Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 10 of 21

Thread: Barry Allen 6.2.0

  1. #1

    Barry Allen 6.2.0

    καλησπερα παιδια.
    ξερει κανεις τι γινεται με την τελευταία εκδοση Barry Allen 6.2.0 πηγα χτες να αναβαθμίσω τον dm 8000 μου περασα το τελευταίο experimental sthn flash για να κανω multiboot περνάω το barry allen αλλα δεν το βρίσκω πουθενα στα plugin για να περασω νεα image στην compact flash, αντιθετα αν κανω restart εμφανίζεται η κοκkινη εικονα του multiboot αλλά όπιο image επιλέξω απο τα παλια που εχω μεσα κρασαρη ο δεκτης.
    ξερει κανεις κατι;
    KOSTAS - vu solo2 - 2X vu zero wave frontier T90 1.0W - 26E

  2. #2

    georgeflu's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    ptolemaida
    Age
    44
    Posts
    12,425
    Rep Power
    4091704

    Απ: Barry Allen 6.2.0

    http://www.satdreamgr.com/forum/mult...71/index3.html ακολουθεις αυτα που αναφερονται στο πρωτο μυνημα αυτου του θεματος?
    ολα ειναι FLU

    Member SatDreamGr Projects

  3. #3
    niknith's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    περιστερι
    Posts
    298
    Rep Power
    294

    Απ: Barry Allen 6.2.0


  4. #4
    niknith's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    περιστερι
    Posts
    298
    Rep Power
    294

    Απ: Barry Allen 6.2.0

    Quote Originally Posted by georgeflu View Post
    http://www.satdreamgr.com/forum/mult...71/index3.html ακολουθεις αυτα που αναφερονται στο πρωτο μυνημα αυτου του θεματος?
    sorry.μαζι το γραψαμε.

  5. #5

    Απ: Barry Allen 6.2.0

    εκανα την διαδικασια που καναμε παλαιότερα δηλαδη το plugin στο tmp και με τελνετ opkg install /tmp/enigma2-plugin-extensions-barryallen_6.2.0_mipsel.ipk
    παω να διαβασω το λινκ που μου δωσατε και θα επανέλθω λιγο αργότερα

    ευχαριστω παιδια
    KOSTAS - vu solo2 - 2X vu zero wave frontier T90 1.0W - 26E

  6. #6

    Απ: Barry Allen 6.2.0

    μια απορια. λεει στην πρωτη σελιδα για στικ και format se fat 32 , εγω που εχω compaαct flash card πως να την κανω fat 32 ; πρέπει να γίνει οπωσδήποτε;
    KOSTAS - vu solo2 - 2X vu zero wave frontier T90 1.0W - 26E

  7. #7

    Απ: Barry Allen 6.2.0

    παλι τα ιδια.
    τωρα το κατεβαζω απο το new menu.
    gia na doyme

    @ok το πηρε απο το new menu αλλα ειναι το 6,1,1 οχι το 6,20 δεν πειραζει θα κανω με αυτο δουλεια.

    ευχαριστω
    KOSTAS - vu solo2 - 2X vu zero wave frontier T90 1.0W - 26E

  8. #8

    Απ: Barry Allen 6.2.0

    παιδια καλησπερα.επανέρχομαι στο θεμα γιατι χτες βραδυ παρα λιγο νατον σπάσω τον δεκτη.
    λοιπον με το τελευταίο experimental περναω τις εντολες που εχει στο θεμα με το barry allen και απο εκει και περα τα κουφα. με τελνετ το barry 6.13 kai 6.20 den ta περνει τουλαχιστον δεν φαίνονται στα plugin ενω στην εκκίνηση βγαίνει το multiboot na επιλέξω image. με το new menu αντιθέτως περνει κανονικα το 6.1.1 που εχει μεσα αλλα δεν εχει την τελευταια εκδοση να δοκιμάσω και απο εκει το 6.20.
    κατεβαζω το tspanel απο εκει κατεβαζω το 6.20 και κρασαρη ο δεκτης και δεν ξεκωλαει με τιποτα παρα μονο με νεο image.
    μηπως το 6.20 εχει καποια ιδιαιτερότητα;
    KOSTAS - vu solo2 - 2X vu zero wave frontier T90 1.0W - 26E

  9. #9

    Απ: Barry Allen 6.2.0

    Quote Originally Posted by kossof View Post
    καλησπερα παιδια.
    ξερει κανεις τι γινεται με την τελευταία εκδοση Barry Allen 6.2.0 πηγα χτες να αναβαθμίσω τον dm 8000 μου περασα το τελευταίο experimental sthn flash για να κανω multiboot περνάω το barry allen αλλα δεν το βρίσκω πουθενα στα plugin για να περασω νεα image στην compact flash, αντιθετα αν κανω restart εμφανίζεται η κοκkινη εικονα του multiboot αλλά όπιο image επιλέξω απο τα παλια που εχω μεσα κρασαρη ο δεκτης.
    ξερει κανεις κατι;
    Μια απο τα ιδια φιλε kossοf, στο 800σε, κρασαρε σζνεχος ο δεκτισ , οσπου αποφασισα να μιν εχο multiboot και Barry Allen, εβαλα στην φλας το τελεφτεο experimental, και ησυχασα!!!

  10. #10
    niknith's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    περιστερι
    Posts
    298
    Rep Power
    294

    Απ: Barry Allen 6.2.0

    Quote Originally Posted by kossof View Post
    παιδια καλησπερα.επανέρχομαι στο θεμα γιατι χτες βραδυ παρα λιγο νατον σπάσω τον δεκτη.
    λοιπον με το τελευταίο experimental περναω τις εντολες που εχει στο θεμα με το barry allen και απο εκει και περα τα κουφα. με τελνετ το barry 6.13 kai 6.20 den ta περνει τουλαχιστον δεν φαίνονται στα plugin ενω στην εκκίνηση βγαίνει το multiboot na επιλέξω image. με το new menu αντιθέτως περνει κανονικα το 6.1.1 που εχει μεσα αλλα δεν εχει την τελευταια εκδοση να δοκιμάσω και απο εκει το 6.20.
    κατεβαζω το tspanel απο εκει κατεβαζω το 6.20 και κρασαρη ο δεκτης και δεν ξεκωλαει με τιποτα παρα μονο με νεο image.
    μηπως το 6.20 εχει καποια ιδιαιτερότητα;
    η αποψη μου ειναι οτι με το experimental στη flash αυτα θα τα εχεις συνεχεια.τα ιδια τραβηξα και εγω με τον DM7020HD για μερες.βρηκα οτι το barry allen δουλευει σωστα MONO με oozoon στη flash.αργοτερα ισως βγει εκδοση να δουλευει με experimental.

Page 1 of 3 123 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. προβλημα με barry allen
    By aris in forum ..Περί Dreambox Enigma2
    Replies: 3
    Last Post: 04-09-12, 17:03
  2. Barry Allen
    By korn in forum Multiboot Dream E2
    Replies: 80
    Last Post: 01-05-12, 09:18
  3. Barry allen και Ελληνικά !
    By stylo in forum ..Περί Dreambox Enigma2
    Replies: 11
    Last Post: 23-02-12, 17:41
  4. barry allen 6.0.6 how to
    By korn in forum Multiboot Dream E2
    Replies: 3
    Last Post: 14-01-12, 07:03
  5. barry allen.
    By niknith in forum ..Περί Dreambox Enigma2
    Replies: 21
    Last Post: 12-01-12, 05:48

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •