Results 1 to 7 of 7

Thread: ba βοηθεια.

  1. #1
    niknith's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    περιστερι
    Posts
    298
    Rep Power
    294

    ba βοηθεια.

    καλημερα σας.θα ηθελα μια βοηθεια αν ειναι ευκολο.βαζω το τελευταιο experimental oe 2 στη flash και προσπαθω να περασω barry allen στο stick.μολις γινεται η εγκατασταση κανω επανεκινηση enigma 2 και μεσα στα plugins υπαρχει το barry allen.οταν ομως κανω επανεκινηση δεκτη εξαφανιζεται.μπορει καποιος να καταλαβει τι συμβαινει?

  2. #2

    korn's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    SatDreamGr
    Posts
    52,047
    Rep Power
    2485060

    Απ: ba βοηθεια.

    Αν θέλεις δοκίμασε να περάσεις στο Image το new menu για ΟΕ 2.0 και κάνε εγκατάσταση από εκεί το Β.Α. 7.1.0 - εγώ αυτό χρησιμοποιώ και δουλεύει μια χαρά.-

  3. #3
    niknith's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    περιστερι
    Posts
    298
    Rep Power
    294

    Απ: ba βοηθεια.

    απο εκει προσπαθω και σε ολα μου γινεται το ιδιο.

  4. #4

    korn's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    SatDreamGr
    Posts
    52,047
    Rep Power
    2485060

    Απ: ba βοηθεια.

    Ποιο image έχεις στην flash ???

    Σε μένα με experimental στον DM800 δεν παρουσιάζει κανένα πρόβλημα.....

  5. #5
    niknith's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    περιστερι
    Posts
    298
    Rep Power
    294

    Απ: ba βοηθεια.

    Quote Originally Posted by korn View Post
    Ποιο image έχεις στην flash ???

    Σε μένα με experimental στον DM800 δεν παρουσιάζει κανένα πρόβλημα.....
    experimental OE 2.0

  6. #6

    Απ: ba βοηθεια.

    Είχα ακριβώς το ίδιο θέμα, στα τελευταία experimentals και όσα βασίζονται σε αυτό υπάρχει ένα καινούριο bug που σαν να ξεμοντάρει τελείως το στικάκι μέσα στο οποίο βρίσκεται το barry allen αφού αυτό εγκατασταθεί! Σε χειρότερες περιπτώσεις δεν μπορεί καν το barry allen να εγκατασταθεί, βγάζει σφάλμα! Αυτό μου συνέβη έχοντας το dreamelite 4.0 στη flash (για να έχω dvb-t και στα images του multiboot) και αφού του έκανα ενημέρωση σταμάτησε ξαφνικά το barry allen να δουλεύει! Ίσως το φτιάξουν είτε από τον gutermine είτε από την dmm και ξαναδουλέψει, προτιμώ το δεύτερο καθώς το ba από την 7.2 και μετά δεν αποσυμπιέζει images που βασίζονται σε oe 1.6 περιορίζοντας ακόμα περισσότερο τις επιλογές (μετά τη μη αποσυμπίεση των nfi των vu)!
    Το πρόβλημα το έλυσα βάζοντας το demonisat στη flash που δούλεψε με το barry allen άψογα (αλλά έχασα τα dvb-t)!

  7. #7
    niknith's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    περιστερι
    Posts
    298
    Rep Power
    294

    Απ: ba βοηθεια.

    Quote Originally Posted by mcelliot_g View Post
    Είχα ακριβώς το ίδιο θέμα, στα τελευταία experimentals και όσα βασίζονται σε αυτό υπάρχει ένα καινούριο bug που σαν να ξεμοντάρει τελείως το στικάκι μέσα στο οποίο βρίσκεται το barry allen αφού αυτό εγκατασταθεί! Σε χειρότερες περιπτώσεις δεν μπορεί καν το barry allen να εγκατασταθεί, βγάζει σφάλμα! Αυτό μου συνέβη έχοντας το dreamelite 4.0 στη flash (για να έχω dvb-t και στα images του multiboot) και αφού του έκανα ενημέρωση σταμάτησε ξαφνικά το barry allen να δουλεύει! Ίσως το φτιάξουν είτε από τον gutermine είτε από την dmm και ξαναδουλέψει, προτιμώ το δεύτερο καθώς το ba από την 7.2 και μετά δεν αποσυμπιέζει images που βασίζονται σε oe 1.6 περιορίζοντας ακόμα περισσότερο τις επιλογές (μετά τη μη αποσυμπίεση των nfi των vu)!
    Το πρόβλημα το έλυσα βάζοντας το demonisat στη flash που δούλεψε με το barry allen άψογα (αλλά έχασα τα dvb-t)!
    σε ευχαριστω.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •