Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 11

Thread: dream 500 hd clo.e

  1. #1

    dream 500 hd clo.e

    kalhspera.perasa ena img pou katevasa apo edo mesa gia 500 hd clo.e kai to mixanima den kanei allo booten.anavi to lampaki mprosta mesa ola ok alla mexri eki.dokimasa me to sunray na valo allo img vriski to mixanima me grafi afto upload completed.waiting for acknowledge kai eki meni,den anavi to flasch.yparxei kapia lisi h pe8ane?efxaristo poli

  2. #2

    Απ: dream 500 hd clo.e

    φιλε μου καταρχην γραφε Ελληνικα για να μπορουμε να συνεννοηθούμε.

    ο 500αρης ειναι κλωνος ή γνησιος?
    εαν ειναι κλωνος θα πρεπει να περασεις συγκεκριμενο image για την συγκεκριμενη sim που φοραει ο δεκτης σου.
    εαν ειναι γνησιος,κατεβασε ενα πιο γνωστο Image και κανε αναβαθμιση μεσω webinterface,με internet exlporer που δεν παρουσιαζει προβληματα.
    επισης εαν ειναι γνησιος και πρωτου κανεις οτιδηποτε αλλο,κατεβασε τον τελευταιο bootloader απο εδω http://dreamboxupdate.com/ και περασε τον οπως ακριβως περνας και ενα image.

  3. #3

    Απ: dream 500 hd clo.e

    κλονε εινε φιλε. σιμ φερραρι εχει.πως θα βαλω το καταληλο image;με πιο προγραμα;ευχαριστω πολυ

  4. #4

    Απ: dream 500 hd clo.e

    Quote Originally Posted by zoze View Post
    κλονε εινε φιλε. σιμ φερραρι εχει.πως θα βαλω το καταληλο image;με πιο προγραμα;ευχαριστω πολυ
    δες ποια ακριβως σιμ ειναι και ψαξε να βρεις Image,που ειναι φτιαγμενο μονο για αυτην.
    που θα το βρεις,δεν ξερω να σου πω,αλλα το πως φανταζομαι οτι δεν αλλαζει ο τροπος απο εναν γνησιο δεκτη.
    περιμενε να σου απαντησουν καποια πιο εμπειρα παιδια.ευτυχως εχει αρκετα γατονια εδω μεσα...

    **σου ξαναλεω οτι για αναβαθμιση μεσω webinterface,καντο μεσω internet explorer ή με mozilla 3.xx που ειναι δοκιμασμενοι.

  5. #5

    Απ: dream 500 hd clo.e

    εαν τον εχεις σε κατασταση αναβαθμισης,στην οθονη σου βγαζει καποια στοιχεια.
    τι bootloader σου λεει οτι φοραει ο δεκτης?

  6. #6

    Απ: dream 500 hd clo.e

    με οπερα το εβαλα το image ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΙΝΕ ΟΤΙ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΕΧΩ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΟΥ ΤΟΝ ΑΝΑΛΟΓΟ ΔΕΧΤΗ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΗ ΝΟΜΙΖΩ ΚΑΙ Η ΑΠΩΛΕΙΑ.ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΦΙΛΕ ΝΑΣΕ ΚΑΛΑ

  7. #7

    Απ: dream 500 hd clo.e

    οταν εβαλα το img μου εβγαλε 2.10 αν θυμαμε καλα. ολη μερα με αυτην την μα**κια ασχολουμε.τωρα δεν εχει αλλο επαφη με την τηλεοραση μονο τα λαμπακια του αναβουν.

  8. #8

    Απ: dream 500 hd clo.e

    Quote Originally Posted by zoze View Post
    οταν εβαλα το img μου εβγαλε 2.10 αν θυμαμε καλα. ολη μερα με αυτην την μαλακια ασχολουμε.τωρα δεν εχει αλλο επαφη με την τηλεοραση μονο τα λαμπακια του αναβουν.
    φυσιολογικοτατο..και εγω μην νομιζεις...τελευταιους 4-5 μηνες τα ψιλοεμαθα.
    κλεινεις τον πισω διακοπτη.με σβηστο τον δεκτη και κρατημενο τον μπροστινο,ανοιγεις παλι τον πισω.
    στην οθονη σου κανονικα πρεπει να δεις στοιχεια του δεκτη.
    εαν η οθονη σου ειναι μαυρη,προφανως ο δεκτης εχει κολλησει και θα πρεπει να πας αναγκαστικα σε αναβαθμιση μεσω mini usb,αλλα και παλι μονο με το image για αυτην την sim.
    εαν καταφερεις και δεις τι bootloader φορας,κατεβαζεις απο εδω http://www.ferrarismartcard.com/download.php το αντιστοιχο για τον δεκτη σου.
    ολα αυτα με μια μικρη επιφυλαξη μηπως κανω καπου λαθος και τα κανουμε χειροτερα.

  9. #9

    nikosthe's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    206
    Rep Power
    10728

    Απ: dream 500 hd clo.e

    καλησπέρα,
    πρώτη κίνηση θα κάνεις όπως ακριβώς σου είπε ο φίλος dmtrpapa δλδ...με σβηστό το δέκτη ,πάτα το κουμπί στην μπροστινή όψη και κρατώντας το πατημένο άναψε τον δέκτη.......ΠΡΟΣΟΧΗ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΑΦΗΣΕΙΣ ΑΝ ΔΕΝ ΓΡΑΨΕΙ ΣΤΗΝ ΟΘΟΝΗ-----STOP----.......
    Εκεί τότε θα δεις την κάρτα sim ,πιστεύω 2.1 και bootloader μια διεύθυνση ip....192.168.......
    με τον mozilla firefox πέρνα το image pou prerei stin flash....σε ενδιαφέρει η έκδοση της sim...
    πως το περνάς?????κοίτα εδώ....
    http://www.satdreamgr.com/forum/egxe...-browser-1625/
    .......................................
    μεγάλη προσοχή κατά την διάρκεια της αναβάθμισης......δεν πρέπει για κανέναν λόγο να διακοπεί.....αν πάλι δεν υπάρχει επικοινωνία για την αναβάθμιση αλλά το αποκλείω (αφού είπες ότι κολλάει στο boot ο δέκτης ) η συνεχίζεις να έχεις πρόβλημα τότε θα πάμε σε άλλη διαδικασία εγκατάστασης image ..χρονοβόρο -περίπου 75 λεπτά....αλλά σίγουρο....
    παμε μπροστα ολοι μαζι.........

  10. #10

    Απ: dream 500 hd clo.e

    την βρηκα την ακρη με την βοηθεια του φιλου μου του δημητρη και τελικα ξαναζωντανεψε ο κλονος.σας ευχαριστω ολους!!!!!!!!!!

Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. DVB Dream
    By korn in forum PC Cards
    Replies: 31
    Last Post: 29-10-18, 17:20
  2. hi!!! Sat Dream Gr
    By barns in forum Καλώς Ήλθατε
    Replies: 2
    Last Post: 10-11-15, 22:15
  3. sat dream.gr
    By zoyrlo in forum Καλώς Ήλθατε
    Replies: 3
    Last Post: 20-01-12, 22:58
  4. dr dream χρονια πολλα!
    By georgeflu in forum Ευχές
    Replies: 9
    Last Post: 10-08-11, 13:08

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •