Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 16

Thread: ανευρεση υπηρεσιων

  1. #1
    niknith's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    περιστερι
    Posts
    298
    Rep Power
    294

    ανευρεση υπηρεσιων

    καλημερα. τι διαφορα εχει η ανευρεση υπηρεσιων με ανευρεση δικτυου η χωρις?

  2. #2

    dimfil's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Αθήνα, Χαλάνδρι...
    Age
    50
    Posts
    816
    Rep Power
    1452

    Απ: ανευρεση υπηρεσιων

    Επειδή κάποιοι αναμεταδότες μεταδίδουν και πληροφορίες για τη λήψη αναμεταδοτών, με την ανεύρεση δικτύου έχεις περισσότερες πιθανότητες να κατεβάσεις κανάλια που δεν βρίσκονται στα settings σου...

  3. #3
    niknith's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    περιστερι
    Posts
    298
    Rep Power
    294

    Απ: ανευρεση υπηρεσιων

    ευχαριστω πολυ.το ρωταω αυτο γιατι στις 23,5Ε στην ανευρεση υπηρεσιων με ανευρεση δικτυου μου κολαγε στο 69% ενω χωρις ανευρεση δικτυου μου εκανε ολη τη σαρωση.τι μπορει να σημαινει αυτο?

  4. #4

    dimfil's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Αθήνα, Χαλάνδρι...
    Age
    50
    Posts
    816
    Rep Power
    1452

    Απ: ανευρεση υπηρεσιων

    Χμμμμ...
    Δεν ξέρω, αλλά φαντάζομαι υπάρχει κάποιο πρόβλημα στα σχετικά δεδομένα που παρέχονται από τους transponders. Απενεργοποιώντας την ανεύρεση δικτύου, ο δέκτης σου ψάχνει βασιζόμενος αποκλειστικά στα δικά του δεδομένα μέσω του satellites.xml και προφανώς δεν μπαίνει σε "περιπέτειες"...
    Αν και δεν έχω ψάξει πολύ το θέμα (οι λήψεις δεν είναι το φόρτε μου), πιστεύω ότι με ένα ενημερωμένο satellites.xml θα είσαι ΟΚ και χωρίς την ανεύρεση δικτύου προς το παρόν. Όλα εξαρτώνται βέβαια από το πόσο κυνηγάς τις νέες λήψεις.
    Θα είχε επίσης ενδιαφέρον να μας έλεγε κάποιος που στοχεύει στον ίδιο δορυφόρο αν αντιμετωπίζει παρόμοιο πρόβλημα με την ανεύρεση δικτύου εκεί. Να ξεκαθαρίσουμε εάν είναι θέμα του δορυφόρου ή του δέκτη σου...

  5. #5

    georgeflu's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    ptolemaida
    Age
    44
    Posts
    12,426
    Rep Power
    4091704

    Απ: ανευρεση υπηρεσιων

    σε ultimo και dm800 με την ανευρεση δικτυου ανοιχτη,ο 23.5 κανει κανονικα ολοκληρη σαρωση.
    ολα ειναι FLU

    Member SatDreamGr Projects

  6. #6
    niknith's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    περιστερι
    Posts
    298
    Rep Power
    294

    Απ: ανευρεση υπηρεσιων

    Quote Originally Posted by dimfil View Post
    Χμμμμ...
    Δεν ξέρω, αλλά φαντάζομαι υπάρχει κάποιο πρόβλημα στα σχετικά δεδομένα που παρέχονται από τους transponders. Απενεργοποιώντας την ανεύρεση δικτύου, ο δέκτης σου ψάχνει βασιζόμενος αποκλειστικά στα δικά του δεδομένα μέσω του satellites.xml και προφανώς δεν μπαίνει σε "περιπέτειες"...
    Αν και δεν έχω ψάξει πολύ το θέμα (οι λήψεις δεν είναι το φόρτε μου), πιστεύω ότι με ένα ενημερωμένο satellites.xml θα είσαι ΟΚ και χωρίς την ανεύρεση δικτύου προς το παρόν. Όλα εξαρτώνται βέβαια από το πόσο κυνηγάς τις νέες λήψεις.
    Θα είχε επίσης ενδιαφέρον να μας έλεγε κάποιος που στοχεύει στον ίδιο δορυφόρο αν αντιμετωπίζει παρόμοιο πρόβλημα με την ανεύρεση δικτύου εκεί. Να ξεκαθαρίσουμε εάν είναι θέμα του δορυφόρου ή του δέκτη σου...
    σε ευχαριστω.εχω βαλει ενημερωμενο satellites.xml και αυτο μου συμβαινει μονο στις 23,5Ε.σε ολους(9) τους αλλους δορυφορους δουλευει κανονικα.

  7. #7

    dimfil's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Αθήνα, Χαλάνδρι...
    Age
    50
    Posts
    816
    Rep Power
    1452

    Απ: ανευρεση υπηρεσιων

    Quote Originally Posted by niknith View Post
    σε ευχαριστω.εχω βαλει ενημερωμενο satellites.xml και αυτο μου συμβαινει μονο στις 23,5Ε.σε ολους(9) τους αλλους δορυφορους δουλευει κανονικα.
    Δεδομένου ότι ο georgeflu αναφέρει ότι δεν έχει πρόβλημα, τότε προφανώς δεν φταίει ο δορυφόρος...
    Έχεις και ενημερωμένο xml...

    Αν θυμάμαι καλά έχεις τον 7020HD. Μια τελευταία εικασία που μπορώ να κάνω είναι εάν υπάρχει κάποιο θέμα με τους drivers και να πρέπει να περιμένεις ενημέρωση σε νέα έκδοση. Έχει συμβεί και με άλλους δέκτες στο παρελθόν....

    Δυστυχώς οι γνώσεις μου στο θέμα σταματούν εδώ...

  8. #8
    niknith's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    περιστερι
    Posts
    298
    Rep Power
    294

    Απ: ανευρεση υπηρεσιων

    Quote Originally Posted by dimfil View Post
    Δεδομένου ότι ο georgeflu αναφέρει ότι δεν έχει πρόβλημα, τότε προφανώς δεν φταίει ο δορυφόρος...
    Έχεις και ενημερωμένο xml...

    Αν θυμάμαι καλά έχεις τον 7020HD. Μια τελευταία εικασία που μπορώ να κάνω είναι εάν υπάρχει κάποιο θέμα με τους drivers και να πρέπει να περιμένεις ενημέρωση σε νέα έκδοση. Έχει συμβεί και με άλλους δέκτες στο παρελθόν....

    Δυστυχώς οι γνώσεις μου στο θέμα σταματούν εδώ...
    σας ευχαριστω πολυ.

  9. #9

    apostolos's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    924
    Rep Power
    154204

    Απ: ανευρεση υπηρεσιων

    Σε μενα κανονικα ανευρεση δικτυου ανοιχτη,ο 23.5 κανει κανονικα ολοκληρη σαρωση (800se sim2).

  10. #10

    georgeflu's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    ptolemaida
    Age
    44
    Posts
    12,426
    Rep Power
    4091704

    Απ: ανευρεση υπηρεσιων

    το πιθανοτερο ειναι αυτο που λεει κι ο Δημητρης.καποιο bug με καποιον driver. αν θελεις παντως (ετσι για να εχεις να πεδευεσαι ) ,βαλτο να κανει σαρωση μα ανοιχτο δικτυο και μολις φτασει στο 68%,βγαλε απο πανω του το καλωδιο της κεραιας και δες αν συνεχιζει την σαρωση.αν ναι στο 72-73% ξαναβαλε το καλωδιο επανω και δες τι κανει.
    ολα ειναι FLU

    Member SatDreamGr Projects

Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •