Page 22 of 25 FirstFirst ... 1819202122232425 LastLast
Results 211 to 220 of 250

Thread: Ανέκδοτα για γέλια και για... κλάματα !

  1. #211

    jogatore's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Δανεια του νοτου - Merkeland
    Age
    77
    Posts
    4,357
    Rep Power
    3039

    Re: Ανέκδοτα για γέλια και για... κλάματα !

    Σε ένα αγρόκτημα ήταν πολλαί αγελάδαι και τρεις ταύροι που είχαν μοιράσει τις αγελάδες . O καθένας πηδ**σε τις δικές του μόνο και περνούσαν τζάμι .
    Μαθαίνουν λοιπόν ότι το αφεντικό αγόρασε ένα νέο ταύρο και πολύ τους κακοφάνηκε .
    Λέει ο πρώτος :
    Α , εγώ δεν θα του δώσω καμία αγελάδα από τις δικές μου .
    Λέει ο δεύτερος :
    Α ούτε κι εγώ δεν θα του δώσω καμία αγελάδα από τις δικές μου.
    Λέει ο τρίτος :
    Εγώ είμαι ο πιο νέος κι έχω τις λιγότερες . Ούτε κι εγώ θα του δώσω καμία . Ας περιμένει του χρόνου να πάρει από τις καινούριες .
    Φτάνει το φορτηγό , ξεφορτώνει τον νέο ταύρο και τι να δουν ;
    Ένα ταύρο τεράστιο ! Και πολύ άγριο ...
    - Ωωωωωωωωχ ! , λέει ο πρώτος , εγώ θα του δώσω τις μισές αγελάδες από τις δικές μου .
    Λέει ο δεύτερος :
    - Α , κι εγώ θα του δώσω τις μισές αγελάδες από τις δικές μου .
    Ο τρίτος μούγκριζε άγρια κι έσκαβε το χώμα .
    - Ε , εσύ δεν θα κάνεις μια φιλική προσφορά ; τον ρωτάνε .
    - Ελπίζω να καταλάβει ότι είμαι κι εγώ ταύρος , είπε ο τρίτος .
    ΟΧΙ στο Ναι των υποταγμενων, ΝΑΙ στο Οχι των γενναιων.

    ΟΧΙ στα Γερμανικα και Ολλανδικα προιοντα

  2. #212

    jogatore's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Δανεια του νοτου - Merkeland
    Age
    77
    Posts
    4,357
    Rep Power
    3039

    Re: Ανέκδοτα για γέλια και για... κλάματα !

    Στο ισόγειο ενός πολυτελούς ξενοδοχείου περιμένουν 2 μελαχροινές και μια ξανθιά κυρία για το ασανσέρ. Το ασανσέρ καταφτάνει, οι κυρίες επιβιβάζονται και ο υπάλληλος του ασανσέρ τους χαιρετά ευγενικά.
    - "Που πηγαίνετε εσείς?", ρωτάει την πρώτη κυρία
    - "Στον τέταρτο", απαντάει αυτή
    - "Εσείς;", ρωτάει την άλλη κυρία
    - "Στον πέμπτο", απαντά αυτή
    - "Εσείς;", ρωτάει την ξανθιά
    - "Εεεε,... Στον 73ο", απαντάει.
    - "Μα το ξενοδοχείο μας έχει 7 ορόφους μόνο κυρία μου", αποκρίνεται με απορία ο υπάλληλος
    - "Αχ!...", απαντάει χαζογελώντας με σκέρτσο η ξανθιά, "για ορόφους μιλάτε τόση ώρα;;..."
    ΟΧΙ στο Ναι των υποταγμενων, ΝΑΙ στο Οχι των γενναιων.

    ΟΧΙ στα Γερμανικα και Ολλανδικα προιοντα

  3. #213

    jogatore's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Δανεια του νοτου - Merkeland
    Age
    77
    Posts
    4,357
    Rep Power
    3039

    Re: Ανέκδοτα για γέλια και για... κλάματα !

    Μια μέρα στο δάσος μια μαθητευόμενη καλόγρια μάζευε λουλούδια. Κάποια στιγμή συναντά τον παπά του χωριού ο οποίος είχε ξαπλώσει γυμνός και λιαζόταν. Βλέποντας τον π**τσο του παπά τον ρωτάει γεμάτη απορία:
    - Τι είναι αυτό πάτερ;
    - Λουλούδι τέκνο μου, και αν το χαϊδέψεις θα ανθίσει.
    Επιστρέφοντας στο μοναστήρι, η νεαρή καλόγρια είχε απορίες σχετικά με αυτό που είχε δει και έτσι έτρεξε στην ηγουμένη να της περιγράψει την εμπειρία της:
    - ...και μόλις άγγιξα το άνθος, αυτό άνθισε!
    Και η ηγουμένη φωνάζει έξαλλη:
    - Τον παλιοπ**στη! Εμένα μου είπε ότι είναι καραμούζα και με έβαλε να το φυσάω για μια ώρα!"
    ΟΧΙ στο Ναι των υποταγμενων, ΝΑΙ στο Οχι των γενναιων.

    ΟΧΙ στα Γερμανικα και Ολλανδικα προιοντα

  4. #214

    jogatore's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Δανεια του νοτου - Merkeland
    Age
    77
    Posts
    4,357
    Rep Power
    3039

    Re: Ανέκδοτα για γέλια και για... κλάματα !

    Ο Μήτσος πήγε το γείτονά του τον Κώστα και τον ρωτάει:
    “Ρε συ Κώστα. Σου αρέσουν οι γυναίκες με χοντρή κοιλιά”;
    “Όχι”, απαντάει ο Κώστας.
    “Σε φτιάχνουν οι γυναίκες που το βυζί τους κοντεύει να φτάσει στα γόνατα;”
    “Φυσικά και όχι!”, απαντάει ο Κώστας.

    “Ανάβεις με γυναίκες που η χοντροκωλάρα τους δεν χωράει σε δύο καρέκλες;”
    “Τι λες ρε Μήτσο; Όχι βέβαια!”
    “Ε, τότε ρε Κωστάκη, γιατί πηδάς τη γυναίκα μου;”
    ΟΧΙ στο Ναι των υποταγμενων, ΝΑΙ στο Οχι των γενναιων.

    ΟΧΙ στα Γερμανικα και Ολλανδικα προιοντα

  5. #215

    jogatore's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Δανεια του νοτου - Merkeland
    Age
    77
    Posts
    4,357
    Rep Power
    3039

    Re: Ανέκδοτα για γέλια και για... κλάματα !

    Ένας ηλικιωμένος παντρεύτηκε μια νεαρούλα. Μετά απο μερικά χρόνια ανθόσπαρτου
    έγγαμου βίου, τραβάει ένα έμφραγμα και ο γιατρός τον συμβούλεψε, αν θέλει να

    παρατείνει τη ζωή του, να κόψει το σεξ. Το συζήτησαν με τη γυναίκα του και
    αποφάσισαν αυτός να κοιμάται στο ισόγειο και αυτή στον πρώτο για να
    αποφεύγουν τον πειρασμό.
    Ένα βράδυ, μετά από μερικές βδομάδες, ο τύπος αποφάσισε ότι ζωή χωρίς σεξ δεν αξίζει. Ξεκίνησε λοιπόν για το πάνω πάτωμα.
    Στη μέση της σκάλας συνάντησε τη γυναίκα του.
    ΑΥΤΟΣ -έρχομαι επάνω να πεθάνω
    ΑΥΤΗ (γελώντας) - εγώ ερχόμουνα κάτω να σε σκοτώσω
    ΟΧΙ στο Ναι των υποταγμενων, ΝΑΙ στο Οχι των γενναιων.

    ΟΧΙ στα Γερμανικα και Ολλανδικα προιοντα

  6. #216

    jogatore's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Δανεια του νοτου - Merkeland
    Age
    77
    Posts
    4,357
    Rep Power
    3039

    Re: Ανέκδοτα για γέλια και για... κλάματα !

    Μια λευκή φοιτήτρια κατά τη διάρκεια μιας εκδρομής στην Αφρική ερωτεύεται ένα μαύρο ιθαγενή και τον παίρνει μαζί της στην Αμερική. Μετά απο λίγο καιρό τον καλεί σπίτι της σαν υποψήφιο γαμπρό να τον γνωρίσει στους γονείς της.
    Ο πατέρας της θέλοντας να τον αποφύγει του λέει:
    - θα σου δώσω τη κόρη μου αν μου κάνεις 3 πράγματα που θα σου ζητήσω.
    Ο μαύρος που αγαπούσε τρελά τη κοπέλα συμφώνησε. Λοιπόν του λέει ο μέλλων πεθερός το πρώτο πράγμα που θέλω είναι να μου φέρεις σκοτωμένο το τεράστιο λιοντάρι που ζει στη χώρα σου, σκεπτόμενος ότι ο μαύρος στην προσπάθεια του να το σκοτώσει ίσως να πέθαινε.
    Ο μαύρος τότε του λέει:
    - Ιγκό αγκαπώ κόρη σου, για χάρη της φέρει λιοντάρι.
    Αφού έφυγε για μερικές μέρες γύρισε πίσω με το τομάρι του λιονταριού. Ο πεθερός τότε αφού είδε ότι ο μαύρος ήταν αποφασισμένος σκέφτηκε για δεύτερη χάρη να του ζητήσει κάτι πιο δύσκολο. Tου είπε να πάει στα βάθη της Ινδίας και να του φέρει το μεγαλύτερο ρουμπίνι του κόσμου.
    Ο μαύρος τότε του λέει:
    - Ιγκό αγκαπώ κόρη σου, για χάρη της φέρει ρουμπίνι.
    Αφού εξαφανίζεται πάλι, επιστρέφει μετά από μερικές μέρες με ένα ρουμπίνι σαν αυγό στρουθοκαμήλου. Δεύτερη αναπάντεχη έκπληξη για τον πεθερό που κάθεται και σκέφτεται πολύ σοβαρά τη τρίτη και τελευταία χάρη που θα ζητήσει απο το μαύρο για να τον ξεφορτωθεί.
    Αφού λοιπόν σκέφθηκε πολύ του λέει:
    - Αν θέλεις τη κόρη μου πρέπει το πουλι σου να είναι ένα μέτρο, σκεφτόμενος προφανώς ότι ήταν αδύνατο ο μαύρος να την είχε ένα μέτρο.
    Όταν ο μαύρος γαμπρός άκουσε αυτό που του ζητούσε ο μέλλων πεθερός του έπεσε σε βαθύ συλλογισμό. Ο πεθερός τότε καταχάρηκε.
    Επιτέλους τον ξεφορτώθηκα τον αράπη σκέφθηκε, δεν πρόλαβε όμως να χαρεί γιατί ο μαύρος μετά από πολύ σκέψη του είπε:
    - Ιγκό αγκαπώ πολύ κόρη σου για χάρη της κόψει μισό μέτρο!!!
    ΟΧΙ στο Ναι των υποταγμενων, ΝΑΙ στο Οχι των γενναιων.

    ΟΧΙ στα Γερμανικα και Ολλανδικα προιοντα

  7. #217

    jogatore's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Δανεια του νοτου - Merkeland
    Age
    77
    Posts
    4,357
    Rep Power
    3039

    Re: Ανέκδοτα για γέλια και για... κλάματα !

    Ένας παντρεμένος αποφασίζει να μείνει αργά στο γραφείο γιατί έχει στο μάτι την σέξι γραμματέα του.........
    Τηλεφωνάει λοιπόν στη γυναίκα του ότι θα αργήσει.

    Μετά τη δουλειά πάνε με τη γραμματέα για φαΐ, η τύχη του δεν τον εγκαταλείπει και καταλήγουν για δυο ολόκληρες ώρες στο διαμέρισμα της για τα περαιτέρω…..
    …Πάει στο μπάνιο ο τύπος να σινιαριστεί για την επιστροφή και διαπιστώνει μια κατακόκκινη βούλα από πιπιλιστό φιλί στο λαιμό φάτσα. Πανικός!….-τι θα πω στη γυναίκα μου;;;;….
    Φτάνει σπίτι και με το που ξεκλειδώνει την πόρτα, τρέχει ο σκύλος να τον προϋπαντήσει.
    -Αυτός είσαι! σκέφτεται ο τύπος, πέφτει στο χαλί ,κάνει ότι τάχα προσπαθεί να κρατήσει σε απόσταση το ζώο και κρατώντας τον λαιμό του με το ένα χέρι.
    -Αγάπη μου, κοίτα τι μου `κάνε στο λαιμό ο σκύλος!
    Κι αυτή, ανοίγοντας την μπλούζα της:
    -Άτιμο ζώο! Εμένα κοίτα τι μου `κανε στα βυζιά!
    ΟΧΙ στο Ναι των υποταγμενων, ΝΑΙ στο Οχι των γενναιων.

    ΟΧΙ στα Γερμανικα και Ολλανδικα προιοντα

  8. #218

    jogatore's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Δανεια του νοτου - Merkeland
    Age
    77
    Posts
    4,357
    Rep Power
    3039

    Re: Ανέκδοτα για γέλια και για... κλάματα !

    Μια μάνα είχε 3 παρθένες κόρες. Μια μέρα παντρεύτηκαν όλες μαζί και έφυγαν για το γαμήλιο ταξίδι.
    Η μητέρα είχε άγχος το πως θα ήταν η πρώτη τους ερωτική βραδιά.
    Μετά από 2 μέρες παίρνει μια κάρτα από την πρώτη κόρη. Ήταν από την Χαβάη και πάνω έγραφε Nescafe.
    Αμέσως τρέχει στην κουζίνα βρίσκει ένα κουτί Nescafe και διαβάζει στην ετικέτα.
    “Απόλαυση μέχρι την τελευταία σταγόνα “
    Την πιάνει μια τρέλα αλλά ηρεμεί αφού σκέφτεται την χαρά της κόρης της.
    Μετά από 2 μέρες παίρνει κάρτα από την δεύτερη κόρη. Ήταν από την Βενετία και έγραφε πάνω Marlboro 100 s. Τρέχει στο δωμάτιο βρίσκει τα τσιγάρα του άντρα και διαβάζει στην ετικέτα.
    “King size για μεγαλύτερη απόλαυση “
    Λύπη και χαρά ταυτόχρονα η μάνα.
    Περνάνε 2 μέρες περνάνε 5 περνάει 1 βδομάδα 3 βδομάδες 1 μήνας και η τρίτη κόρη δεν είχε στείλει τίποτα.
    Μετά από 2 μήνες παίρνει μια κάρτα από την Καραϊβική και έγραφε πάνω British airways.
    Τρέχει σε μια εταιρία βρίσκει ένα διαφημιστικό της British airways και διαβάζει.
    “3 φορές την μέρα 7 μέρες την εβδομάδα και από τις 2 κατευθύνσεις”
    ΟΧΙ στο Ναι των υποταγμενων, ΝΑΙ στο Οχι των γενναιων.

    ΟΧΙ στα Γερμανικα και Ολλανδικα προιοντα

  9. #219

    jogatore's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Δανεια του νοτου - Merkeland
    Age
    77
    Posts
    4,357
    Rep Power
    3039

    Re: Ανέκδοτα για γέλια και για... κλάματα !

    Ένας άνδρας για χρόνια ικανοποιούσε τις σεξουαλικές του επιθυμίες με ιερόδουλες.
    Κάποια στιγμή όμως,μετά από παραινέσεις συγγενών και φίλων παντρεύτηκε.Την άλλη μέρα κιόλας ήταν βαρύς και ασήκωτος,με μούτρα κατεβασμένα.
    “Τι έχεις;”,τον ρωτάει ο καλύτερός του φίλος.
    “Άστα!”,λέει αυτός.”Χτες,αφού έκανα έρωτα με την γυναίκα μου,ξεχάστηκα και έβγαλα λεφτά να την πληρώσω!”
    “Καλά,μωρέ!”,λέει ο φίλος.”Θα βρεις μια δικαιολογία.Θα της πεις ότι της τα έδωσες για να ψωνίσει,ας πούμε!”
    “Το κακό δεν είναι αυτό!”,ξαναλέει ο νιόπαντρος.”Το κακό είναι ότι μου έδωσε ρέστα!”
    ΟΧΙ στο Ναι των υποταγμενων, ΝΑΙ στο Οχι των γενναιων.

    ΟΧΙ στα Γερμανικα και Ολλανδικα προιοντα

  10. #220

    jogatore's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Δανεια του νοτου - Merkeland
    Age
    77
    Posts
    4,357
    Rep Power
    3039

    Re: Ανέκδοτα για γέλια και για... κλάματα !

    Ήτανε που λέτε δύο φίλοι που βρίσκονται μετά από πολλά χρόνια στο δρόμο…
    Μετά από τις κλασικές χαιρετούρες κανονίζουν να πάνε να πιούνε ένα κρασάκι στο σπίτι του ενός. Πάνε που λέτε στο σπίτι του, μπαίνουν μέσα. Το σκηνικό κόλαση! Ο σκύλος να έχει χαλάσει τον κόσμο όλο, τα παιδιά να φωνάζουν κλπ κλπ. Λέει λοιπόν στη γυναίκα του ο τύπος να τους ετοιμάσει ένα κρασάκι με τα παρελκόμενα. Η απάντηση του στυλ “Τι λες ρε αχαΐρευτε! Εξαφανίζεσαι από το πρωί και αφήνεις εμένα στο σπίτι να τα κάνω όλα! Τριγυρνάς με τους φίλους σου από εδώ και από εκεί! Δεν μου δίνεις σημασία! Σάλτα κάνε μόνος σου ότι θέλεις!”.
    Τι να κάνει ο κακομοίρης, πάει στη κουζίνα, ετοιμάζει δύο μεζέδες, και τα πίνουν. Συζητώντας λέει στον φίλο του τον πόνο του, ο οποίος του λέει να πάνε σπίτι του την άλλη μέρα, και θα του βρει τη λύση!
    Έρχεται η επόμενη μέρα, βρίσκονται πάλι κάπου, ξεκινάνε για το σπίτι του άλλου. Με το που μπαίνουν μέσα, πετάγεται ο πιτσιρικάς, “μπαμπά!! Να σου φέρω τις παντούφλες σου!”. Η πεθερά του “γιόκα μου! να σου φέρω ζεστό νερό να σου πλύνω τα πόδια!”. Η γυναίκα του “καλώς την κολόνα του σπιτιού μου! Τι όρεξη έχεις να φας σήμερα?” Τέλος πάντων, τους ετοιμάζει ένα βαρβάτο τραπέζι με μεζέδες, και κάθονται να τα πούνε… Έκπληκτος ο φίλος του του λέει “Ρε συ!!! τρομερός!!! Πώς τα καταφέρνεις?”
    Του λέει λοιπόν ο δεύτερος :
    “Κοίταξε… Την δεύτερη μέρα που παντρεύτηκα, μπαίνω μέσα, τι να δω. Ο σκύλος πάνω στην πολυθρόνα μου. Του δείχνω λοιπόν μία κίτρινη κάρτα. Την επόμενη μέρα, βλέπω τον σκύλο να έχει φάει στις παντόφλες μου! Του δείχνω λοιπόν άλλη μία κίτρινη κάρτα… Μετά από μία εβδομάδα βλέπω τον σκύλο να έχει
    κάνει όλο λάσπες τον διάδρομο. Του δείχνω μία κόκκινη κάρτα, βγάζω ένα περίστροφο, και του την ρίχνω. Τέζα ο σκύλος!” “Καλά ρε! άλλο σε ρώτησα και άλλο μου είπες! Τι σχέση έχει ο σκύλος με όλο αυτό το μεγαλείο?” “Εμ! Εκεί είναι το θέμα! Τους βλέπεις αυτούς όλους? Έχουν από δύο κίτρινες ο καθένας!” !!!
    ΟΧΙ στο Ναι των υποταγμενων, ΝΑΙ στο Οχι των γενναιων.

    ΟΧΙ στα Γερμανικα και Ολλανδικα προιοντα

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •