Results 1 to 6 of 6

Thread: Έχει δοκιμάσει κανείς το νέο BH 1.6.5?

  1. #1

    Thumbs up Έχει δοκιμάσει κανείς το νέο BH 1.6.5?

    Γεια σε όλους σας.
    5 ερωτήσεις για το νέο BH 1.6.5:
    1. Το έχει δοκιμάσει κανείς το νέο BH 1.6.5 σε CT ET9000, και πως δούλεψε?
    2. Έχω το BH 1.4.3. (Με παλιό bootloader{πριν τον Μάιο} και drivers 3-4-11) και μου αρέσει πολύ. Που είναι ο Clarke tech server και σε ποιό path μπορώ να το βάλω στον et9000 για να αντικαταστήσω τον original vu-BH server?
    3. Ποιά skins μπορώ να του βάλω?Μπορώ να του βάλω vu+ skins για BH 1.6.5 αν τα βρώ πουθενά?
    4. Με ποιόν bootloader (ημερομηνία) και drivers δουλεύει καλά? και
    5. Αν τα vu+ skins δεν δουλεύουν στον et9000, ξέρετε κάποιον που να μπορεί να πατσάρει ένα vu+ skin(το skin.xml) για να δουλεύει με το κουτί μας?
    PS: Είχα κάνει στο παρελθόν κάτι τέτοιο αλλά σε engma1 με τον παλιό μου engma1 Technomate TM 9100super για να φορέσει ένα BH skin με το UR image (σαν το dreamelite ή το BH πατσαρισμένο για τον TM9100s).
    Αλλά δεν ξέρω να αλλάξω το skin.xml για τον et9000 μου για να δουλέψει με το BH1.6.5 image.
    Όπως καταλάβατε είμαι μεγάλος λάτρης των BlackHole...
    Και θα μου άρεσε να δω και άλλα νεώτερα BlackHole images που να δουλεύουν με το υπέροχο κατά τα άλλα κουτί μας.
    Ευχαριστώ εκ των προτέρων και ελπίζω να μην σας ζάλησα...

    Thanks in advance, and sorry if i bother you with stupid questions...

  2. #2

    Απ: Έχει δοκιμάσει κανείς το νέο BH 1.6.5?

    Τι έγινε; Είναι νεκρό το φόρουμ αυτό? Κανένας που το δοκίμασε?

  3. #3

    korn's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    SatDreamGr
    Posts
    51,788
    Rep Power
    2484984

    Απ: Έχει δοκιμάσει κανείς το νέο BH 1.6.5?

    Φίλε μου λίγο υπομονή δεν βλάπτει.......
    Όλο και κάποιος θα σου απαντήσει.-

    Καλό θα ήταν όμως και θα διευκόλυνε αυτόν που θα ήθελε και γνώριζε να σου απαντήσει σου να κάνεις τις ερωτήσεις σου το πολύ δύο δύο σε ένα ποστ και στο ανάλογο section. Από ότι βλέπω όμως σε ένα ποστ υπέβαλες πολλές ερωτήσεις και δεν διευκολύνεις αυτόν που θέλει να βοηθήσει.-

    Όσο για το αν είναι νεκρό αυτό το φόρουμ δεν το σχολιάζω..............

  4. #4

    georgeflu's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    ptolemaida
    Age
    44
    Posts
    12,426
    Rep Power
    4091704

    Απ: Έχει δοκιμάσει κανείς το νέο BH 1.6.5?

    1.6.5 δεν δοκιμασα,γιατι απ οτι διαβασα αλλου,ειχε τα θεματακια του. 1.6.4 δοκιμασα με καλη συμπεριφορα,αλλα να ξερεις οτι ουσιαστικα χανεις καποια απο τα πλεονεκτηματα του et-9000 και σχεδον τον μετατρεπεις σε vu+duo (χωρις να θελω να μειωσω τον δεκτη,απλα το αναφερω γιατι ο et εγινε γνωστος για καποια πλεονεκτηματα που τα χανεις).skin και διαφορα προσθετα,απο τον addon server του blackhole (ξεχνας τον c-tech server).για skin patch...μονο καποιος που ασχολειται με το σπορ. bootloader και drivers,αυτους που εχεις.ελπιζω να σε καλυψα.
    ολα ειναι FLU

    Member SatDreamGr Projects

  5. #5

    Απ: Έχει δοκιμάσει κανείς το νέο BH 1.6.5?

    Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας...
    Αλλά για τον bootloader και τους drivers, αφού λεει ότι θέλει τον νέο bootloader (όχι τον 30-9-11), φαντάζομαι εκείνον του ιουλίου.
    Και αυτός δουλεύει με τους drivers (αρχές αυγούστου 2011).
    Δεν είναι σωστό αυτό?Το kernel του BlackHole είναι 2.6.18... ή 2.7.31...?

  6. #6

    georgeflu's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    ptolemaida
    Age
    44
    Posts
    12,426
    Rep Power
    4091704

    Απ: Έχει δοκιμάσει κανείς το νέο BH 1.6.5?

    2.6.18-7.4 ειναι αυτο που ειναι στο 1.6.4.
    για τον bootloader... εχω μπλεξει τα μπουτια μου κι εγω,αφου καθε 3 και λιγο ξεφυτρωνει ενας νεος που λεγεται last (ολοι last λεγονται).αν θες ψαξε λιγο,ποιος ειναι ο τελευταιος,λιγο πριν την ημερομηνια που κυκλοφορησε το 1.6.4 (6-7/9/2011).για το 1.6.5 ξαναλεω οτι δεν το δοκιμασα και δεν ξερω τι παιζει,γιατι διαβασα αρνητικα πραγματακια.
    ολα ειναι FLU

    Member SatDreamGr Projects

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •