Results 1 to 10 of 10

Thread: Σκοπιανικο πακετο

  1. #1

    georgeflu's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    ptolemaida
    Age
    44
    Posts
    12,426
    Rep Power
    4091704

    Σκοπιανικο πακετο

    σημερα που επανηλθα στην βαση μου και μετα απο πληροφορια φιλου,εβαλα την tv μου να κανει μια ψηφιακη ανιχνευση,με αποτελεσμα να σαρωσω 6 σκοπιανικα καναλια στην συχνοτητα 22 με καλο σημα (η πολη μου ειναι γυρω στα 50-60 χμ απο τα συνορα σε ευθεια και με το βουνο "βιτσι" να παρεμβαλεται αναμεσα μας. τα καναλια που κατεβηκαν,ειναι τα "mpt 1-3", "kanal 5" ,"telma","alsat m" . αν καταφερω να παρω και κανα screenshot,θα ανεβασω.
    ολα ειναι FLU

    Member SatDreamGr Projects

  2. #2
    KostasSTi's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    nowhere!
    Age
    46
    Posts
    27
    Rep Power
    0

    Απ: Σκοπιανικο πακετο

    Αυτά είναι... Ελπίζω να πιάνεις και τα Ελληνικά με καλό σήμα. Η μήπως όχι;
    Vu+ Solo2 - Skybox F5 - Moteck SG2100 - Televés 120

  3. #3

    Απ: Σκοπιανικο πακετο

    Είναι από το Pelister σε υψόμετρο 2610μ o αναμεταδότης! Σκανάρισε και τα 25, 37, στο τελευταίο εκπέμπει το MRT HD με πλήρες HD πρόγραμμα! Και μην εκπλαγείς αν γεμίσετε σκοπιανικά κανάλια σύντομα! Κάποιοι εκεί ξέρουν να κάνουν σωστά τη δουλειά τους, αλίμονο από μας! Φυσικά και δεν πιάνεις τα Ελληνικά!

  4. #4
    KostasSTi's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    nowhere!
    Age
    46
    Posts
    27
    Rep Power
    0

    Απ: Σκοπιανικο πακετο

    Ωραία Όχι οτι είναι να σκάσεις που θα χάσεις την ποιότητα των Ελληνικών καναλιών (γι'αυτό και έχουμε στραφεί στους δορυφόρους χρόνια τώρα), αλλά είναι το γ@μώτο που λες οτι είσαι σε Ελληνικό έδαφος... Για να μην πούμε για τα κρατικά που τα πληρώνεις και στο λογαριασμό της ΔΕΗ...!
    Vu+ Solo2 - Skybox F5 - Moteck SG2100 - Televés 120

  5. #5

    Απ: Σκοπιανικο πακετο

    Και αντε οι Σκοπιανοί το πολύ να βγάλουν κανα 3 συχνότητες, όσοι μένουν κοντά στην Τουρκία και μέχρι να αποφασίσουν να εκπέμψουν τα ελληνικά ψηφιακά ....πολύ απλά θα έχει καλυφθεί όλο το φάσμα και δεν θα υπάρχει καμία συχνότητα ελευθερη! Θα δοκιμάσω και στην Καστοριά αλλα δεν νομίζω γιατι ειμαστε πολύ περίκλειστοι απο Βορρα με το Βιτσι και αλλα βουνα, χωρια που μένω και στο Νότιο τμήμα της πόλης και δεν βλέπω ούτε καν Βίτσι

  6. #6

    georgeflu's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    ptolemaida
    Age
    44
    Posts
    12,426
    Rep Power
    4091704

    Απ: Σκοπιανικο πακετο

    τωρα που γυρισα σπιτι,εβαλα να ξαναψαξω τις συχνοτητες που ειπε ο Ηλιας. ομως καμια απο τις 2 δεν βγαζει ενδειξη σηματος. το περιεργο ειναι οτι στην προσπαθεια που κανω να παρω καποιο screenshot,εβαλα 2 usb tuner σε δεκτες και pc,και κανενα απο τα 2 δεν κατεβαζει πουθενα καναλια. αντιθετα 3 tv που εχω στο σπιτι,κατεβαζουν κανονικα τα καναλια στο 22 με (κατα την ενδειξη τους που ισως τελικα να μην ειναι και η πιο αξιοπιστη) καλο σημα και χωρις "σπασιματα".
    ολα ειναι FLU

    Member SatDreamGr Projects

  7. #7

    georgeflu's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    ptolemaida
    Age
    44
    Posts
    12,426
    Rep Power
    4091704

    Απ: Σκοπιανικο πακετο



    τελικα το καταφερα,αν και μαλλον αυτα τα tunerακια,ειναι καπως πιο αναισθητα να πω...,μια και εβλεπα το σημα να ανεβοκατεβαινει 0-100 σαν να μην τρεχει τιποτα.
    Last edited by georgeflu; 22-04-13 at 16:59.
    ολα ειναι FLU

    Member SatDreamGr Projects

  8. #8

    Απ: Σκοπιανικο πακετο

    Εγω παντως δεν έπιασα τίποτε αλλά έτσι κι αλλιώς σ αυτά ειμαι...καταδικασμένος να περιμένω ελληνική ψηφιακή το 2015 και βλέπουμε! Απο Βορρα έχω βουνά (υπο ειδικές περιστάσεις αν κατι ερχόταν απο ΒΑ ισως το έπιανα...) αλλά και απο δυτικά, που θα μπορούσα να πιάσω Αλβανία, έχω επίσης βουνά, δηλαδή ειμαι στα ριζά βουνού! Μόνο απο Νότια είμαι ανοιχτός και ευτυχώς γιατι αλλιώς δεν θα είχα ούτε δορυφορικές λήψεις!

  9. #9

    Απ: Σκοπιανικο πακετο

    Για περισσότερες πληροφορίες διαβάστε εδώ.
    Στο πινακάκι της σελίδας την Δυτική Μακεδονία την ενδιαφέρει το D5 που είναι οι συχνότητες που αναμένονται να ενεργοποιηθούν πέραν των τριών που ήδη ανέφερα! Δείτε και στην παραλία Νέων Επιβατών τι συμβαίνει!

  10. #10

    georgeflu's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    ptolemaida
    Age
    44
    Posts
    12,426
    Rep Power
    4091704

    Απ: Σκοπιανικο πακετο

    την κυριακη απ οτι ειδα,ειχε F1. χθες και σημερα εχει champions league και επισης την κυριακη πηρε το ματι μου και λιγο μπαλιτσα.βεβαια η ποιοτητα της εικονας δεν ειναι και οτι καλυτερο ειδα,αλλα στην τελικη,ολο και κατι εχει (συμπληρωματικα και κατ επιλογη) να δει ο μεσος τηλεθεατης.
    ολα ειναι FLU

    Member SatDreamGr Projects

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •