Results 1 to 4 of 4

Thread: Εναν οδηγό Σεταρίσματος για stream vlc 1.1.10 με Dreambox

  1. #1

    Εναν οδηγό Σεταρίσματος για stream vlc 1.1.10 με Dreambox

    Μια παράκληση παιδιά Έναν οδηγό Σεταρίσματος για stream με την καινούργια vercion του vlc 1.1.10 απο τον σκληρό το Pc στον Dreambox
    Ξέρω οτι υπάρχουν οδηγίες αλλά η καινούργια vercion του vlc 1.1.10 έχει άλλο μενού και εκεί έχω χάσει την μπάλα................

  2. #2

    georgeflu's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    ptolemaida
    Age
    44
    Posts
    12,426
    Rep Power
    4091704
    προβολη->προσθηκη διεπαφης->διεπαφη ιστου στο vlc στο pc,στον δεκτη οπως τα ειχες και πριν.
    ολα ειναι FLU

    Member SatDreamGr Projects

  3. #3
    Γιώργο καλησπέρα
    Σε Ευχαριστώ φίλε μου αν είναι δυνατόν χρειάζονταν η επιλογή που είπες για παίξει!!!!!! χτυπιόμουν μερικά βράδια τα είχα όλα σωστά άλλα τίποτα
    Επίσης για υπολοίπους φίλους για να μην ξενυχτούν πρέπει να μπουν οι ρυθμίσεις
    Εργαλεία-προτιμήσεις-Είσοδος&codes στην προεπιλεγμένη θύρα να βάλουμε 8080 και στο URL του διαμεσολαβητή HHTP να μπει η ip του dreambox 192.16..... κάνουμε αποθήκευση.
    πάλι στην ίδια καρτέλα κάτω κάτω υπάρχει μια επιλογή προβολή ρυθμίσεων με δύο επιλογές Απλή - όλα βάζουμε Όλα και πάμε Διεπαφή κύριες Διεπαφές στα δεξιά υπάρχει μενού και τικ άρουμε την επιλογή Διεπαφή Απομακρυσμένου ελέγχου HHTP κάνουμε αποθήκευση
    και τέλος την επιλογή που μας έδωσε ο Γιώργος προβολη->προσθηκη διεπαφης->διεπαφη ιστου στο vlc στο pc
    επανεκκίνηση τον VLC
    Γιώργο πως θα βάλουμε την επιλογή οτι στο sreaming να χρησιμοποιεί codes βιντεο MPG2 ts;

  4. #4

    georgeflu's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    ptolemaida
    Age
    44
    Posts
    12,426
    Rep Power
    4091704
    φιλε μου Χαρη,δεν χρειαζεται να κανεις τιποτα απ ολα αυτα που γραφεις (δηλαδη να βαλεις στο προγραμμα την ip του δεκτη κλπ).ακομα και αν πας να κανεις μια επαναφορα προτημισεων,και μετα κανεις τα βηματακια που λεω,θα παιξει κανονικα.
    για την επιλογη,επισης δεν χρειαζεται να ρυθμισεις τιποτα στο προγραμμα,εχω την εντυπωση οτι ειναι προεπιλεγμενα.
    ολα ειναι FLU

    Member SatDreamGr Projects

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Stream ραδοφωνο
    By panis in forum Ραδιοφωνία
    Replies: 3
    Last Post: 18-06-19, 21:44
  2. stream epg
    By eliotd in forum GreekStreamTV
    Replies: 0
    Last Post: 26-04-14, 17:23
  3. Replies: 16
    Last Post: 26-10-12, 15:57
  4. Stream και εικόνα
    By Apollwn in forum Περί VU Enigma 2
    Replies: 4
    Last Post: 13-12-11, 17:54
  5. stream vlc 1.1.10 με Dreambox
    By harisgr in forum ..Περί Dreambox Enigma2
    Replies: 12
    Last Post: 19-06-11, 17:04

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •