Results 1 to 2 of 2

Thread: Sky UK

  1. #1

    Sky UK

    Έχω ένα θεματάκι με την λήψη του 28ο και σκέφτομαι να μεταφέρω το πιάτο 4 μέτρα πιο αριστερά από κει που το έχω τώρα έτσι ώστε να δω μήπως και έτσι καταφέρω να τον δω.
    Θέλω την γνώμη σας αν αξίζει μια τέτοια κίνηση αναφορικά με την ποιότητα των παρεχόμενων καναλιών που έχει το προαναφερόμενο πακέτο.
    Να διευκρινίσω ότι είμαι Β. Ελλάδα που απ' ότι θυμάμαι δεν έχει και την καλύτερη δυνατή λήψη του δορυφόρου.

  2. #2

    Απ: Sky UK

    Αφού δεν απάντησε κανείς ας πω την εμπειρία μου μιας και έκανα τελικά την κίνηση που προανέφερα.
    Ύστερα λοιπόν από μια κοπιαστική μέρα, κατάφερα να σετάρω το πιάτο με την βοήθεια του satfinder.
    Αρχικά, έχω χάσει στην λήψη κάποια κανάλια στον Hotbird - πιθανόν όμως λόγω χρήσης καλωδίου παραθύρου - αν και δεν είναι πολύ μεγάλο το κακό.
    Δεν έχω πλήρη λήψη του δορυφόρου αφού δυο δέσμες απαιτούν μεγάλα πιάτα. Εγώ έχω ένα 80αρι με μοτέρ που για το μέγεθός του νομίζω ότι κάνει πολύ καλά την δουλειά του.
    Η ποιότητα των παρεχόμενων υπηρεσιών για το αγγλικό πακέτο είναι καταπληκτική. Νομίζω ότι όταν δεις την εικόνα και την ποικιλία των καναλιών, θα καταλάβεις γιατί θεωρείται το καλύτερο στην Ευρώπη. Ιδιαιτέρως είμαι ενθουσιασμένος με τα αθλητικά κανάλια που μεταξύ άλλων έχουν αποκλειστικό στην F1 και με τα παιδικά για τα παιδιά. Τώρα καταλαβαίνω γιατί ένας γείτονας έχει 3-4 μ. πιάτο....:)

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •