Page 3 of 25 FirstFirst 1234567 ... LastLast
Results 21 to 30 of 250

Thread: Ανέκδοτα για γέλια και για... κλάματα !

  1. #21

    jogatore's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Δανεια του νοτου - Merkeland
    Age
    77
    Posts
    4,357
    Rep Power
    3039

    Απ: Ανέκδοτα για γέλια και για... κλάματα !

    Μπαίνει ένας τύπος σε ένα μπαρ και ρωτάει με αγριεμένη φωνή:

    - Υπάρχει κανείς που να πιστεύει ότι είναι πιο δυνατός από μένα;
    Σηκώνεται ένας άνδρας σωστή ντουλάπα, και λέει θυμωμένα:
    - Ναι, εγώ είμαι πιο δυνατός από εσένα.
    Και του λέει ο πρώτος:
    - Ωραία, μπορείς να με βοηθήσεις να σπρώξουμε μαζί το αυτοκίνητό μου;

    http://www.newsbomb.gr
    ΟΧΙ στο Ναι των υποταγμενων, ΝΑΙ στο Οχι των γενναιων.

    ΟΧΙ στα Γερμανικα και Ολλανδικα προιοντα

  2. #22

    Απ: Ανέκδοτα για γέλια και για... κλάματα !

    Το άγριο άλογο

    Παντρεύτηκε ένας στο χωριό, και μόλις πήγε τη γυναίκα του στο σπίτι, της είπε:
    - Γυναίκα, ότι θέλεις κάνε, αλλά μακριά από το στάβλο με το μεγάλο μαύρο άλογο, γιατί είναι άγριο κι επικίνδυνο!

    Ζήσανε 1-2 χρόνια καλά, ξεχάστηκε μια μέρα η φουκαριάρα η γυναίκα, μπήκε στο στάβλο, τρώει μια κλωτσιά από το άλογο, και έμεινε στον τόπο.

    Έγινε η κηδεία, δεχόταν συλλυπητήρια ο σύζυγος, μόνο που ο παπάς του χωριού παρατήρησε ότι, κάθε φορά που τον πλησίαζε το σύζυγο γυναίκα να τον συλλυπηθεί, εκείνος κουνούσε το κεφάλι προς τα κάτω, και κάθε φορά που τον πλησίαζε άντρας το κουνούσε προς τα πάνω. Δεν είπε τίποτα βέβαια, τέτοιες ώρες, αλλά την περιέργεια την είχε.

    Πέρασε λίγος καιρός, ξαναπαντρεύτηκε ο άνθρωπος, πάλι τα ίδια και με την καινούργια του γυναίκα, "πρόσεχε της είπε, μακριά απ το στάβλο με το μαύρο άλογο". Και που το είπε, τι κατάφερε; Ένα χρόνο μετά ξανάγινε το κακό! Μπήκε κι αυτή στο στάβλο, μια δυνατή κλωτσιά και πάλι το άλογο, πάει στα θυμαράκια κι ετούτη!

    Καινούργια κηδεία, ξανά συλλυπητήρια, μα και πάλι ο παπάς πρόσεξε την ίδια περίεργη συμπεριφορά από τον χήρο, να κουνάει καταφατικά το κεφάλι στις γυναίκες που τον συλλυπούνταν και αρνητικά στους άντρες.

    Δεν άντεξε και λίγο μετά, τον πήρε παραπέρα και τον ρώτησε. Τι να σου πω παπά μου, του απάντησε ο λυπημένος. Με πλησίαζαν οι γυναίκες και μου έλεγαν "ζωή σε λόγου σου" κι εγώ έγνεφα "ευχαριστώ". Οι άντρες με ρώταγαν "το πουλάς το άλογο;" κι εγώ έγνεφα "όχι"!

  3. #23

    Απ: Ανέκδοτα για γέλια και για... κλάματα !

    -Πως σε λένε?
    -Στάβλο...
    -Είχατε άλογα???
    -Όχι...απλά ο νονός μου ήταν… 5 χρονων όταν με βαφτισε....

  4. #24

    Απ: Ανέκδοτα για γέλια και για... κλάματα !

    Δεν ξανα αφηνω το laptop κλειστο στο πατωμα...
    η γιαγιά μου το περασε για ζυγαρια!

  5. #25

    Απ: Ανέκδοτα για γέλια και για... κλάματα !

    Ήταν ένας Γερμανός, ένας Γάλλος κι ένας Έλληνας και μετά από ένα ατύχημα που είχαν πέθαναν και οι τρεις.

    Εμφανίζεται ξαφνικά μπροστά τους ο άγιος Πέτρος και τους λέει:
    - Θα σας δώσω από μια ευκαιρία να δούμε αν θα πάτε στον παράδεισο ή στην κόλαση. Θα πετάξετε και οι τρεις από ένα αντικείμενο μέσα στη θάλασσα κι εγώ θα βουτήξω να το βρω. Αν το βρω θα πάτε στην κόλαση, αν όμως δεν το βρω θα πάτε στον παράδεισο.
    Συμφώνησαν και οι τρεις με την πρόταση του αγίου και άρχισαν να σκέφτονται τι να πετάξουν.
    Πρώτος ήταν ο Γερμανός που πέταξε στη θάλασσα ένα κουμπί. Βουτάει ο άγιος Πέτρος και μετά από μισή ώρα βγαίνει με το κουμπί στο χέρι.
    - Δυστυχώς για σένα το βρήκα κι έτσι θα πας στην κόλαση, του λέει.
    Μετά ήρθε η σειρά του Γάλλου ο οποίος αφού είδε πως ο άγιος βρήκε κάτι τόσο μικρό όσο ένα κουμπί, αποφάσισε να πετάξει μια τρίχα. Βουτάει ο άγιος, περνάει μια ώρα, περνάνε δυο ώρες και στο τέλος βγαίνει πάλι με την τρίχα στο χέρι.
    - Κι εσύ δεν τα κατάφερες, άρα κι εσύ θα πας στην κόλαση, είπε και στον Γάλλο.
    Τέλος ήρθε η σειρά του Έλληνα ο οποίος πέταξε κάτι μέσα στη θάλασσα. Βουτάει ο άγιος, περνάνε γύρω στις πέντε ώρες και στο τέλος βγαίνει χωρίς να κρατάει τίποτε στα χεριά του.
    - Δεν μπόρεσα να βρω αυτό που πέταξες και θα πας στον παράδεισο, όμως μπορείς σε παρακαλώ να μου λύσεις την απορία και να μου πεις τι ήταν αυτό; τον ρωτάει.
    Και η απάντηση του Έλληνα:
    - Depon αναβράζoν !!!
    ...και όχι ρε π@!@#$δες δεν θα μας κόψετε το χαμόγελο....

    1.05X1.15 NONAME(MABO) ΠΙΑΤΟ, ΑCTUATOR SUPERJACK 12', POSITIONER SUPERJACK EZ2000, 30'W-75'E / TORODIAL 90 0.8',4.8',9',13',16',19',23.5',28',31.5',39',42'

  6. #26

    Απ: Ανέκδοτα για γέλια και για... κλάματα !

    Ο υπάλληλος, το πεπόνι και οι π@υτ@νες


    Eνας υπάλληλος σε ένα super-market, ήταν εξαιρετικά ετοιμόλογος. Μια μέρα, μπαίνει μια κυρία και ζητάει μισό πεπόνι.

    – «Μα κυρία μου, δεν μπορώ να σας δώσω μισό πεπόνι» ,λέει ο υπάλληλος. «Το άλλο μισό τι να το κάνω;»

    -«Όχι», επιμένει αυτή.» Θέλω μισό πεπόνι!».

    -«Μα δεν γίνεται αυτό», λέει ευγενικά ο υπάλληλος.

    -«Γίνεται, πως δεν γίνεται! Να με πας αμέσως στον διευθυντή σου θέλω να του μιλήσω!»

    Μπαίνει ο υπάλληλος φουριόζος στο γραφείο του διευθυντή και αρχίζει:

    – «Κύριε διευθυντά είναι μια παράξενη εκεί έξω και μου ζητά μισό πεπόνι!!!»….. Πριν προλάβει να τελειώσει τη φράση του βλέπει με την άκρη του ματιού του την κυρία ακριβώς από πίσω του, οπότε συνεχίζει:

    – «… και είναι και αυτή η εξαιρετική κυρία, η οποία θέλει να αγοράσει το άλλο μισό!»….

    Τέλος πάντων, τη σώζει την κατάσταση ο υπάλληλος, παίρνει η κύρια το μισό πεπόνι της και αμέσως ο διευθυντής καλεί τον υπάλληλο στο γραφείο του.

    -«Λοιπόν ,παιδί μου, σε θαύμασα προηγουμένως. Πόσο ετοιμόλογος ήσουν! Μπράβο, μπράβο! Πες μου σε ποιο κατάστημα θέλεις να σε πάω ως υποδιευθυντή; Αποφάσισα να σου δώσω προαγωγή. Απλά πες μου που θες να πας.»

    -«Δεν ξέρω κύριε διευθυντά. Όπου θέλετε εσείς.»

    -«Μα πες μου που σου αρέσει».

    -«Όπου να ναι δεν έχω πρόβλημα»

    -«Καλά λοιπόν θα πας στο Αιγάλεω»

    -«Στο Αιγάλεω;; Ε, όχι και στο Αιγάλεω!!»

    -«Μα γιατί; Τι έχει το Αιγάλεω;»

    -«Ε, να! Το Αιγάλεω μόνο ποδοσφαιριστές και π@υτ@νες βγάζει!»

    -«Μα τι λες παιδί μου;;; Η γυναίκα μου είναι από το Αιγάλεω!!!!»

    -«Σοβαρά;;; Σε ποιά ομάδα παίζει;;;»

  7. #27

    jogatore's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Δανεια του νοτου - Merkeland
    Age
    77
    Posts
    4,357
    Rep Power
    3039

    Απ: Ανέκδοτα για γέλια και για... κλάματα !

    Η δασκάλα της Α” δημοτικού έχει πρόβλημα με τον Τοτό που όλο βρίζει και δε δίνει την παραμικρή σημασία στο μάθημα..

    “Ποιο είναι το πρόβλημά σου;”, τον ρωτάει εξαγριωμένη.

    “Είμαι πολύ…

    έξυπνος για να είμαι στην πρώτη τάξη”. Απαντά ο Τοτός με ύφος.’Η αδερφή μου είναι στην τρίτη τάξη και είμαι πολύ εξυπνότερος από αυτήν. Πιστεύω πως πρέπει να πάω τουλάχιστον στην τρίτη κι εγώ”.

    Η δασκάλα τον πάει στον διευθυντή, ο οποίος συμφωνεί να του κάνουν διάφορα tests γνώσεων κι εξυπνάδας κι αν απαντήσει σωστά, να τον βάλουν στη τρίτη τάξη.

    “Πόσο κάνει 3×13;”, ρωτά ο διευθυντής.

    “Τριάντα εννέα”.

    “Ποια είναι η πρωτεύουσα της Φιλανδίας;”

    “Το Ελσίνκι”.

    “Πότε γιορτάζουμε το έπος της Αλβανίας;”

    “Την 28η Οκτωβρίου”.

    Σε όλες τις ερωτήσεις του διευθυντή, ο Τοτός απαντά σωστά. Όμως, μετά αρχίζει να ρωτά η δασκάλα, η οποία τον

    έχει άχτι και θέλει να αποδείξει πόσο αθυρόστομος είναι.

    “Τι είναι αυτά που η αγελάδα έχει 4 κι εγώ 2;”, ρωτάει πονηρά η δασκάλα.

    “Τα πόδια”, απαντά ήρεμα ο Τοτός.

    “Τι είναι αυτό που έχεις μέσα στο παντελόνι σου, ενώ εγώ δεν έχω;”

    “Τσέπες”.

    “Τι είναι μαλλιαρό, οβάλ, γλυκό και μέσα υγρό?”

    “Η καρύδα”.

    “Τι μπαίνει μέσα σκληρό και ροζ και βγαίνει μαλακό και βρεγμένο;”

    Ο διευθυντής ανοίγει διάπλατα τα μάτια του, αλλά πριν προλάβει να μιλήσει ο Τοτός λέει με αυτοπεποίθηση:

    “Η τσίχλα”.

    “Τι κάνει ο άντρας όρθιος, η γυναίκα καθιστή και το σκυλί στα τρία πόδια του;”, ρωτά ακόμη πιο έντονα η δασκάλα.

    “Χειραψία”.

    Η δασκάλα τα έχει πάρει στο κρανίο! Αποφασίζει λοιπόν να χτυπήσει πιο δυνατά:

    “Χώνεις τα παλούκια μέσα μου. Με πιέζεις, με καρφώνεις κι εγώ ανεβαίνω. Δεν προλαβαίνεις να τελειώσεις κι εγώ βρέχομαι. Τι είμαι;”

    Τα μάτια του διευθυντή ανοίγουν τρομαγμένα, αλλά πάλι πριν προλάβει να πει κάτι, ακούει τον Τοτό να απαντά:

    “Η σκηνή!”, απαντά με σιγουριά ο Τοτός.

    “Βάζεις το δάχτυλο μέσα μου! Με παίζεις νευρικά! Ο σωστός άντρας αυτό κάνει πρώτα. Τι είμαι;”

    Ο διευθυντής πλέον άναυδος κοιτάζει σα χαμένος!

    “Η βέρα!”, λέει θριαμβευτικά ο Τοτός.

    “Είμαι σε διάφορα μεγέθη. Όταν δεν είμαι καλά, στάζω. Όταν με πιάνεις και με αναταράζεις, ανακουφίζομαι…. Τι είμαι;”

    “Η μύτη”.

    “Είμαι σα σκληρό δοκάρι με σουβλερή άκρη. Καρφώνομαι με δύναμη τρέμοντας.. Τι είμαι;”

    “Το βέλος!”.

    “Αρχίζω από “μ” και τελειώνω σε “ι”. Όταν με δοκιμάσεις λιγώνεσαι. Τι είμαι?”

    “Το μέλι φυσικά!”

    Ο διευθυντής φωνάζει:

    Φτάνει πια! Ποια τρίτη τάξη; Στείλε το κωλόπαιδο κατευθείαν στο Πανεπιστήμιο! Εγώ από μέσα μου απάντησα λάθος σε όλες τις ερωτήσεις…!!!
    ΟΧΙ στο Ναι των υποταγμενων, ΝΑΙ στο Οχι των γενναιων.

    ΟΧΙ στα Γερμανικα και Ολλανδικα προιοντα

  8. #28

    jogatore's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Δανεια του νοτου - Merkeland
    Age
    77
    Posts
    4,357
    Rep Power
    3039

    Απ: Ανέκδοτα για γέλια και για... κλάματα !

    Ένα ζευγάρι κάνει τα ψώνια του στο σούπερ μάρκετ.
    Καθώς περνούν από τον διάδρομο με τα ποτά, ο σύζυγος παίρνει ένα μπουκάλι ουίσκι και το βάζει στο καρότσι με τα ψώνια.
    -Τι είναι αυτό; λέει η γυναίκα.
    -Δεν βλέπεις; Ένα ουίσκι είναι, απαντά ο σύζυγος.
    -Και πόσο κοστίζει; ρωτάει η γυναίκα.
    -15 ευρώ, απαντά ο άντρας.
    -Μα δεν είσαι καθόλου καλά. Σε λίγο δεν θα έχουμε να φάμε και εσύ θέλεις να αγοράσεις ουίσκι, του λέει έξαλλη η γυναίκα του.
    Ο άντρας βάζει πίσω στο ράφι το ουίσκι.
    Σε λίγο περνούν μπροστά από τα καλλυντικά και η γυναίκα παίρνει μια κρέμα προσώπου και την βάζει στο καρότσι.
    -Τι είναι αυτό; ρωτάει ο σύζυγος.
    -Μια κρέμα προσώπου, απαντάει η γυναίκα.
    -Και πόσο κοστίζει; ρωτάει ο άντρας.
    -Μόνο 50 ευρώ, απαντάει η γυναίκα.
    -Μα καλά, εσύ δεν με άφησες να πάρω το ουίσκι που είχε 15 ευρώ και είσαι έτοιμη να δώσεις 50 ευρώ για μια κρέμα; ρωτάει αγανακτισμένος ο σύζυγος.
    -Για σένα το κάνω... Για να με βλέπεις πιο όμορφη, απαντά με νάζι η γυναίκα.
    -Άστο πίσω, της λέει ο σύζυγος, Και με τα 15 ευρώ την ίδια δουλειά θα κάναμε!
    ΟΧΙ στο Ναι των υποταγμενων, ΝΑΙ στο Οχι των γενναιων.

    ΟΧΙ στα Γερμανικα και Ολλανδικα προιοντα

  9. #29

    jogatore's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Δανεια του νοτου - Merkeland
    Age
    77
    Posts
    4,357
    Rep Power
    3039

    Απ: Ανέκδοτα για γέλια και για... κλάματα !

    Μια ξανθιά ταξιδεύει με αυτοκίνητο στην έρημο της Νεβάδα , αλλά στη μέση του δρόμου το αυτοκίνητό της παθαίνει βλάβη . Ένας έφιππος περαστικός Ινδιάνος προθυμοποιείται να την εξυπηρετήσει , την ανεβάζει πίσω του στο άλογο για να την πάει στο πλησιέστερο βενζινάδικο , αρχίζει να καλπάζει και κάθε πέντε λεπτά βγάζει μια κραυγή " Ουαάαααουουουα ! " για να καταλήξει με μια τελική κραυγή που αντιλαλεί σε όλη την έρημο , πριν την αφήσει στο βενζινάδικο και χαθεί καλπάζοντας ξέφρενα στο βάθος του ορίζοντα .
    " Μα τι διάολο του έκανες ; " ρωτάει ο απορημένος βενζινάς την ξανθιά .
    " Εγώ ; Τίποτα ! " λέει η ξανθιά . Εγώ ήμουνα απλώς πίσω του και κρατιόμουνα από ένα μεγάλο χερούλι στη σέλα του αλόγου του ! "
    Κι ο βενζινάς : " Σέλα ; Οι Ινδιάνοι ποτέ δεν καβαλικεύουν με σέλα.......!!!!!!!"
    ΟΧΙ στο Ναι των υποταγμενων, ΝΑΙ στο Οχι των γενναιων.

    ΟΧΙ στα Γερμανικα και Ολλανδικα προιοντα

  10. #30

    jogatore's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Δανεια του νοτου - Merkeland
    Age
    77
    Posts
    4,357
    Rep Power
    3039

    Απ: Ανέκδοτα για γέλια και για... κλάματα !

    Ένας Έλληνας µπαίνει σε µια τράπεζα της Νέας Υόρκης και ζητάει πληροφορίες για ένα δάνειο. Λέει στον υπάλληλο των δανείων ότι θέλει να ταξιδέψει στην Ελλάδα λόγω των εορτών των Χριστουγέννων για 2 εßδοµάδες και χρειάζεται να πάρει οπωσδήποτε ένα δάνειο των 5000$.
    Ο υπάλληλος του εξηγεί ότι η τράπεζα θα χρειασθεί ένα είδος εξασφάλισης για να του χορηγήσει το δάνειο, έτσι ο Έλληνας ßγάζει από την τσέπη του και αφήνει πάνω στο γραφείο τα κλειδιά από µια ολοκαίνουρια Ferrari, που είναι παρκαρισµένη στην είσοδο της τράπεζας. Αφού πραγµατοποιείται ο έλεγχος από την τράπεζα ότι το αυτοκίνητο είναι όντως στο όνοµα του, µέσα σε 20 λεπτά εγκρίνεται το δάνειο, και ο Έλληνας παίρνει τα χρήµατα και φεύγει. Μόλις φεύγει, ο διευθυντής της τράπεζας και οι υπάλληλοι του ξεκαρδίζονται στα γέλια που ο Έλληνας έßαλε υποθήκη µια Ferrari των $200.000 για να πάρει δάνειο$5.000! Ένας υπάλληλος παίρνει το αυτοκίνητο και το αφήνει στο υπόγειο γκαράζ της τράπεζας. Δυο εßδοµάδες αργότερα ο Έλληνας επιστρέφει, πληρώνει $5.000 και τον τόκο που ανέρχεται στα $15.41.
    Ο υπάλληλος του λέει;
    Κύριε είµαστε ευτυχείς που συνεργαστήκατε µε την τράπεζα µας, όλα έγιναν σωστά µόνο που έχουµε µια απορία. Όσο εσείς λείπατε, ελέγξαµε στον υπολογιστή και ßρήκαµε ότι είσαστε δισεκατοµµυριούχος! Το περίεργο είναι ποιος ήταν ο λόγος που πήρατε το δάνειο!
    Και ο Έλληνας απαντά:
    Πες µου ένα άλλο σηµείο στη Νέα Υόρκη που θα µπορούσε να αφήσει κανείς µια Ferrari µε ασφάλεια για δυο εßδοµάδες πληρώνοντας για πάρκινγκ µόνο $15.41!!! Κόκκαλο ο υπάλληλος…..!!!!!!!!!!!!....
    ΟΧΙ στο Ναι των υποταγμενων, ΝΑΙ στο Οχι των γενναιων.

    ΟΧΙ στα Γερμανικα και Ολλανδικα προιοντα

Page 3 of 25 FirstFirst 1234567 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 3 users browsing this thread. (0 members and 3 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •