Results 1 to 3 of 3

Thread: παρακαλώ, ερώτηση για dreambox κλώνο

  1. #1

    παρακαλώ, ερώτηση για dreambox κλώνο

    σας χαιρετώ όλους.

    καλά χριστούγεννα - χρονια πολλά σε όλους και εύχομαι να έρθουν καλύτερες μέρες.

    συγγνώμη για τις συχνές ερωτήσεις μου και το πήγαινε έλα στο forum αλλα πρέπει να μάθω κάποια περισσότερα πράγματα.

    σκεφτούμε να παραγγείλω ένα κλώνο dreambox τον digibox 500s από eshop κύπρου αφού οι άλλοι δεκτες που βρήκα σε αλλα μαγαζιά ήτανε πολύ ακριβότεροι.

    δεν ξέρω αν ο digibox είναι καλός και αν κάποιοι φίλοι από το forum έχουνε δουλέψει μαζί του.

    δεν βρήκα ούτε καν το pdf manual του digibox αλλα φαντάζουμε ότι είναι όπως τον dm500 dreambox.

    παρακαλώ, θα ήθελα να να μου πείτε πιο image είναι και καλο και εύκολο για αυτόν τον δεκτη αλλα και τι αλλα προγραμματάκια θα χρειαστώ hotbird.

    επίσης θέλω να μάθω αν μπορώ να πάρο backup του original image αλλα και του firmware αφού από τι ξέρω άλλο είναι το image και άλλο το firmware.

    σας ευχάριστο

    χρονια πολλά καλήν χρονια
    Last edited by nikonikcy; 26-12-12 at 17:02. Reason: λάθος

  2. #2

    georgeflu's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    ptolemaida
    Age
    44
    Posts
    12,426
    Rep Power
    4091704

    Απ: παρακαλώ, ερώτηση για dreambox κλώνο

    φιλε μου,να αρχισω απο τα βασικα. ο δεκτης που αναφερεις,ειναι παλιας γενιας,τυπου enigma1,δεν ειναι HD και σε γενικες γραμμες δεν υποστηριζεται πλεον.

    image θα βρεις εδω http://www.satdreamgr.com/forum/images-dm500s-55/ ,απλα να προσεξεις,αν τυχων πας σε gemini,να αναφερει οτι ειναι "no timebomb" ,μην τον παρεις στο χερι.
    το ποιο ειναι καλο... η προσωπικη μου αποψη ειναι οτι ολα ειναι καλα. το καθενα εχει τα πλεονεκτηματα και μειονεκτηματα του. οποιου τα μειονεκτηματα δεν σε ενοχλουν,ειναι καλο.

    εργαλεια... καποια παλια εκδοση του dream up για να του περασεις το image, dreamset η dreamboxedit για να του περασεις καναλια και καποιο ftp προγραμμα οπως το dcc η το filezilla για τυχων,για αν θες να προσθεσεις,η να πειραξεις κατι στο image.
    ολα ειναι FLU

    Member SatDreamGr Projects

  3. #3

    Απ: παρακαλώ, ερώτηση για dreambox κλώνο

    αγαπητέ georgeflu σε καλησπερίζω και σε ευχάριστο για τα σχόλια σου.

    θα κοιτάξω για το θέμα image, όσο για το timebomb μήπως είναι μετά από κάποιο διάστημα δεν θα δουλεύει... ωρολογιακή βόμβα.

    ώστε παλιό μοντέλο, ναι γιατί η τιμή του είναι στα 69 euros μονο, το άμεσος επόμενο είχε 155 euros δεν θυμάμαι μάρκα.

    για το gemini image μου είπανε ότι δεν είναι και το καλύτερο και κάποια αγγλικά forums το έχουνε βάλει στην μαύρη λίστα.

    μέχρις στιγμής είμαστε εντάξει καλε μου φιλε, οποτε η το παραγγέλνω η παίρνω κάτι καλύτερο και μετά ρωτάμε για την συνεχεια, ίσος κάποιες λεπτομέρειες για θέαση.

    σε ευχάριστο πολύ

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. DREAMBOX ΠΡΟΒΛΗΜΑ
    By stratos31 in forum Γενικά Enigma 2
    Replies: 19
    Last Post: 16-07-17, 22:44
  2. dreambox >> vu box
    By makis67 in forum Περί VU Enigma 2
    Replies: 5
    Last Post: 17-08-15, 22:08
  3. Dreambox 800HD με sim2.01 kai Dreambox 8000HD
    By kossof in forum Μικρές αγγελίες
    Replies: 3
    Last Post: 27-08-13, 00:06
  4. ΠΩΛΕΙΤΑΙ ΓΝΗΣΙΟΣ DREAMBOX 500 HD
    By dmtrpapa in forum Μικρές αγγελίες
    Replies: 1
    Last Post: 12-05-12, 18:15
  5. dreambox sim2,10 vs dreambox sim ferrari
    By mariosvl2008 in forum ..Περί Dreambox Enigma2
    Replies: 4
    Last Post: 15-03-12, 09:41

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •