Results 1 to 5 of 5

Thread: Επιλογή Chid

  1. #1

    Επιλογή Chid

    Πως μπορώ να επιλέξω/εγκαταστήσω τα chids συγκεκριμένων καναλιων N...a ,και πως γίνετε η όλη διαδικασία ( μήπως με τις ignore.list , priority.list , mg_cfg ? και πως ριθμίζονται)?Εχω τον δέκτη dreambox hd800 και emu το mgcamd 1.35a.Πάσα βοήθεια/πληροφορία θα με υποχρέωνε.Ευχαριστώ.

  2. #2
    Με πιο card reader (software) διαβαζεις την καρτα ?

  3. #3
    Συγγνώμη για την αργοπορία να σου απαντήσω.Δεν έχω κάρτα , με Emu mgcamd είμαι.Αλλά χρειάζονται και τα αρχεία που αναφέρω στο πρώτο post μου απο ότι μου έχου πει για ορισμένα κανάλια αλλα δεν έχω καταλάβει την όλη διαδικασία με τα ignore.list , priority.list κ.λ.π. και τα chids που περιέχονται σε αυτά.Ευχαριστώ πάντως για την απαντηση/βοηθειά σου.

  4. #4
    Εγω γνωριζω οτι αυτα τα βαζεις στον card reader για να μην κουραζεις την καρτα με αλλα chids ωστε να μην προσπαθει να τα αποκωδικοποιησει.
    Αλλα μπορει και να κανω και λαθος.

    γιατι τα χρειαζεσαι, και τι θες να κανεις ?

  5. #5

    devilcosta's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Εδώ
    Posts
    9,710
    Rep Power
    2556267
    Οποιαδήποτε διαδικασία χωρίς κάρτες απαγορεύεται στο forum σύμφωνα με τους κανονισμούς του,παρακαλώ να σεβαστή από όλους
    Member SatDreamGr Projects.
    ....................................
    Orbital Position = 5W - 3E - 9E - 13E - 19E.
    ....................................
    Satellite Receivers = Edision OS Mio 4K -- Edision OS Nino+ -- Edision OS Mini -- Edision OS Mega -- Medi@link IXUSS ZERO -- Dm 7020HD -- Vu+ Solo 2 -- Octagon SF4008 Triple 4K.
    ....................................
    Module = CI+ Fransat.
    ....................................
    Tuner Card = TBS5925.
    ....................................
    Images = SatDreamGr.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •