Results 1 to 9 of 9

Thread: Help ?? DM8000HD PVR

  1. #1

    Unhappy Help ?? DM8000HD PVR

    θέλω την "βοιθιασας" μάλλον τα "φοτασας" ? έχω τον DM8000HD. Και αποφάσισα να του αλλάξω "ιμανς" και αποφάσισα να του περάσω το SatDreamGr Image V 3.0 Extreme Edition DM 8000 pvr Αλλα όταν το περνάω φτάνω μέχρι την εγκατάσταση τουνέρ A προχωρημένο παο να αποθηκεύσω τον δορυφόρο μου κατεβάζει πράσινη οθόνη και ο δεχτείς κάνει "επανακενισι" δηλαδή με αφήνει να κάνω εγκατάσταση μέχρι το τουνέρ και μόλις παο να αποθηκεύσω τον δορυφόρο μου κάνει κρασάρισμα δηλ...πρασινίζει η οθόνη ,υπάρχει κάποιος τρόπος ;Το image το περνάω με το πρόγραμμα DreamUP ?? Ευχάριστο??? banghhead;

  2. #2

    korn's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    SatDreamGr
    Posts
    51,784
    Rep Power
    2484984
    Μήπως δεν κάθισε καλά το image ???

    Δοκίμασες να το ξαναπεράσεις ???

  3. #3
    .s.a.l.u.tΤο δοκίμασα ? και στο γλήγορο και στο αργό φόρτωμα ,μάταια δεν γίνετε τίποτα ? Έχω τρελαθεί oλλα τα αλλα "ΙΜΑΝΣ" τα περνάει ωραία αποθηκεύει τους δορυφόρους τα πάντα, ενώ το SatDreamGr Image V 3.0 Extreme Edition δεν κάθεται με τίποτα ?Έχω κινητό πιατο από 53 e μέχρι 30 w, καταλαβαίνεις τι γίνετε? πρέπει να τους αποθηκέψω και αυτό το "ιμανς" δεν με αφήνει μόλις κάνω την εγκατάσταση και φτάνω μέχρι την πραγματοποίηση τουνέρ A ( προχωρημένο) κρασάρει ο δεχτείς, μου κατεβάζει πράσινη οθόνη ? και ξανά τα ίδια ?? και όχι τίποτα άλλο είναι ωραίο "ιμανς" ?οποιος το έφτιαξε "μπραβοτου" ?banghhead;

  4. #4
    suzakias's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Age
    53
    Posts
    1,089
    Rep Power
    286
    περαστω με browser. Και αν θες δωσε μας το κρατς που κανει ο δεκτης.
    http://www.satdreamgr.com/forum/signaturepics/sigpic123_3.gif

  5. #5
    .s.a.l.u.tΘα δοκιμάσω και με browser , αλλα έχω μια απορία :Το "ιμανς" SatDreamGr Image V 3.0 Extreme Edition , διαθέτη Cccam 2.14 και 2.21 ; Αν ναι που μπορώ να τα βρω μέσα στο "ιμανς", ευχαριστό πάντως για την βοήθεια που μου παρέχεται ?banghhead;

  6. #6

    devilcosta's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Εδώ
    Posts
    9,710
    Rep Power
    2556267
    New Menu/ downloads/ sif panel

    εκεί έχει το cccam
    Member SatDreamGr Projects.
    ....................................
    Orbital Position = 5W - 3E - 9E - 13E - 19E.
    ....................................
    Satellite Receivers = Edision OS Mio 4K -- Edision OS Nino+ -- Edision OS Mini -- Edision OS Mega -- Medi@link IXUSS ZERO -- Dm 7020HD -- Vu+ Solo 2 -- Octagon SF4008 Triple 4K.
    ....................................
    Module = CI+ Fransat.
    ....................................
    Tuner Card = TBS5925.
    ....................................
    Images = SatDreamGr.

  7. #7
    .s.a.l.u.t"γιασας" "φιλιμου" θα δοκιμάσω όπως μου λέτε και θα σας πω τι έγινε ελπίζω να γίνει κάτι ????:rolleyes:

  8. #8
    .s.a.l.u.t"γιασας" και πάλι ? δυστυχώς το επέρασα και με το browser , αλλα και εδώ τα ίδια ο δεχτείς κρασάρει.Όταν κρασάρει και μου βγάζει την πράσινη εικόνα μου λέει: ότι κάποιο αρχείο είναι κατεστραμμένο ,δεν μου λέει πιο αρχείο όμως?μήπως πρέπει να περάσω πάλι το "οριτζιναλ" το λογισμικό από την dream μουλτιμίντια με τον browser και μετά να επιχειρήσω να περάσω το SatDreamGr Image V 3.0 Extreme Edition ; Ευχάριστο . warrior;

  9. #9

    Απ: Help ?? DM8000HD PVR

    "φιλιμου" από ότι κατάλαβα το λογισμικό αυτό το συγκεκριμένο πρέπει να έχει πρόβλημα ? στην εγκατάσταση παραμετροποίηση τουνέρ για πόλους δορυφόρους ?ενώ για ένα δορυφόρο η για diseac δουλεύει "αψοxα" ενώ για πόλους δορυφόρους κρασάρει ο δεχτείς dm8000hd ?

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. DM8000HD : OpenPLi 7.1 20190701
    By emosim in forum Images DM8000 PVR
    Replies: 0
    Last Post: 07-07-19, 14:25
  2. DM8000HD : OpenPLi 7.0 20190617
    By emosim in forum Images DM8000 PVR
    Replies: 0
    Last Post: 07-07-19, 14:24
  3. LT image OE 2.0 DM8000HD
    By korn in forum Images DM8000 PVR
    Replies: 5
    Last Post: 25-02-14, 09:15
  4. ερωτηση για image DM8000HD
    By 1958 in forum ..Περί Dreambox Enigma2
    Replies: 1
    Last Post: 19-06-13, 00:22
  5. LT image DM8000HD
    By korn in forum Images Dm8000
    Replies: 8
    Last Post: 26-07-12, 09:06

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •