Page 5 of 11 FirstFirst 123456789 ... LastLast
Results 41 to 50 of 109

Thread: λιγη βοηθεια για το ξεκινημα...

  1. #41
    Quote Originally Posted by dmtrpapa View Post
    δεν φοραει την εκδοση την mod εκδοση,αλλα την Pli 2.0.
    κατσε να αλλαξω σε Mod(μαλλον αυριο)γιατι παλι πρασινη οθονη πηρα.δεν κανουμε δουλεια ετσι.
    μολις το γυρισω,επανερχομαι.
    thx..
    το περασα.καλο αλλα μου γυρναει συνεχεια σε 3d mod....

    update
    επισης σε 2 φλασακια 8 και 16 γιγα,το ενα το βλεπε αλλα δεν μπορει να του κανει φορματ και το αλλο δεν το βλεπει καθολου(fat32)

  2. #42
    Quote Originally Posted by dmtrpapa View Post
    το περασα.καλο αλλα μου γυρναει συνεχεια σε 3d mod....

    update
    επισης σε 2 φλασακια 8 και 16 γιγα,το ενα το βλεπε αλλα δεν μπορει να του κανει φορματ και το αλλο δεν το βλεπει καθολου(fat32)
    ....και δεν αναβει το κοκκινο λαμπακι του standby μπροστα στο πανελακι οταν κλεινω τον δεκτη.

  3. #43

    georgeflu's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    ptolemaida
    Age
    44
    Posts
    12,432
    Rep Power
    4091705
    Quote Originally Posted by dmtrpapa View Post
    ....και δεν αναβει το κοκκινο λαμπακι του standby μπροστα στο πανελακι οταν κλεινω τον δεκτη.
    menu/setup/system/customize και κανε τις ρυθμισεις οπως στην φωτο
    ολα ειναι FLU

    Member SatDreamGr Projects

  4. #44

    georgeflu's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    ptolemaida
    Age
    44
    Posts
    12,432
    Rep Power
    4091705
    Quote Originally Posted by dmtrpapa View Post
    το περασα.καλο αλλα μου γυρναει συνεχεια σε 3d mod....
    μηπως εχεις 3d tv? καποια ρυθμιση θα ειναι (αφου στο pli δεν σου εκανε το ιδιο),αλλα δεν εχω tv για να το τσεκαρω.
    ολα ειναι FLU

    Member SatDreamGr Projects

  5. #45

    georgeflu's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    ptolemaida
    Age
    44
    Posts
    12,432
    Rep Power
    4091705
    Quote Originally Posted by dmtrpapa View Post
    το περασα.καλο αλλα μου γυρναει συνεχεια σε 3d mod....

    update
    επισης σε 2 φλασακια 8 και 16 γιγα,το ενα το βλεπε αλλα δεν μπορει να του κανει φορματ και το αλλο δεν το βλεπει καθολου(fat32)
    λοιπον,για να μην το μπερδεψουμε το θεμα.φορμαρισε πρωτα τα στικακια σου στο pc σε fat32.βαλτα πανω στον δεκτη και δοκιμασε με τον τροπο που ειπα να τα κανεις format.αν δεν τα κανει format,δοκιμασε να τα κανεις κατευθειαν mount.τα σημαντικα:αν θελεις να βαλεις σκληρο δισκο για εγγραφες,θα πρεπει να ειναι ο πρωτος δισκος που θα βαλεις,τον κανεις mount ως media/hdd (λογικα θα κανει και μονο του μεσα εναν φακελο movie) και καλο ειναι να μην τον ξαναβγαλεις απο εκει και να μην βαλεις κατι αλλο σε εκεινη την θυρα.αν απλα θες να παιξεις κατι απο στικακι,δεν χρειαζεται να το κανεις mount,αλλα και καλο ειναι να μην το βαλεις σε θυρα που εχεις αντιστοιχησει καποιον δισκο.
    ολα ειναι FLU

    Member SatDreamGr Projects

  6. #46
    Quote Originally Posted by georgeflu View Post
    menu/setup/system/customize και κανε τις ρυθμισεις οπως στην φωτο
    μπραβο βρε georgeflu...αυτο με εκαιγε περισσοτερο απ`ολα(μην εχω κανα θεμα hardware).
    τωρα με το 3dmode και τα φλασακια τι κανω?
    το 3d το εκανε αυτοματο απο το μενου του(ειναι προ-εγκατεστημενο στα pluggins)και σε ασχετη φαση(ζαπινγκ)γυριζει σε 3dOSD.
    το απεκατεστησα αλλα παλι τα ιδια.
    με τα φλασακια στο pli δεν ειχα τετοιο θεμα.
    παντως μου αρεσει πολυ σαν image και εαν φιξαρω τα θεματακια,με βλεπω να καθομαι σ`αυτο.

  7. #47
    Quote Originally Posted by georgeflu View Post
    λοιπον,για να μην το μπερδεψουμε το θεμα.φορμαρισε πρωτα τα στικακια σου στο pc σε fat32.βαλτα πανω στον δεκτη και δοκιμασε με τον τροπο που ειπα να τα κανεις format.αν δεν τα κανει format,δοκιμασε να τα κανεις κατευθειαν mount.τα σημαντικα:αν θελεις να βαλεις σκληρο δισκο για εγγραφες,θα πρεπει να ειναι ο πρωτος δισκος που θα βαλεις,τον κανεις mount ως media/hdd (λογικα θα κανει και μονο του μεσα εναν φακελο movie) και καλο ειναι να μην τον ξαναβγαλεις απο εκει και να μην βαλεις κατι αλλο σε εκεινη την θυρα.αν απλα θες να παιξεις κατι απο στικακι,δεν χρειαζεται να το κανεις mount,αλλα και καλο ειναι να μην το βαλεις σε θυρα που εχεις αντιστοιχησει καποιον δισκο.
    οκ-με προλαβες....!!!
    εαν πανε ολα καλα,απομενει μονο το 3d osd.

  8. #48
    Quote Originally Posted by georgeflu View Post
    μηπως εχεις 3d tv? καποια ρυθμιση θα ειναι (αφου στο pli δεν σου εκανε το ιδιο),αλλα δεν εχω tv για να το τσεκαρω.
    οχι-3d δεν ειναι(pioneer 5090H)

  9. #49

    georgeflu's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    ptolemaida
    Age
    44
    Posts
    12,432
    Rep Power
    4091705
    μπορεις να μου δειξεις μια φωτο να δω τι εννοεις οτι γυριζει σε 3dmode?το osd απλα αλλαζει το skin σε 3dmode και πρεπει να ειναι στο auto.
    ολα ειναι FLU

    Member SatDreamGr Projects

  10. #50
    Quote Originally Posted by georgeflu View Post
    μπορεις να μου δειξεις μια φωτο να δω τι εννοεις οτι γυριζει σε 3dmode?το osd απλα αλλαζει το skin σε 3dmode και πρεπει να ειναι στο auto.
    παταω μενου και αυτο που βλεπω ειναι 2πλο και μικρο στην οθονη μου.
    το ιδιο osd αριστερα και δεξια της οθονης.
    εαν μπω στο μεου του 3dosd pluggin,εχει γυρισει μονο του σε αριστερα/δεξια και οι επιλογες που εχω ειναι πανω/κατω και αυτοματα.
    το βαζω αυτοματα και μετα σε ασχετη φαση(εαν δεν κανω λαθος και παταω κανα κουμπι στο κοντρολ που το ενεργ/ει)γυριζει παλι σε 3dosd.

Page 5 of 11 FirstFirst 123456789 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •