Page 2 of 25 FirstFirst 123456 ... LastLast
Results 11 to 20 of 248

Thread: GreekNetRadio νεα εκδοση

  1. #11

    Απ: GreekNetRadio νεα εκδοση

    διαβασα το πρωτο ποσταρισμα.Εχω αυτο το αρχειο enigma2-plugin-extensions-greeknetradio_2.0_all.ipk και δεν μου το δεχεται ο vu+solo...To 1.0 δεν ξερω γιατι αλλα δεν μπορω να το κατεβασω απο την αρχειοθηκη του σαιτ.

  2. #12

    Απ: GreekNetRadio νεα εκδοση

    Αν εχει την καλοσυνη καποιος φιλος να με βοηθησειι,να μου στειλει το σωστο link ισως,θα το εκτιμουσα.

  3. #13

    georgeflu's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    ptolemaida
    Age
    44
    Posts
    12,426
    Rep Power
    4091704

    Απ: GreekNetRadio νεα εκδοση

    http://www.satdreamgr.com/forum/down...do=file&id=803 σε αυτο το link ειναι το v 1.0
    και σε αυτο http://www.satdreamgr.com/forum/down...do=file&id=822 ειναι το v 2.0

    αν θελεις παντως,μπορεις να μας δωσεις λιγες παραπανω πληροφοριες,οπως ποιο image εχεις,η πως προσπαθεις να περασεις το προσθετο κλπ,γιατι δεν βρισκω τον λογο του να μην γινεται εγκατασταση!
    ολα ειναι FLU

    Member SatDreamGr Projects

  4. #14

    Απ: GreekNetRadio νεα εκδοση

    περασα το openpli 3.0 εχθες και ομολογω οτι το βρισκω πιο σταθερο απο vti και bh (1.7.9 και 2.0.0) που ειχα πιο πριν...!

  5. #15

    georgeflu's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    ptolemaida
    Age
    44
    Posts
    12,426
    Rep Power
    4091704

    Απ: GreekNetRadio νεα εκδοση

    το ποιο image...ειναι παντα προσωπικη επιλογη του καθενος μας (και ευτυχως υπαρχουν πολλα),αλλα αυτο ειναι συζητηση για αλλη ενοτητα.
    με αυτο το image,λυθηκε το προβλημα εγκαταστασης του greekradio 2.0 ?
    ολα ειναι FLU

    Member SatDreamGr Projects

  6. #16

    Απ: GreekNetRadio νεα εκδοση

    σαφως και ειναι προσωπικη επιλογη.Συμφωνω.Οχι!Δεν μπορω να το περασω με τιποτε.Προσπαθω με στικακι τιποτε.Προσπαθω να το βαλω με ftp στα plugins τιποτε!Ενω στα προηγουμενα image το περνουσα ευκολα με στικακι...Δεν καταλαβαινω τι γινεται...Καποια συμβουλη?

  7. #17

    georgeflu's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    ptolemaida
    Age
    44
    Posts
    12,426
    Rep Power
    4091704

    Απ: GreekNetRadio νεα εκδοση

    το αρχειο που εχεις ειναι σε .zip , η σε .ipk ?
    αν ειναι σε zip η rar, αποσυμπιεσε το,με ftp περασε το στν φακελο /tmp και εαν εχεις περασει καποιο πανελ που να σου δινει επιλογη χειροκινητης εγκαταστασης,κανε το απο εκει μεσα. αν οχι,με telnet δωσε την εντολη

    cd /tmp πατα enter
    opkg install *.ipk enter και λογικα θα εγκατασταθει.
    ολα ειναι FLU

    Member SatDreamGr Projects

  8. #18

    Απ: GreekNetRadio νεα εκδοση

    Σε ευχαριστω πολυ για την βοηθεια.Παρα ταυτα ηταν ολα θεμα απροσεξιας...!Σε καθε περιπτωση μου αναγνωριζε το plugin αλλα ξεχνουσα να...τσεκαρω το κουτακι ωστε να κανει εκκινηση την εγκατασταση....!!Ξεκινουσα εγκατασταση χωρις να τσεκαρω οποτε κατεβαζε...αερα κοπανιστο...!Καμια φορα η λυση ειναι τοσο απλη οσο δεν τη φανταζεσαι.Ευχαριστω παντως.

  9. #19

    Re: GreekNetRadio νεα εκδοση

    Παιδιά καλημέρα! Προσπαθώ να χρησιμοποιήσω το συγκεκριμένο plugin που κατέβασα από το downloads σας ( http://sgcpm.com/ ) και αφού έκανα update την λίστα των σταθμών ότι και αν βάλω είτε αμέσως είτε αφού αρχίσει και παίζει για 2-3 δευτερόλεπτα, πράσινη οθόνη και restart. Τι χρησιμοποιώ:
    Sunray 800 SE SR4 με το δικό σας image " SatDreamGr V 3.0 Extreme Edition Sunray sr4-sim210-ssl84b-by-sat-gr " .
    Έχω όμως μία απορία που μπορεί και αυτό να φταίει. Τι είναι αυτό το OE1.6 και OE2.0? Εγώ τι έχω? Αυτή τη στιγμή έχω βάλει το ΟΕ1.6 γιατί αν και δεν βρήκα τι είναι αυτά ψάχνοντας βρήκα ότι μόνο η SIM a8p μπορεί να πάρει 2.0 άρα αφού έχω 2.1 sim θα έχω 1.6. Αλλά τι είναι αυτά ρε παιδιά?

    Σας ευχαριστώ και υπομονή με τον νέο...θα μάθει. Μία φορά τα ρωτάμε αυτά.. :P

    Το κακό είναι ότι επειδή μιλάμε για κάτι με μόλις δύο γράμματα είναι πολύ άσχημο keyword για search και εκτός αυτού είναι μέσα σε κάθε filename από 1002 πράγματα..

  10. #20

    korn's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    SatDreamGr
    Posts
    51,784
    Rep Power
    2484984

    Απ: GreekNetRadio νεα εκδοση

    To SatDreamGr V 3.0 Extreme Edition Sunray sr4-sim210-ssl84b-by-sat-gr είναι 1.6 .-

    Βάλε το crashlong να το δούμε...

Page 2 of 25 FirstFirst 123456 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. GreekNetRadio
    By gamoto in forum S.D.G Πρόσθετα
    Replies: 7
    Last Post: 09-03-18, 21:34
  2. Άρθρο : νεο greeknetradio v 2.0
    By sat gr in forum Άρθρα Κεντρικής Σελίδας
    Replies: 0
    Last Post: 12-03-13, 08:15
  3. Άρθρο : GreekNetRadio νεα εκδοση
    By georgeflu in forum Άρθρα Κεντρικής Σελίδας
    Replies: 0
    Last Post: 12-03-13, 05:39
  4. νεο greeknetradio v 2.0
    By sat gr in forum S.D.G Πρόσθετα
    Replies: 0
    Last Post: 30-12-12, 00:32

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •