Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 10 of 30

Thread: ερωτηση για image σε dreambox hd pvr

  1. #1

    ερωτηση για image σε dreambox hd pvr

    παιδια εχω αυτων τον dream,μεσα εχει το image Nabilosat E2 Black Hole v0.12,απ'οτι βλεπω ειναι secondstage 75,εγω θελω να περασω περασω ενα image απο τα καινουργια,ποια η διαδικασια?υπαρχουν παγιδες?επισης θα ηθελα να κανω και multiboot πιο ειναι καλυτερο bary allen-meoboot?ελπιζω να μην κουρασα και ζητω συγνωμη προκαταβολικος.
    ευχαριστω!!

  2. #2

    Απ: ερωτηση για image σε dreambox hd pvr

    αν κατάλαβα καλά έχεις dreambox 800 αλλά τι κλώνο ή original ;

  3. #3

    Απ: ερωτηση για image σε dreambox hd pvr

    ama exis original DM 800 prepi na perasis ena neo image stin flash OE 2.0,
    gia na mporis na doulepsis ta nea image meso Barry Allen.
    apo OE 1.6 den ginete alo pleon na doulewis taftoxrona se OE 2.0
    to image pou doulewis Nabilosat E2 Black Hole v0.12 ine paro palio image kai malon klono

  4. #4

    Irte180's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    ΝΑΥΠΛΙΟ
    Posts
    770
    Rep Power
    36942

    Απ: ερωτηση για image σε dreambox hd pvr

    satdreamgr δοκιμασε να του περασεις και θα μεινεις ευχαριστημενος πιστευω.
    Ελληνικη δουλεια,πολλη καλη υποστηριξη,δεν του λειπει τιποτα σε σχεση με
    αλλα ιματζ.Το δουλευω σε 2 dreambox.Προσοχη τι ιματζ θα περασεις αν
    ειναι οριτζιναλ η κλωνος.Καλη ενασχοληση.

  5. #5

    Απ: ερωτηση για image σε dreambox hd pvr

    Ευχαριστώ για της απάντησης,ο dream που έχω είναι ο 800 hd pvr είναι original τσεκαρισμένος απο το site της dream,έχω και άλλους δυο dream άλλα enigma 1,έχω να ασχοληθώ λίγο καιρό και αυτά περί του secondstage δεν τα πολλή κατάλαβα θέλω βοήθεια πως θα περάσω το image,πρώτα θα αλλάξω το secondstage και μετά θα βάλω το καινούργιο image?το secondstage πρέπει να συμπίπτει με την εκδοσή του image?ο original dream δεν έχει πρόβλημα με οποιαδήποτε εκδοσή image(o.e 1.6-o.e 2,0),η μνήμη του επαρκή?ποια η διαδικασία αλλαγής ενός image enigma 2?συγνώμη αν κούρασα,άλλα τα μηχανάκια μου δεν θέλω να τα καταστρέψω.
    Υ.Γ
    Ευχαριστώ Προκαταβολικός!!

  6. #6

    georgeflu's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    ptolemaida
    Age
    44
    Posts
    12,432
    Rep Power
    4091705

    Απ: ερωτηση για image σε dreambox hd pvr

    το πως θα περασεις image θα το δεις εδω http://www.satdreamgr.com/forum/egxe...25/index2.html !
    ο original δεν εχει θεμα με τα image (δεν θα καταστραφει κατι δηλαδη). ωστοσο,τα Ο.Ε 2.0 image ειναι αρκετα πιο βαρια και αν θελεις να φορτωσεις αρκετα προσθετα στον δκτη σου,θα χρειαστεις καποιο απο τα προσθετα "επεκτασης μνημης-χωρου".
    το θεμα του secondstage...κανονικα το image περιεχει και το νεο secondstage.υπηρξε ομως ενα μικρο θεματακι με την μεταβαση απο sstage #82# σε #84# και για να γινει αυτο χωρις κανενα προβλημα,επρεπε να περαστει το #84# με null modem καλωδιο και το προγραμμα dreamup (και τα 2 στην επισημη σελιδα υποστηριξης της dream
    Code:
    http://dreamboxupdate.com/
    )
    ολα ειναι FLU

    Member SatDreamGr Projects

  7. #7

    Απ: ερωτηση για image σε dreambox hd pvr

    Δηλαδή αν κατάλαβα καλά,για να περάσω ένα image o.e 2.0 στων original θα πρέπει να δω το secondstage που υποστηρίζει το image και άμα είναι πάνω #84# να κάνω την διαδικασία από την επίσημη σελίδα με dreamup,αν είναι κάτω από #82# το περνάω όπως όλα τα image,κάπως έτσι το κατάλαβα,τώρα πιο είναι καλύτερο να κάνω να περάσω το secondstage #84# με dreamup και βάλω οποίο image θέλω,εσείς τι προτείνεται το καλύτερο,υπόψιν θέλω να το κάνω multiboot για παίζω και με άλλα image.
    Πιο plugins επεκτάσεις μνήμης είναι καλό?
    Ευχαριστώ!!

  8. #8

    georgeflu's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    ptolemaida
    Age
    44
    Posts
    12,432
    Rep Power
    4091705

    Απ: ερωτηση για image σε dreambox hd pvr

    Quote Originally Posted by dimdra View Post
    Δηλαδή αν κατάλαβα καλά,για να περάσω ένα image o.e 2.0 στων original θα πρέπει να δω το secondstage που υποστηρίζει το image και άμα είναι πάνω #84# να κάνω την διαδικασία από την επίσημη σελίδα με dreamup,αν είναι κάτω από #82# το περνάω όπως όλα τα image,κάπως έτσι το κατάλαβα,τώρα πιο είναι καλύτερο να κάνω να περάσω το secondstage #84# με dreamup και βάλω οποίο image θέλω,εσείς τι προτείνεται το καλύτερο,υπόψιν θέλω να το κάνω multiboot για παίζω και με άλλα image.
    Πιο plugins επεκτάσεις μνήμης είναι καλό?
    Ευχαριστώ!!
    τα τελευταια Ο.Ε 1.6 και ολα τα 2.0 εχουν ολα #84#.
    το ποιο image...μαλλον θα πρεπει να δοκιμαζεις για καποιο διαστημα και μετα να αποφασισεις.αν θες να πας σε multiboot,τοτε δεν χρειαζεσαι plugin μνημης-χωρου,μια και το image θα τρεχει απο στικακι (με αρκετο χωρο),αρκει φυσικα να μην παραφορτωσεις το image της flash!
    ολα ειναι FLU

    Member SatDreamGr Projects

  9. #9

    Απ: ερωτηση για image σε dreambox hd pvr

    φίλε σε ευχαριστώ για την απάντηση,θέλω να βάλω αυτό το image DE 4.0 001r004 το περνάω μεσώ browser όπως περνάμε τα υπόλοιπα?και τελείωσε η υπόθεση?τώρα φοράω το image στο πρώτο post.

  10. #10

    georgeflu's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    ptolemaida
    Age
    44
    Posts
    12,432
    Rep Power
    4091705

    Απ: ερωτηση για image σε dreambox hd pvr

    αν εχεις sstage#84# το περνας οπως τα υπολοιπα.αν οχι,πρωτα το sstage και μετα το image. απο εκει και περα ομως,θα πρεπει να δεις και μετα την συμπεριφορα που θα εχει με το multiboot.
    ολα ειναι FLU

    Member SatDreamGr Projects

Page 1 of 3 123 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. backup image Dreambox ONE UHD
    By korn in forum Dreambox Images Enigma2 (OE 2.6)
    Replies: 4
    Last Post: 13-01-23, 17:15
  2. Replies: 0
    Last Post: 22-03-17, 17:48
  3. New Italysat Image 5.1 SVN 122 for all Dreambox
    By smoll in forum ..Περί Dreambox Enigma2
    Replies: 0
    Last Post: 30-01-14, 14:36
  4. dreambox 800 sim 2.10 kai image o.e2.0?
    By dimas1 in forum ..Περί Dreambox Enigma2
    Replies: 7
    Last Post: 13-07-13, 23:45
  5. Οδηγός εγκατάστασης Dreambox image με mini usb
    By adams in forum Εγχειρίδια Dream E2
    Replies: 8
    Last Post: 12-02-13, 12:48

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •