Page 35 of 145 FirstFirst ... 31323334353637383985135 ... LastLast
Results 341 to 350 of 1448

Thread: Συζητήσεις για το GreekStreamTV plugin

  1. #341

    athoik's Avatar
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Earth
    Posts
    10,758
    Rep Power
    5927763

    Απ: GreekStreamTV plugin

    Quote Originally Posted by tsitsi58 View Post
    εχω εγκαταστησει κι εγω το πολυ ωραιο προσθετο σας αλλα προσπαθωντας να ανοιξω μερικα καναλια ενω εχω εικονα δεν εχω καθολου η με προβληματα ηχο παραδειγμα το καναλι greek video hits.τι φταιει και δεν ακουγετε ο ηχος? μηπως δεν συμβαινει μονο σε μενα ?μπορω να κανω κατι για να το διορθωσω?
    Καλησπέρα tsitsi58,


    Δεν κάνεις κάτι λάθος, το λάθος είναι στο GStreamer. Έχει φτιάξει ήδη patch o betacentauri, το οποίο μάλλον λύνει το πρόβλημα, απλώς μπορεί να υπάρχει πιο σωστός τρόπος και για αυτό δεν το έχει δώσει ακόμη.

    Αν γίνει commit το patch στο OpenPLi θα ενημερώσω.

    ΥΓ. Μπορώ να σου δώσω το patch ώστε να φτιάξεις το πακέτο και μόνος σου αν γνωρίζεις.

    ΥΓ2. Αν ακόμη έχεις OpenPLi 2.1 ακόμη πιο δύσκολα, γιατί δεν γίνονται backport τα patches.

  2. #342

    Απ: GreekStreamTV plugin

    Quote Originally Posted by tsitsi58 View Post
    εχω εγκαταστησει κι εγω το πολυ ωραιο προσθετο σας αλλα προσπαθωντας να ανοιξω μερικα καναλια ενω εχω εικονα δεν εχω καθολου η με προβληματα ηχο παραδειγμα το καναλι greek video hits.τι φταιει και δεν ακουγετε ο ηχος? μηπως δεν συμβαινει μονο σε μενα ?μπορω να κανω κατι για να το διορθωσω?
    Quote Originally Posted by athoik View Post
    Καλησπέρα tsitsi58,


    Δεν κάνεις κάτι λάθος, το λάθος είναι στο GStreamer. Έχει φτιάξει ήδη patch o betacentauri, το οποίο μάλλον λύνει το πρόβλημα, απλώς μπορεί να υπάρχει πιο σωστός τρόπος και για αυτό δεν το έχει δώσει ακόμη.

    Αν γίνει commit το patch στο OpenPLi θα ενημερώσω.

    ΥΓ. Μπορώ να σου δώσω το patch ώστε να φτιάξεις το πακέτο και μόνος σου αν γνωρίζεις.

    ΥΓ2. Αν ακόμη έχεις OpenPLi 2.1 ακόμη πιο δύσκολα, γιατί δεν γίνονται backport τα patches.
    Σε Black Hole2.0.4 Vu+ Solo image δεν έχω κι εγώ ήχο στο κανάλι "Greek Video Hits".

  3. #343

    Απ: GreekStreamTV plugin

    Καλησπέρα tsitsi58,


    Δεν κάνεις κάτι λάθος, το λάθος είναι στο GStreamer. Έχει φτιάξει ήδη patch o betacentauri, το οποίο μάλλον λύνει το πρόβλημα, απλώς μπορεί να υπάρχει πιο σωστός τρόπος και για αυτό δεν το έχει δώσει ακόμη.

    Αν γίνει commit το patch στο OpenPLi θα ενημερώσω.

    ΥΓ. Μπορώ να σου δώσω το patch ώστε να φτιάξεις το πακέτο και μόνος σου αν γνωρίζεις.

    ΥΓ2. Αν ακόμη έχεις OpenPLi 2.1 ακόμη πιο δύσκολα, γιατί δεν γίνονται backport τα patches.



    σε ευχαριστω για την απαντηση σου η αλληθεια ειναι πως δεν εχω τις γνωσεις για να κανω κατι μονος μου οσο για το image εχω το dreamboxuk που ειναι φτιαγμενο πανω σε pli

  4. #344

    Re: Απ: Re: GreekStreamTV plugin

    Quote Originally Posted by athoik View Post
    Running AceStream (former TorrentStream) is out of GreekStreamTV scope. GreekStreamTV mainly supports Free Greek Channels and currently there is no Greek channel running on AceStream.

    So they will be no AceStream support for GreekStreamTv, sorry.
    ok but AceStream can work on greekstream on future without problems or that's hard

  5. #345

    athoik's Avatar
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Earth
    Posts
    10,758
    Rep Power
    5927763

    Απ: Re: Απ: Re: GreekStreamTV plugin

    Quote Originally Posted by miro123123 View Post
    ok but AceStream can work on greekstream on future without problems or that's hard
    First you need to run AceStream Engine and currently there is no AceStream Engine for MIPS architecture.

    Also AceStream Engine is more that 10MB, so this will be a problem on Enigma2 boxes with low flash space. Moreover AceStream Engine stores locally (caches) the files, need enough space to store files.

    It's hard, but possible as a separate plugin (eg AceStream for Enigma2), not though GreekStreamTV.

  6. #346

    athoik's Avatar
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Earth
    Posts
    10,758
    Rep Power
    5927763

    Απ: GreekStreamTV plugin

    Quote Originally Posted by tsitsi58 View Post
    Καλησπέρα tsitsi58,

    σε ευχαριστω για την απαντηση σου η αλληθεια ειναι πως δεν εχω τις γνωσεις για να κανω κατι μονος μου οσο για το image εχω το dreamboxuk που ειναι φτιαγμενο πανω σε pli
    Έγινε commit το fix. Οπότε μπορεί ήδη με τα σημερινά ή με τα αυριανά images να λειτουργεί το Greek Voice.

    GStreamer 0.10 no longer maintained - Page 12 - [EN] Third-Party Development - Forums - Page 12
    OpenPLi - Settopbox Software / Openpli Oe Core / Commit [36e684]

  7. #347

    athoik's Avatar
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Earth
    Posts
    10,758
    Rep Power
    5927763

    Απ: GreekStreamTV plugin

    Μόλις έκανα online update και με τα τελευταία updates λειτουργεί ο ήχος στο GreekVideoHits.

    Ωστόσο μαλλον τυχαίο είναι που λειτουργεί, γιατί η παραπάνω διόρθωση ήταν για ήχο AAC ενώ το GreekVideoHits έχει ήχο MP3.

  8. #348

    Απ: GreekStreamTV plugin

    Quote Originally Posted by athoik View Post
    Έγινε commit το fix. Οπότε μπορεί ήδη με τα σημερινά ή με τα αυριανά images να λειτουργεί το Greek Voice.

    GStreamer 0.10 no longer maintained - Page 12 - [EN] Third-Party Development - Forums - Page 12
    OpenPLi - Settopbox Software / Openpli Oe Core / Commit [36e684]
    Τι πάει να πει "commit το fix"; Πρέπει να το περάσουμε για να διορθώσουμε τον Ελληνικό ήχο (σε πια κανάλια υπάρχει το πρόβλημα γιατί έχω τώρα ήχο στο κανάλι GreekVideoHits) και πως το περνάμε γιατί βλέπω ένα .txt file
    Υ.Γ Έχω Vu+ Solo με Black Hole 2.0.4

  9. #349

    athoik's Avatar
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Earth
    Posts
    10,758
    Rep Power
    5927763

    Απ: GreekStreamTV plugin

    Quote Originally Posted by xalaros10 View Post
    Τι πάει να πει "commit το fix"; Πρέπει να το περάσουμε για να διορθώσουμε τον Ελληνικό ήχο (σε πια κανάλια υπάρχει το πρόβλημα γιατί έχω τώρα ήχο στο κανάλι GreekVideoHits) και πως το περνάμε γιατί βλέπω ένα .txt file
    Υ.Γ Έχω Vu+ Solo με Black Hole 2.0.4
    Έγινε commit η διόρθωση (fix), πάει να πεί ότι καταχωρήθηκε η αλλαγή στον κώδικα (του OpenPLi), οπότε μόλις κάνεις live update θα κατεβάσεις τις αναβαθμίσεις.

    Επίσης αν δείς παραπάνω λέω ότι η αλλαγή είναι για ήχο AAC όχι για ήχο MP3, οπότε δεν ξέρουμε ακόμη γιατί δεν ακούγεται ο ήχος στο Greek Hits.

    Για το Black Hole δεν ξέρω τι παίζει, η αλλαγή έγινε στον κώδικα του OpenPLi.

  10. #350

    Απ: GreekStreamTV plugin

    Σε Vu+ δεκτες παίζει κάποιο ρολο το Image η με όλα παίζει το ίδιο??

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 8 users browsing this thread. (0 members and 8 guests)

Similar Threads

  1. GreekStreamTV plugin
    By lefter in forum GreekStreamTV
    Replies: 24
    Last Post: 01-01-22, 05:23
  2. Replies: 11
    Last Post: 27-07-16, 20:05
  3. Greekstreamtv Plugin Open atv5.1
    By mrbond1982 in forum GreekStreamTV
    Replies: 2
    Last Post: 08-09-15, 10:06
  4. GreekStreamTV plugin σε Cloud Ibox
    By mikeluckyluke in forum GreekStreamTV
    Replies: 13
    Last Post: 22-04-14, 14:03
  5. GreekStreamTV plugin
    By bily in forum Διαφορα Clarke-Tech & Xtrend
    Replies: 6
    Last Post: 14-09-13, 15:15

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •