Page 9 of 145 FirstFirst ... 567891011121359109 ... LastLast
Results 81 to 90 of 1448

Thread: Συζητήσεις για το GreekStreamTV plugin

  1. #81

    Απ: GreekStreamTV plugin

    εχω nemesis 2.3 dm800 (φερραρι σιμ) οκ ολα σχεδον ,σε καποια λει gstreamer plugin wmv 9 λειπει υπαρχει αυτο το plugin να το περασω χειροκινητα ,κ οταν βαζω το epirus tv μετα δεν παιζουν τα αλλα καναλια με restart οκ παιζουν κανονικα χμ.. well well ,k mms:// εχουμε πιθανοτητα να δουμε σε dm800 καποτε...,κ το omega tv δεν to εχει (rtsp://stream.omegatv.net/Live) βαλτε το pls..

  2. #82

    athoik's Avatar
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Earth
    Posts
    10,758
    Rep Power
    5927763

    Απ: GreekStreamTV plugin

    Quote Originally Posted by billis2 View Post
    εχω nemesis 2.3 dm800 (φερραρι σιμ) οκ ολα σχεδον ,σε καποια λει gstreamer plugin wmv 9 λειπει υπαρχει αυτο το plugin να το περασω χειροκινητα ,κ οταν βαζω το epirus tv μετα δεν παιζουν τα αλλα καναλια με restart οκ παιζουν κανονικα χμ.. well well ,k mms:// εχουμε πιθανοτητα να δουμε σε dm800 καποτε...,κ το omega tv δεν to εχει (rtsp://stream.omegatv.net/Live) βαλτε το pls..
    Σε ευχαριστώ billis2.

    Το παρακάτω πρέπει να προστεθεί στο stream.xml

    Code:
    <iptv>
            <name>[Gr] Omega Tv</name>
            <icon>default.png</icon>
            <type>rtsp:4097:512</type>
            <uri>rtsp://stream.omegatv.net/Live</uri>
    </iptv>
    Αν κατάλαβα καλά, μπορείς και βλέπεις WMV σε κλώνο με την προσθήκη κάποιου προσθέτου;

    Ή ελπίζεις μία μέρα να παίζουν σε κλώνους οι τελευταίοι drivers που έχουν υποστήριξη για MWV/WMA;

    (To OmegaTv εκπέμπει με WMV/WMA).

  3. #83

    Απ: GreekStreamTV plugin

    Προσωπικά δεν έχω δει σε 800 να έχει βγει κάτι επίσημο από την DMM για wma και wmv ροές οι τελευταίοι drivers που κυκλοφόρησαν ήταν για 800se και 500hd για τα ΟΕ 2.0 image (εκτός openpli 3.0 γιατί είναι κλειστός ο κώδικας του ΟΕ2.0)

  4. #84

    Απ: GreekStreamTV plugin

    εχω παλιο image δε ξερω με τα νεα τι παιζει, απο εβδομάδα. περιμένω vu slolo2 κ παμε για άλλα, πάντως. με streamtvplayer εχω. φτιαξει δικη μου λιστα rtmp, rtsp με καλη απόδοση,(απο simble tv) απλως σε σάς παίζουν τα mms streaming μη παιδεύωμαι μαι άδικα

  5. #85

    Απ: GreekStreamTV plugin

    Εγκατεστησα σήμερα την νεα βερσιόν 2.1 και στον dreambox 8000 και στο νεο απόκτημα τον Vu+ solo2. Αυτό που θελω να ενημερωσω ειναι το περιεργο φαινόμενο η αναβαθμιση των σταθμων (update stations) να φέρνει... λιγότερα καναλια στην λίστα απο ότι αν δεν την κάνεις! Συγκεκριμένα την εκανα στον 8000 και έχασα κανάλια που συνεχίζω να τα έχω στον vu+ solo2 οπου δεν έκανα την ενημέρωση απο μέσα απο το plugin...
    Η λίστα του 2.1 πάντως...αν κάποιος δεν της κάνει ενημέρωση ειναι ακόμη πιο πλήρης και ανοίγουξν και περισσότερα, οπότε θελω να ευχαριστήσω τον δημιουργό και όσους βοηθησαν

  6. #86

    Απ: GreekStreamTV plugin

    και που να δεις τη λιστα που την εκανα μονος εχω βαλει καναλια με το κιλο εκτος ελλαδος (αθλητικα,ταινιες ,μουσικα(deluxe music)),μερικα δωρεαν μερικα οχι,βορειος παρε απο το σολο2 το αρχειο με τα καναλια κ βαλτο στο dm8000 ετσι επανερχεται η λιστα,o solo2 σου παιζει το TV100 ,τον περιμενω απο μερα σε μερα το σολο2..για να ξερω τι παιζει.

  7. #87

    athoik's Avatar
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Earth
    Posts
    10,758
    Rep Power
    5927763

    Απ: GreekStreamTV plugin

    Quote Originally Posted by billis2 View Post
    εχω παλιο image δε ξερω με τα νεα τι παιζει, απο εβδομάδα. περιμένω vu slolo2 κ παμε για άλλα, πάντως. με streamtvplayer εχω. φτιαξει δικη μου λιστα rtmp, rtsp με καλη απόδοση,(απο simble tv) απλως σε σάς παίζουν τα mms streaming μη παιδεύωμαι μαι άδικα
    Καλησπέρα billis2,

    Αν έχεις ελεύθερα Ελληνικά κανάλια μπορείς να τα στείλεις εδώ για να τα προσθέσουμε.

    Το mms streaming με WMA/WMV νομίζω ότι έχει αναφερθεί από χρήστες που έχουν περάσει τους τελευταίους drivers ότι λειτουργεί!

    Παρακαλώ αν κάποιος έχει τους τελευταίους drivers που ενεργοποιούν WMA/WMV ας κάνει έναν κόπο να τσεκάρει τα Test Streams που υπάρχουν στο stream.xml και το Omega TV που υπάρχει πιο πάνω και ας μας πει αν δουλεύουν!

    Επίσης και αν λειτουργούν τα WMA/WMV σε άλλους δέκτες Enigma2 (Azbox/Vu/...!)

    Τουλάχιστον να ξέρουμε προς τα που να κοιτάμε στο μέλλον.

    Quote Originally Posted by Voreios View Post
    Εγκατεστησα σήμερα την νεα βερσιόν 2.1 και στον dreambox 8000 και στο νεο απόκτημα τον Vu+ solo2. Αυτό που θελω να ενημερωσω ειναι το περιεργο φαινόμενο η αναβαθμιση των σταθμων (update stations) να φέρνει... λιγότερα καναλια στην λίστα απο ότι αν δεν την κάνεις! Συγκεκριμένα την εκανα στον 8000 και έχασα κανάλια που συνεχίζω να τα έχω στον vu+ solo2 οπου δεν έκανα την ενημέρωση απο μέσα απο το plugin...
    Η λίστα του 2.1 πάντως...αν κάποιος δεν της κάνει ενημέρωση ειναι ακόμη πιο πλήρης και ανοίγουξν και περισσότερα, οπότε θελω να ευχαριστήσω τον δημιουργό και όσους βοηθησαν
    Σε ευχαριστούμε Voreios,

    Με την πρώτη ευκαιρία ελπίζω να αναβαθμιστεί και online η λίστα.

  8. #88

    Απ: GreekStreamTV plugin

    Το δοκίμασα σε DM800se και δουλευει μια χαρα ... Να ξανά πω πως οι ροές mms ενεργοποιούνται με τους τελευταίους drivers και μονο στα image ΟΕ2.0 και όχι στο ΟΕ του openpli 3.0



  9. #89

    Απ: GreekStreamTV plugin

    Quote Originally Posted by billis2 View Post
    και που να δεις τη λιστα που την εκανα μονος εχω βαλει καναλια με το κιλο εκτος ελλαδος (αθλητικα,ταινιες ,μουσικα(deluxe music)),μερικα δωρεαν μερικα οχι,βορειος παρε απο το σολο2 το αρχειο με τα καναλια κ βαλτο στο dm8000 ετσι επανερχεται η λιστα,o solo2 σου παιζει το TV100 ,τον περιμενω απο μερα σε μερα το σολο2..για να ξερω τι παιζει.
    Ναι το TV100 το παιζει αλλά και ο 8000 το παίζει. Παιζει ομως και μερικά ακόμη που δεν παίζει ο 8000 (πχ το Corfu TV), αλλά αρκετα δεν τα παιζει ουτε κι αυτός
    Ξενα υπάρχουν κι αλλα plugins που εχουν, η προτεραιότητα ειναι στα ελληνικά

  10. #90

    Απ: GreekStreamTV plugin

    Quote Originally Posted by petros84 View Post
    Το δοκίμασα σε DM800se και δουλευει μια χαρα ... Να ξανά πω πως οι ροές mms ενεργοποιούνται με τους τελευταίους drivers και μονο στα image ΟΕ2.0 και όχι στο ΟΕ του openpli 3.0
    Πως πηρες τα screenshots? Με το screengrabber μου κρασαρουν οι δεκτες

Page 9 of 145 FirstFirst ... 567891011121359109 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 15 users browsing this thread. (0 members and 15 guests)

Similar Threads

  1. GreekStreamTV plugin
    By lefter in forum GreekStreamTV
    Replies: 24
    Last Post: 01-01-22, 05:23
  2. Replies: 11
    Last Post: 27-07-16, 20:05
  3. Greekstreamtv Plugin Open atv5.1
    By mrbond1982 in forum GreekStreamTV
    Replies: 2
    Last Post: 08-09-15, 10:06
  4. GreekStreamTV plugin σε Cloud Ibox
    By mikeluckyluke in forum GreekStreamTV
    Replies: 13
    Last Post: 22-04-14, 14:03
  5. GreekStreamTV plugin
    By bily in forum Διαφορα Clarke-Tech & Xtrend
    Replies: 6
    Last Post: 14-09-13, 15:15

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •