Results 1 to 3 of 3

Thread: Πέντε φορές παντρεμένος και έξι κεραυνο-χτυπημένος! (vid)

  1. #1

    Πέντε φορές παντρεμένος και έξι κεραυνο-χτυπημένος! (vid)

    Τυχερός μέσα στην ατυχία του στάθηκε ένας 58χρονος κάτοικος της Νότιας Καρολίνας όταν χτυπήθηκε από κεραυνό για 6η φορά και επέζησε. Ο ίδιος, έχει παντρευτεί μια φορά λιγότερη από ότι οι φορές που τον χτύπησαν κεραυνοί, κάνοντας τη γυναίκα του να.. "ανησυχεί"!





    Ο 58χρονος Μέλβιν Ρόμπερτς χτυπήθηκε από τον κεραυνό στις 27 Ιουνίου στην πόλη Σένεκα της νότιας Καρολίνας των Η.Π.Α, την ώρα που βρισκόταν στην αυλή του σπιτιού τους και προσπαθούσε να καλύψει με ένα προστατευτικό πανί την κουρευτική μηχανή!

    Ξαφνικά, ένας κεραυνός τον χτύπησε και τον έριξε κάτω, ενώ η γυναίκα του έντρομη, έτρεξε στο σημείο, φωνάζοντας τους γείτονες για βοήθεια.


    "Έχω χτυπηθεί πολλές φορές τα τελευταία χρόνια από κεραυνούς", δήλωσε ο Μέλβιν σε συνέντευξή του στα αμερικανικά μέσα. "Το πιο παράξενο όμως συνέβη το 2007 όταν με χτύπησε ένας κεραυνός, χωρίς όμως να βρέχει καν όταν συνέβη το χτύπημα!"



    Τύχη "βουνό" φαίνεται πως έχει ο Μέλβιν αφού έχει γλυτώσει όλες τις φορές με μικροτραυματισμούς στα χέρια και τα πόδια, και μόνο μετά το χτύπημα του 2007 αναγκάστηκε να νοσηλευθεί και να παραμείνει σε αναπηρικό καροτσάκι για έναν περίπου χρόνο.


    "Έχω παντρευτεί πέντε φορές και έχω χτυπηθεί από κεραυνούς εξίσου φορές. Η γυναίκα μου λέει ότι αυτή ήταν η 6η φορά, δε σκοπεύω όμως να... τη χωρίσω!", δήλωσε ο Μέλβιν προσθέτοντας: "μπορεί να συμβεί στον οποιοδήποτε".


    Αγαπητέ Μέλβιν, επίτρεψε μας να διαφωνήσουμε ως προς το τελευταίο!




    Man Survives Sixth Strike by Lightning by NewsyVideos



    Ιωάννα Παχούλη

    πηγη

  2. #2
    Απίστευτο! Αν είναι δυνατόν να γίνονται αυτά τα πράγματα!

  3. #3
    suzakias's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Age
    53
    Posts
    1,089
    Rep Power
    286
    δεν τον θελω καθολου να ειναι διπλα μουaetsch;

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •