Results 1 to 3 of 3

Thread: Μη ανανέωση πληροφοριών προγράμματος στην οθόνη VFD

  1. #1

    Μη ανανέωση πληροφοριών προγράμματος στην οθόνη VFD

    Έχω στην κατοχή μου ένα VU+ Ultimo με εγκατεστημένη την τελευταία έκδοση ΒΗ (1.7.7Β). Παρατήρησα ότι η πληροφορία του προγράμματος στην οθόνη VFD δεν αλλαζει με το τέλος του προγράμματος που παρακολουθώ. Η πληροφορία αλλάζει μόνο αν αλλάξω κανάλι και επανέλθω. Μάλιστα έχω τη (βάσιμη) υποψία ότι επιδρά αρνητικά και στις εγγραφές έτσι ώστε να μην εντοπίζεται το τέλος του προγράμματος και να μην σταματά η εγγραφή (όταν έχω επιλέξει εγγραφή μέχρι το τέλος του προγράμματος).Έχει κανείς καμμιά ιδέα του τι μπορεί να συμβαίνει;

  2. #2

    devilcosta's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Εδώ
    Posts
    9,710
    Rep Power
    2556267

    Απ: Μη ανανέωση πληροφοριών προγράμματος στην οθόνη VFD

    Κοίτα μέσα στον server του image αν έχουνε το Plugin EPG Refresh που το ρυθμίζεις και ανανεώνει το πρόγραμμα
    Member SatDreamGr Projects.
    ....................................
    Orbital Position = 5W - 3E - 9E - 13E - 19E.
    ....................................
    Satellite Receivers = Edision OS Mio 4K -- Edision OS Nino+ -- Edision OS Mini -- Edision OS Mega -- Medi@link IXUSS ZERO -- Dm 7020HD -- Vu+ Solo 2 -- Octagon SF4008 Triple 4K.
    ....................................
    Module = CI+ Fransat.
    ....................................
    Tuner Card = TBS5925.
    ....................................
    Images = SatDreamGr.

  3. #3

    Απ: Μη ανανέωση πληροφοριών προγράμματος στην οθόνη VFD

    Σε ευχαριστώ για τη γρήγορη απάντηση. Ωστόσο, θα περίμενα να ανανεώνει την πληροφορία του προγράμματος στο VFD display χωρίς να χειάζεται κάποιο plugin, όπως ακριβώς βγάζει την πληροφορία του τρέχοντος προγράμματος χωρίς να υπάρχει καμμια πρόσθετη πληροφορία EPG.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •