηνει να προχωρησεις στο μενου

  6. #6

    Απ: OTESAT AΠΛΑ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ!!!

    Καλησπέρα.
    Όταν σύνδεσες τον δέκτη του ΟΤΕ αναβάθμιση του δεν έκανες;;;;
    Πάρε τηλέφωνο να σου πουν πως γίνεται και θα είσαι εντάξει!!!

  7. #7

    Απ: OTESAT AΠΛΑ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ!!!

    οχι δεν εκανα.Υπεθεσα πως πρωτα θα πρεπει να κανω εγκατασταση και μετα να παρω τηλεφωνο για ενεργοποιηση

  8. #8

    Απ: OTESAT AΠΛΑ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ!!!

    Πριν κάνεις και την ενεργοποίηση κάνεις την αναβάθμιση!!!

  9. #9

    Απ: OTESAT AΠΛΑ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ!!!

    Απλά δεν θυμάμαι τον κωδικό να σου πω.
    Μόλις βάλεις τον δέκτη στην πρίζα και ανάψουν ταυτόχρονα και τα 3 LED πατάς το πλήκτρο back από το κοντρόλ και αμέσως μετά τον κωδικό
    και μετά από δευτερόλεπτα αρχίζει η διαδικασία αναβάθμισης...

  10. #10

    Απ: OTESAT AΠΛΑ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ!!!

    Ντινο δηλαδη πρεπει να βαλω τον δικο μου να παρει τηλεφωνο ε;Δεν το ηξερα αυτο φιλε.Δηλαδη σου κανουν αυτοι την αναβαθμιση;

Page 1 of 3 123 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •