Results 1 to 5 of 5

Thread: Aquavision “Digi Turk 7°E πρόβλημα με τον ήχο

  1. #1

    Question Aquavision “Digi Turk 7°E πρόβλημα με τον ήχο

    Έχει παρατηρήσει κανείς με ENIGMA2 δέκτη αν του δουλεύει ο ήχος στα μουσικά κανάλια της Aquavision “Digi Turk 7°E” όχι απαραίτητα τα κλειδωμένα αλλά τα FREE to Air για παράδειγμα METRO FM, SÜPER FM.. Αν κάποιος μπορεί να το τεστάρει ας μου πει αν του δουλεύει ο ήχος

  2. #2

    korn's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    SatDreamGr
    Posts
    51,781
    Rep Power
    2484982
    Με DM800 δουλεύει ο ήχος κανονικά και στους δύο ραδιοσταθμούς.-

  3. #3
    Σε ευχαριστώ.
    Στον 800se με newnigma, icvs, oozoon Image σε κανένα δε μου λειτουργεί o ήχος επίσης και σε κλώνο 800αρακι αλλά με αρκετά παλιό image gemini δεν είχε ήχο .. Για τον 800se όσο και αν το έχω ψάξει λύση δεν έχω καταφέρει να βρω
    Αν σου είναι εύκολο πες μου τα pid(audio,pcr,pmt,tsid,onid,sid) σου για το “METRO FM” και πιο image έχεις περασμένο

  4. #4

    korn's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    SatDreamGr
    Posts
    51,781
    Rep Power
    2484982
    Όπα φίλε με συγχωρείς, δικό μου το λάθος..... είδα τουρκικούς ραδιοσταθμούς και τους έψαξα στον turksat.....
    Οι δύο ραδιοσταθμοί παίζουν μόνο εκεί. Στον Eutelsat W3A (7.0°E) είναι data δεν έχουν ήχο και προβάλλουν ένα video με ενυδρείο.....
    Και πάλι sorry......

  5. #5
    Σωστά η εικόνα είναι έτσι κ αλλιώς free για όλους τους ραδιοσταθμούς του Digi Turk σαν background.. Ενδεχομένως να είναι κάποιο πρόβλημα στο ENIGMA2 αν το έχουν και άλλοι...
    Σε ENIGMA1 δουλεύουν μια χαρά ακόμα και στον Argus Mini IP που έχει άσχετο λογισμικό .. Άμα καταφέρω και βρω κάποια λύση θα ενημερώσω .. Σε ευχαριστώ φίλε μου για το χρόνο σου

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •