Page 3 of 6 FirstFirst 123456 LastLast
Results 21 to 30 of 56

Thread: SatDreamGr Image V 3.0 Extreme Edition DM 800se by sat gr

  1. #21

    Απ: SatDreamGr Image V 3.0 Extreme Edition DM 800se by sat g

    μηπως εχει κανενα αλλο εσωτερικο clock? μηπως ρυθμιζεται διαφορετικα το date;
    η ωρα ειναι οκ, η ημερομηνια μου λλαζει συνεχως σε 12.12.2011!!

  2. #22

    dimfil's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Αθήνα, Χαλάνδρι...
    Age
    50
    Posts
    816
    Rep Power
    1452

    Απ: SatDreamGr Image V 3.0 Extreme Edition DM 800se by sat g

    Δεν θα έπρεπε να συμβαίνει αυτό...
    Η χρήση του date φτάνει για να ρυθμίσει ώρα/ημερομηνία οριστικά...

    Επαναλαμβάνω, ίσως το backup image αυτό να μην "κάθεται" σωστά στον κλώνο σου, αν και μου φαίνεται περίεργο να σχετίζεται αυτό με το θέμα της ημερομηνίας...

  3. #23

    Απ: SatDreamGr Image V 3.0 Extreme Edition DM 800se by sat g

    Να ξαναπερασω το Image μηπως πιασει;
    ή να βάλω άλλο image πχ newnigma2-dm800se-2011-12-09-ramiMAHER #ssl84a (που ανεβασε χτες ο korn) να το δοκιμασω?
    Τι μου προτεινεις να κανω ?
    ( ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ η ερωτηση ειναι στα ποσα φλασαρισματα καιγεται, γιατι εχω κανει καμια 10αρια σε 5 μερες που τον εχω...)

  4. #24

    dimfil's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Αθήνα, Χαλάνδρι...
    Age
    50
    Posts
    816
    Rep Power
    1452

    Απ: SatDreamGr Image V 3.0 Extreme Edition DM 800se by sat g

    Εάν το image έχει κάποιο "θέμα" με τον κλώνο σου, δεν θα "πιάσει" όσες φορές και να το βάλεις.
    Μπορείς αν θες να δοκιμάσεις ένα άλλο ώστε να δεις εάν υπάρχουν διαφορές στη συμπεριφορά...
    Μη φοβάσαι, δεν "καίγεται"... Μπορείς να φλασάρεις όσες φορές θες... Κάποια στιγμή βέβαια θα πρέπει να κατασταλάξεις σε ένα image στη flash και αν ακόμα θέλεις να δοκιμάζεις άλλα, μπορείς να περάσεις στη λύση του multiboot.

    Το image που λες δεν το έχω δοκιμάσει και δεν το γνωρίζω καθόλου...

  5. #25

    Απ: SatDreamGr Image V 3.0 Extreme Edition DM 800se by sat g

    Δυστυχως δυστυχως παιδια εβαλα ενα αλλο image (newnigma2-dm800se-2011-12-09-ramiMAHER #ssl84a)
    και δουλευουν ολα κανονικα κ epg και multiple epg...
    Και ηθελα να κρατησω το δικο σας μου αρεσε παρα πολύ...
    Θα συμβιβαστω με το καινουργιο....ομως κατι λειτουργιες πχ sfpanel,crossepg και new menu
    μπορω να τα βαλω και σε αυτο το image? θα ηταν πολυ χρήσιμο....

  6. #26

    Irte180's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    ΝΑΥΠΛΙΟ
    Posts
    768
    Rep Power
    36940

    Απ: SatDreamGr Image V 3.0 Extreme Edition DM 800se by sat g

    καλησπερα παιδια.δουλευω το extreme edision 3.0 και στους 2 δεκτες μου(800 και 800se original kai oi 2)ston 800 η ημερομηνια ειναι οκ.στον 800se μετα απο επανεκκινηση η ημερομηνια δειχνει 11 .11 2027!την ρυθμιζω υστερα απο το tspanel.το ιδιο κανει και στο χρονοδιακοπτη.

  7. #27

    Απ: SatDreamGr Image V 3.0 Extreme Edition DM 800se by sat g

    την ρυθμιζεις και μενει σταθερή?πως το κανεις αυτο?γιατι εμενα αλλαζει συνεχως ημερομηνιες...

  8. #28

    Irte180's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    ΝΑΥΠΛΙΟ
    Posts
    768
    Rep Power
    36940

    Απ: SatDreamGr Image V 3.0 Extreme Edition DM 800se by sat g

    μεσω του plugin ts panel.(ρυθμιση ημερομηνιας και ωρας).στον 800 δουλευει κανονικα και δεν κανει κολπα.στον 800 se τα κανει αυτα.(original και οι δυο δεκτες.)

  9. #29

    dimfil's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Αθήνα, Χαλάνδρι...
    Age
    50
    Posts
    816
    Rep Power
    1452

    Απ: SatDreamGr Image V 3.0 Extreme Edition DM 800se by sat g

    Επειδή το θέμα με προβλημάτισε... Με ένα μικρό ψάξιμο στο internet, διαπίστωσα ότι πολλοί χρήστες (original και κλώνων) Dm800SE αναφέρουν παρόμοια προβλήματα με κάποια images.
    Από αναφορές φαίνεται ότι το πρόβλημα εστιάζεται στο hardware αυτών των δεκτών.

    Άρα λοιπόν, βρες ένα image που δεν σου κάνει "κόλπα" και μείνε σ'αυτό...
    Για τα plugins, φυσικά και μπορείς να εγκαταστήσεις το NewMenu και σε άλλα images...

  10. #30

    Απ: SatDreamGr Image V 3.0 Extreme Edition DM 800se by sat g

    Παιδια τελικα μετα απο πολλα..πολλα flash βρηκα ενα newenigma2 που δουλευει μια χαρα...
    (το προβλημα με τις ημερομηνιες μου παρουσιαστηκε κ σε αλλα images, οποτε ειναι bug και ειναι αναλογα με την εικονα που φορτωνεις)
    Καταφερα...... να καψω καμια 10αρια images......να ξεκολλησω και απο "No CA Found"....να συνδεσω εσωτερικο HDD...
    γενικά εφαγα ολο το ΣΚ να ψαχνω για πληροφοριες...τωρα ειμαι κομπλε....
    θελω να ρωτησω 2-3 πραγματακια....
    1.Το SifTeam panel (που ειναι πολυ ωραιο κ λειτουργικο) μπορω να το εγκαταστησω; ( Το δικο σας το newmenu το εβαλα κανονικα)
    Αν ναι που μπορω να το βρω, γιατι δεν μου το εμφανιζει στο Αdd Plugins απο το Newenigmamenu.. (υπαρχει σε ipk
    2.Αντιστοιχα για το TSpanel....
    3.Οταν παταω το μπλε μου βγαζει λιστα με τα extensions μπορω να την αλλαξω μορφή;(πχ να μοιαζει με αυτη του SifTeam panel)
    Μπορω να προσθεσω εγω δικες μου συντομευσεις απο plugins;
    4.Εγκαθιστω το CrossEPG αλλα δεν μου το εμφανιζει με το πατημα του μπλε κουμπιου, που μπορω να το βρω;
    5.Υπαρχει extension που σου κανει συντομευσεις σε panel (πχ ειναι ενα quickselection που αναθετεις πατωντας πολυ ωρα το κοκκινο να σου βγαλει το μενου που θελεις)
    Υπαρχει κανενα καλυτερο ή τελοσπαντων ενα αλλο που δεν χρειαζεται να το κρατας πατημενο αλλα με single press;
    6.Υπαρχει τροπος στο multiEPG να βλεπω τα picons απο τα καναλια διπλα απο το ονομα του (υπαρχει κανένα plugin, κανενα skin που το υποστηριζει

    Αυτα ελπιζω να μην σας κουρασα.......καλη εβδομαδα κ υπομονη....2 ακομη για διακοπες......

Page 3 of 6 FirstFirst 123456 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 54
    Last Post: 31-05-20, 21:35
  2. SatDreamGr Image V 3.0 Extreme Edition DM 800se
    By renos2 in forum Images DM800SE
    Replies: 3
    Last Post: 17-12-12, 18:31
  3. Replies: 10
    Last Post: 08-12-12, 19:05
  4. SatDreamGr Image V 3.0 Extreme Edition DM500hd
    By nikosthe in forum Dm 500hd
    Replies: 8
    Last Post: 18-09-12, 22:43
  5. Replies: 2
    Last Post: 29-02-12, 23:20

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •