Page 23 of 25 FirstFirst ... 19202122232425 LastLast
Results 221 to 230 of 250

Thread: Ανέκδοτα για γέλια και για... κλάματα !

  1. #221

    jogatore's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Δανεια του νοτου - Merkeland
    Age
    77
    Posts
    4,357
    Rep Power
    3039

    Re: Ανέκδοτα για γέλια και για... κλάματα !

    Η Μαρία και ο Κώστας μόλις παντρεύτηκαν, επειδή όμως δεν είχαν λεφτά για το μήνα του μέλιτος, αποφάσισαν να πάνε στο σπίτι των γονιών του Κώστα για την πρώτη νύχτα του γάμου τους.
    Το πρωί ο Γιαννάκης, ο μικρότερος αδερφός του Κώστα, αφότου έφαγε το πρωινό του ξεκίνησε για το σχολείο. Στην εξώπορτα, ρώτησε τη μητέρα του αν ο Κώστας και η Μαρία είχαν ξυπνήσει.
    «Όχι» απάντησε εκείνη.
    «Ξέρεις τι πιστεύω;» είπε αυτός.
    «Δε θέλω να μάθω» είπε η μητέρα του. «Πήγαινε αμέσως στο σχολείο!»
    Όταν γύρισε και αφότου τελειώσε το μεσημεριανό του, ξαναρώτησε τη μητέρα του το ίδιο πράγμα: «Ξύπνησε ο Κώστας και η Μαρία;»
    «Όχι» απάντησε εκείνη.
    «Ξέρεις τι πιστεύω;» είπε αυτός.
    «Δε με ενδιαφέρει» είπε η μητέρα του. «Τελείωσε γρήγορα το φαγητό σου για να γυρίσεις στο σχολείο!»
    Η ίδια συζήτηση επαναλήφθηκε και όταν σχόλασε με τη μητέρα του να απαντάει αυτή τη φορά: «Άντε πες μας τι νομίζεις εσύ, να δούμε τι θα καταλάβεις.»
    «Χθες το βράδυ ο Κώστας ήρθε στο δωμάτιό μου για να δανειστεί λίγη βαζελίνη, αλλά νομίζω ότι του έδωσα την κόλλα μου!!!»
    ΟΧΙ στο Ναι των υποταγμενων, ΝΑΙ στο Οχι των γενναιων.

    ΟΧΙ στα Γερμανικα και Ολλανδικα προιοντα

  2. #222

    Απ: Ανέκδοτα για γέλια και για... κλάματα !

    ΜΙΝΙ............


    - Τι σχολή έχεις τελειώσει;
    - marketing
    - και με τι ασχολείσαι;
    - construction manager of suvlaki (τυλιχτής πιτόγυρου)
    .....................................................................................................................................................................

    Έβαλα πλυντήριο και εκεί που κάθομαι αραχτός στον καναπέ, το βλέπω να χτυπιέται να κάνει θόρυβο και να περνάει από δίπλα μου...
    Και λέω τι γίνεται ρε μάγκα μου....Θα τα απλώσει κιόλας???
    .............................................................................................................................................................

    Το πρώτο τάμπλετ της ιστορίας ήταν χαλαρά το Καρέλια κασετίνα.
    Έγραφες από διευθύνσεις και τηλέφωνα έως και σχεδιάγραμμα οικοδομής!
    ..........................................................................................................................................................

    Άμα αργήσει και άλλο ο τύπος στο ΑΤΜ θα πάω να τον ρωτήσω σε ποια πίστα είναι.
    ........................................................................................................................................................

    Καταστροφή λέγεται το φτέρνισμα την ώρα που κατουράς.....
    ................................................................................................................................................................

    Όταν ακούς γυναίκα να λέει λέξεις όπως ''συστημικό'', ''ρεφορμισμός'', ''ιδεολογικοπολιτική'' να ξέρεις ότι δεν ξέρει να μαγειρεύει...
    ...............................................................................................................................................................

    - Αρχίζω πάλι να μετράω πρόβατα για να κοιμηθώ. Τι να δω; Λείπανε δύο.
    Αστυνομία, κακό, τέσσερις το πρωί κοιμήθηκα. Είναι να μη σου τύχει.
    ...............................................................................................................................................................
    Έβαλα τα συμπτώματά μου στο internet κι απ' ότι φαίνεται έχω πεθάνει εδώ και περίπου πέντε μέρες.
    .............................................................................................................................................................

    - Αυτό που σε ρωτάει ο γιατρός "πού πονάς" και μετά σε πιέζει ακριβώς εκεί; Ύπουλο καθίκι.
    ...............................................................................................................................................................

    - Ρε μάνα, σου' πα την πίτσα να μου την κόβεις σε 6 κομμάτια, όχι 8, αν φάω 8 θα σκάσω. Τι δεν καταλαβαίνεις; !!!!!
    ..................................................................................................................................................................

    - Όταν ένας άντρας ανοίγει την πόρτα του αυτοκινήτου του στη γυναίκα του μπορεί να σημαίνει δυο πράγματα: Είτε το αυτοκίνητο είναι καινούργιο, είτε η γυναίκα.
    ...........................................................................................................................................................

    Ανοίγω την πόρτα κύριε δικαστά και την βλέπω γυμνή...
    Μου λέει " - χτύπα ρε μαλάκα", της έριξα κι εγώ τρία χαστούκια...
    Που να καταλάβω ότι εννοούσε την πόρτα...;;;!!!
    .............................................................................................................

    Γιατί το σινικό τοίχος αποτελεί ένα από τα 7 θαύματα του κόσμου
    - Γιατί είναι το μονό κινέζικο προϊόν που κράτησε πάνω από 1 χρόνο...
    ..................................................................................................................
    Πότε όλοι οι άντρες έχουν τις γυναίκες στα ... ώπα ώπα.........
    ......Όταν παρκάρουν !!!!

  3. #223

    jogatore's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Δανεια του νοτου - Merkeland
    Age
    77
    Posts
    4,357
    Rep Power
    3039

    Re: Ανέκδοτα για γέλια και για... κλάματα !

    Στην τάξη του Τοτού έχει την τύχη (?) να διδάσκει μία νεαρή δασκάλα, πολύ καλό μωρό…
    - Σήμερα παιδιά θα έρθει να παρακολουθήσει το μάθημά μας ο επιθεωρητής δημοτικής εκπαίδευσης!
    - Τι είναι αυτό κυρία?
    - Απλά, ένας κύριος θα είναι στο τέλος της αίθουσας και θα παρακολουθεί το μάθημα.
    Μπαίνει ο επιθεωρητής και αρχίζει η δασκάλα να γράφει ερωτήσεις στον πίνακα. Για αρχή γράφει:
    - 5 x 7 πόσο κάνει?
    Σηκώνει χέρι η Αννούλα
    - Ναι, Αννούλα?
    - 35 κυρία!
    - Μπράβο Αννούλα
    Γράφει η κυρία πάλι στον πίνακα
    - Ποιο είναι το μεγαλύτερο νησί της Ελλάδας?
    - Κυρία, κυρία, ο Γιωργάκης.
    - Ναι Γιώργο…
    - Η Κρήτη κυρία!
    - Μπράβο Γιωργάκη!
    Γράφει πάλι η κυρία στον πίνακα
    - Ένα κομμάτι θάλασσας που χωρίζει δύο ξηρές και ενώνει δύο θάλασσες
    Εκείνη την στιγμή πέφτει η κιμωλία της κυρίας και σκύβει να την πιάσει…
    - Παιδάκια, ποιός θα μας πει αυτή την απάντηση?
    Σηκώνει χέρι ο Τοτός γεμάτος σιγουριά και αυτοπεποίθηση.
    - Είσαι σίγουρος Τοτέ? με την υποψία στο μυαλό η κυρία.
    - Ναι, κυρία, ναι!
    - Άντε πες….
    - Κωλάρα κυρία!!!!
    - Τι είναι αυτά που λες παλιόπαιδο, πέρασε έξω, δεν ντρέπεσαι!
    - Μα κυρία, αυτό δεν είναι….
    - Πέρασε έξω είπα. ΤΩΡΑ!!!
    Καθώς βγαίνει ο Τοτός, θυμωμένος, γυρνά προς τον επιθεωρητή…
    -Και σύ μεγάλε, άλλη φορά αν δεν είσαι σίγουρος για την απάντηση, μην ψιθυρίζεις τίποτα εκεί πίσω…!
    ΟΧΙ στο Ναι των υποταγμενων, ΝΑΙ στο Οχι των γενναιων.

    ΟΧΙ στα Γερμανικα και Ολλανδικα προιοντα

  4. #224

    jogatore's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Δανεια του νοτου - Merkeland
    Age
    77
    Posts
    4,357
    Rep Power
    3039

    Re: Ανέκδοτα για γέλια και για... κλάματα !

    Ένας νέος βασανισμένος άνδρας πήγε στο γιατρό, ανησυχώντας πολύ για το οικογενειακό πρόβλημα ιατρικής φύσεως που αντιμετώπιζε.
    -Γιατρέ μου, έχω πολύ σοβαρό πρόβλημα και φοβάμαι μήπως το πρόβλημά μου το μεταφέρω και στους απογόνους μου…
    -Μπορείτε να μου πείτε ποιο είναι το πρόβλημά σας;
    -Είμαι ομοφυλόφιλος…
    -Τι είναι αυτά που λέτε, κύριέ μου! Δεν είναι επιστημονικά αποδεκτό ότι η ομοφυλοφιλία είναι κληρονομική…
    -Μα γιατρέ μου, και ο αδελφός μου είναι ομοφυλόφιλος…
    -Αυτό προφανώς είναι μια απλή σύμπτωση…
    -Μα, γιατρέ μου και ο θείος μου και ο παππούς μου είναι ομοφυλόφιλοι…
    «Εεε, σύμπτωση, απλώς μια πρωτοφανής σύμπτωση…
    -Μα, γιατρέ μου, και ο πατέρας μου και ο αδελφός της μάνας μου και ο ξάδελφος του αδελφού του πατέρα μου και ο παππούς του αδερφού της θείας, και ο ξάδελφος της θείας της ξαδέρφης της γιαγιάς μου είναι ομοφυλόφιλοι…
    Ο γιατρός έχει μείνει κάγκελο…
    -Δεν μου λες άνθρωπέ μου, κάποιον που να πηγαίνει με γυναίκες στο σόι σου, δεν έχετε;
    Και ο βασανισμένος άνδρας απαντά με θλίψη:
    -Πως……Η αδελφή μου…
    ΟΧΙ στο Ναι των υποταγμενων, ΝΑΙ στο Οχι των γενναιων.

    ΟΧΙ στα Γερμανικα και Ολλανδικα προιοντα

  5. #225

    jogatore's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Δανεια του νοτου - Merkeland
    Age
    77
    Posts
    4,357
    Rep Power
    3039

    Re: Ανέκδοτα για γέλια και για... κλάματα !

    Ο γέρο-ναυτικός αφού πέρασε πολλά χρόνια στη θάλασσα έχει πάρει πια τη σύνταξή του και ζει μόνος του με τις αναμνήσεις του.
    Μια μέρα την ώρα που έκανε μπάνιο είδε ότι το πέος του έκανε κάποιες προσπάθειες να σηκωθεί.
    Συγκινημένος αυτός από το γεγονός άρχισε να μιλάει στο εργαλείο του. «Δεν πειράζει!…» του λέει:
    -Καλά κάθεσαι εκεί που είσαι. Πέρασε εξάλλου τόσα πολλά τόσα χρόνια. Γυναίκες, γυναίκες… Τα θυμάσαι όλα αυτά; Λιμάνια, μπαράκια, άσπρες, μαύρες, κίτρινες γυναίκες… Ωραία που περνούσαμε, τι γλέντια κάναμε…
    Εκείνη την ώρα που τα έλεγε αυτά στο εργαλείο του, του έφυγε μια πορδή. Γυρνάει και λέει στον κώλο του:
    -Σκάσει εσύ! Με σένα θα τα πούμε σε λίγο…
    ΟΧΙ στο Ναι των υποταγμενων, ΝΑΙ στο Οχι των γενναιων.

    ΟΧΙ στα Γερμανικα και Ολλανδικα προιοντα

  6. #226

    jogatore's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Δανεια του νοτου - Merkeland
    Age
    77
    Posts
    4,357
    Rep Power
    3039

    Re: Ανέκδοτα για γέλια και για... κλάματα !

    Τι κάνεις εκεί μωρή πηδ#έσαι
    με τον Ανδρεα?
    Αφού ρε μωρό μου εσύ μου είπες να τον πάρω σήμερα
    που είναι η γιόρτη του;
    Τηλέφωνο βρε ηλίθια.......
    ΟΧΙ στο Ναι των υποταγμενων, ΝΑΙ στο Οχι των γενναιων.

    ΟΧΙ στα Γερμανικα και Ολλανδικα προιοντα

  7. #227

    Απ: Ανέκδοτα για γέλια και για... κλάματα !

    -Πως σε λένε?
    -Στάβλο...
    -Είχατε άλογα???
    -Όχι...απλά ο νονός μου ήταν… 5 χρονων όταν με βαφτισε....και ο παπας μ@λ@κ@ς....! !

  8. #228

    Απ: Ανέκδοτα για γέλια και για... κλάματα !

    Καπου γίνεται ένα φεμινιστικό συνέδριο , και καλουνται γυναικες απο διαφορα μερη της Ευρωπης
    να καταθεσουν εμπειριες και αποψεις ,για τη συμπεριφορα του αντρα στο σπιτι και τη βελτιωση του αν γινεται ...! ! !

    Πρώτη παίρνει τον λόγο μια Γερμανίδα.
    - Εγώ, καποια μερα γυρίζω στο σπίτι και λέω στον Χανς:
    - Χανς, από σήμερα τέρμα αυτά που ήξερες!! Από σήμερα, θα μαγειρεύεις εσύ!
    Εγώ θα αράζω στον καναπέ να πίνω τον καφέ μου!
    Την πρώτη μέρα κορίτσια, δεν είδα τίποτα! Την δεύτερη τίποτα. Από την τρίτη μέρα άρχισα να βλέπω καμιά σαλάτα, κανένα τυρί και μετά από καιρό ο Χανς είχε υποταχτεί!

    Χειροκροτήματα, χαμός από το κοινό.

    Δεύτερη παίρνει τον λόγο μια Γαλλίδα.
    - Μια μέρα που γύρισε ο Ρενέ από την δουλειά του, του λέω:
    -Ρενέ, τέρμα αυτά που ήξερες!! Από σήμερα θα ξεσκονίζεις εσύ και εγώ θα πηγαίνω για ψώνια με τις φίλες μου!
    Την πρώτη μέρα δεν είδα τίποτα! Την δεύτερη μέρα, κορίτσια, δεν είδα τίποτα. Από την τρίτη μέρα, έκανε λίγο την τηλεόραση, λίγο σκούπα. Μετά από λίγες μέρες ο Ρενέ υπηρέτης μου!!

    Χειροκροτήματα, φασαρία, επευφημίες για την Γαλλίδα.

    Τρίτη παίρνει τον λόγο μια Ελληνίδα.
    - Εγώ καποια μερα περίμενα στο σπίτι και μόλις γυρίζει ο Μήτσος από το καφενείο του λέω:
    - Από σήμερα τέρμα αυτά που ήξερες! Δεν είμαι η δούλα σου! Θα κάνεις ΕΣΥ όλες τις δουλειές του σπιτιού, θα μαγειρεύεις, θα πηγαίνεις τα παιδιά στα φροντιστήρια και θα μου κάθεσαι όποτε έχω όρεξη ΕΓΩ!!!
    Την πρώτη μέρα δεν είδα τίποτα. Την δεύτερη μέρα δεν είδα τίποτα. Από την τρίτη μέρα άρχισα να βλέπω λίγο από το δεξί μάτι!

  9. #229

    Απ: Ανέκδοτα για γέλια και για... κλάματα !

    ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΤΟ ΜΑΓΕΙΡΕΨΕΤΕ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΓΑΠΗΜΕΝΟΥΣ ΣΑΣ!!!ΥΠΕΡΟΧΗ ΣΥΝΤΑΓΗ: Κοτόπουλο με Ουίσκι ...

    ΣΥΝΤΑΓΗ: Κοτόπουλο με Ουίσκι

    (Συνταγή βραβευμένη με 9 χρυσούς σκούφους)

    Αγοράζετε ένα κοτόπουλο 1200γρ. και ένα μπουκάλι Ουίσκι

    Προβλέψτε, αλάτι, πιπέρι, ελαιόλαδο, και μπέικον σε λωρίδες.

    Για καλό και για κακό βεβαιωθείτε ότι έχετε και ένα βάζο μαγιονέζα.

    Τυλίξτε το κοτόπουλο με τις λωρίδες, αλατοπιπερώστε και ρίξτε μία υποψία ελαιόλαδου.

    Προθερμάνετε τον φούρνο σε μεσαία θερμοκρασία (220 βαθμοί ή θερμοστάτης στο 5) για 10 λεπτά.

    Σερβιριστήτε ένα ποτήρι Ουίσκι και πιείτε το.

    Βάλτε το κοτόπουλο στον φούρνο αφού πρώτα το τοποθετήσετε σε κατάλληλο σκεύος.

    Βάλτε και πιείτε ακόμα ένα ποτήρι Ουίσκι

    Επαναλάβετε αυτό το βήμα άλλες δύο φορές.

    Μετά από ένα τέπαρτο φουρνίστε το άνοιγμα για να επιγλέψετε το κλείσειμο του ψοτόπουλου.

    Λιάστε ξανά το ουικάλι του Μπίσκη και καπιατήτε μια καλή λουγιά.

    Μετά από ένα κέτα... όχι τέταρτο της ώρας, αργότερα τέλος πάντων ......

    κλιτρίστε μέχρι τον μπούρνο

    άνιφτε την χόρτα, ξεγυρνίστε, απαναδονήστε

    βάλτε τέλος πάντων το φωτόπουλο ατπ την άλλη

    αφήστε σε μια λωκο καλέκρα και καβετάστε κανα'δυό φατρία Κίσκη αμόκα

    Νύστε, λύστε, ψήστε το κουφόλουπο για μισή φώρα ακόμα.

    3 λοτήρια αρφότερα.....

    Ζαμέψτε το γατόπουλο από χάμω, (έπεσε το μακαλισμένο), καφαρίστε το, και γάλτε το σε μιάτο

    Φτάτε τα κούτρα σας από το νέσιμο στο κάτωμα απ τα γάδια που μυθικά στα κλαπάκια της κουζίνας

    Μην αποχειραθήτε να κησωθείτε, μια φαρά είμαστε εδώ μάτω

    Απομελειώστε το δουκάλι του Ρίσκι

    Αργόμπερα σαρθήτε ως το κρεμάτι και κοιθωμήτε ως το χρωί

    Την επόμεν μέρα, πάρτε ένα αλκα σέλτζερ

    Πηγαίνετε να φάτε κρύο κοτόπουλο με μαγιονέζα

    Και καθαρίστε το μπ@υρδέλ... που δημιουργήσατε στην κουζίνα.


    Την άλλη εβδομάδα θα δοκιμάσουμε την Κρητική συνταγή : Κατσικάκι με τσικουδιά!!!

  10. #230

    Απ: Ανέκδοτα για γέλια και για... κλάματα !

    Γίνεται ένα φεμινιστικό συνέδριο.

    Πρώτη παίρνει τον λόγο μια Γερμανίδα.
    - Εγώ, γυρίζω στο σπίτι και λέω στον Χανς: Χανς, από σήμερα τέρμα αυτά που ήξερες!! Από σήμερα, θα μαγειρεύεις εσύ! Εγώ θα αράζω στον καναπέ να πίνω τον καφέ μου! Την πρώτη μέρα κορίτσια, δεν είδα τίποτα! Την δεύτερη τίποτα. Από την τρίτη μέρα άρχισα να βλέπω καμιά σαλάτα, κανένα τυρί και μετά από καιρό ο Χανς είχε υποταχτεί!

    Χειροκροτήματα, χαμός από το κοινό.

    Δεύτερη παίρνει τον λόγο μια Γαλλίδα.
    - Μια μέρα που γύρισε ο Ρενέ από την δουλειά του, του λέω: Ρενέ, τέρμα αυτά που ήξερες!! Από σήμερα θα ξεσκονίζεις εσύ και εγώ θα πηγαίνω για ψώνια με τις φίλες μου! Την πρώτη μέρα δεν είδα τίποτα! Την δεύτερη μέρα, κορίτσια, δεν είδα τίποτα. Από την τρίτη μέρα, έκανε λίγο την τηλεόραση, λίγο σκούπα. Μετά από λίγες μέρες ο Ρενέ υπηρέτης μου!!

    Χειροκροτήματα, φασαρία, επευφημίες για την Γαλλίδα.

    Τρίτη παίρνει τον λόγο μια Ελληνίδα.
    - Εγώ περίμενα στο σπίτι και μόλις γυρίζει ο Μήτσος από το καφενείο του λέω: Από σήμερα τέρμα αυτά που ήξερες! Δεν είμαι η δούλα σου! Θα κάνεις ΕΣΥ όλες τις δουλειές του σπιτιού, θα μαγειρεύεις, θα πηγαίνεις τα παιδιά στα φροντιστήρια και θα μου κάθεσαι όποτε έχω όρεξη ΕΓΩ!!! Την πρώτη μέρα δεν είδα τίποτα. Την δεύτερη μέρα δεν είδα τίποτα. Από την τρίτη μέρα άρχισα να βλέπω λίγο από το δεξί μάτι!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •