Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 11 to 17 of 17

Thread: VLC-DREAM500 +απομακρυσμενη εικονα

  1. #11

    georgeflu's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    ptolemaida
    Age
    44
    Posts
    12,426
    Rep Power
    4091704

    Απ: VLC-DREAM500 +απομακρυσμενη εικονα

    για να ειμαι ειλικρινης,σε e1 δεν εχω ασχοληθει σχεδον καθολου με pli. εναν dm500s ειχα με το image "eagle" και εναν 7020 (οπου μολις εκανα και δοκιμη μηπως και ξεχασα κατι για το παραπανω που εγραψα) παιζοντας με nemesis,nabillo,gemini και τα e2 test image του pcd. αν γνωριζεις,η αν βλεπεις οτι ειναι κατι αντιστοιχο,αυτος ειναι ο τροπος,πιθανον να παιξει.
    ολα ειναι FLU

    Member SatDreamGr Projects

  2. #12

    Απ: VLC-DREAM500 +απομακρυσμενη εικονα

    βρηκα εναν οδηγο στην σελιδα της OpenPli, αλλα δεν ξερω κατα ποσο ισχυει

  3. #13

    Απ: VLC-DREAM500 +απομακρυσμενη εικονα

    Τελικα με αυτον των οδηγο εβγαλα ακρη αλλα ταινια δεν ειδα για καποιο λογο δεν μου εδειχνε την ταινια στην TV ενο εβγαλε το path με την ταινια κανονικα, η ταινια ειναι σε καταληξη avi

  4. #14
    antonis41's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    20 χιλιομετρα απο την πλατεια συνταγματος
    Posts
    228
    Rep Power
    64

    Απ: VLC-DREAM500 +απομακρυσμενη εικονα

    Quote Originally Posted by Gladiator View Post
    Τελικα με αυτον των οδηγο εβγαλα ακρη αλλα ταινια δεν ειδα για καποιο λογο δεν μου εδειχνε την ταινια στην TV ενο εβγαλε το path με την ταινια κανονικα, η ταινια ειναι σε καταληξη avi
    Καλημέρα εγώ δεν το έχω δοκιμάσει ποτέ αυτό να το κάνω .Αν βρω χρόνο σήμερα ή αυριο θα το κάνω .Εχω και εγώ 2 dm500 clone. Αλλά μήπως ? -δέν ξέρω ρωτάω- το box δέν παίζει αρχεία με κατάληξη avi αλλά μόνο mpeg ?? Σε αυτο θα απαντήση κάποιος που το έχει κάνει.

  5. #15

    Απ: VLC-DREAM500 +απομακρυσμενη εικονα

    Quote Originally Posted by antonis41 View Post
    Καλημέρα εγώ δεν το έχω δοκιμάσει ποτέ αυτό να το κάνω .Αν βρω χρόνο σήμερα ή αυριο θα το κάνω .Εχω και εγώ 2 dm500 clone. Αλλά μήπως ? -δέν ξέρω ρωτάω- το box δέν παίζει αρχεία με κατάληξη avi αλλά μόνο mpeg ?? Σε αυτο θα απαντήση κάποιος που το έχει κάνει.
    Στον οδηγο που ειδα ελεγε οτι πρεπει να ειναι μονο με καταληξη avi, ισως να μην επαιξε σε μενα διοτι ηθελε καμια μικρορυθμηση το vlc ,παντος καταφερα να κανω σωστα την συνδεση του VLC με το DREAMBOX απλα οταν ποτησα να παιξει η ταινια δεν επαιξε,αυτο μαλλον θελει καπου καποια ρυθμηση,θα ψαξω να βρω πως θα μπορεσω να δω την ταινια κανονικα

  6. #16

    georgeflu's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    ptolemaida
    Age
    44
    Posts
    12,426
    Rep Power
    4091704

    Απ: VLC-DREAM500 +απομακρυσμενη εικονα

    φιλε μου,μολις το εκανα μια δοκιμη σε dm7020 με nemesis 4.4 ! παιζει κανονικα και .avi και .mpg και .wmv! σε καποια απο αυτα,με πεταει εξω,αν κανω πως παω "μπροστα" η "πισω" αλλα χωρις να ειναι καποιας συγκεκριμενης καταληξης το αρχειο.
    ολα ειναι FLU

    Member SatDreamGr Projects

  7. #17

    Απ: VLC-DREAM500 +απομακρυσμενη εικονα

    Τελικα τα καταφερα και τωρα ταινιες που εχω στο PC τα βλεπω στην TV μεσο Dreambox +VLC ,(εχω Dreambox 500s clone,με image OpenPli) η Διαδικασια ειναι παρα πολυ απλη

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 0
    Last Post: 10-10-11, 10:55

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •