Page 3 of 6 FirstFirst 123456 LastLast
Results 21 to 30 of 51

Thread: usb tuner for DM 800 (επίγεια ψηφιακή)

  1. #21

    korn's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    SatDreamGr
    Posts
    51,784
    Rep Power
    2484984
    Ποιο image έχεις στην flash ???

    Έχει το image της flash οδηγούς για tuner ??

    Μόνο έτσι παίζει σε multiboot......

  2. #22
    Quote Originally Posted by korn View Post
    Ποιο image έχεις στην flash ???

    Έχει το image της flash οδηγούς για tuner ??

    Μόνο έτσι παίζει σε multiboot......
    Εχω oozoon στην flash,πρεπει να εχει drivers γιατι λειτουργει το usb με το open pli beta και αυτο το image το εχω σε multiboot.

  3. #23

    georgeflu's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    ptolemaida
    Age
    44
    Posts
    12,426
    Rep Power
    4091704
    στα multiboot,συνηθως ο δεκτης βλεπει και χρησιμοποιει τους drivers που εχει ο δεκτης στην flash.κανε μια δοκιμη να κανεις την διαδικασια που κανει ο nikosthe στο πρωτο post,στο ozoon που εχεις στην flash και μετα ξαναδοκιμασε αν δουλευει στο sdg σε multiboot.
    ολα ειναι FLU

    Member SatDreamGr Projects

  4. #24
    Quote Originally Posted by georgeflu View Post
    στα multiboot,συνηθως ο δεκτης βλεπει και χρησιμοποιει τους drivers που εχει ο δεκτης στην flash.κανε μια δοκιμη να κανεις την διαδικασια που κανει ο nikosthe στο πρωτο post,στο ozoon που εχεις στην flash και μετα ξαναδοκιμασε αν δουλευει στο sdg σε multiboot.
    Φιλε μου σε ευχαριστω, ειχες απολυτο δικιο, επρεπε πρωτα να εγκατασταθει στην flash.Ευχαριστω και ολα τα παιδια που ολες αυτες τις μερες με βοηθησαν για να βρω την λυση.Νασται ολοι καλα?

  5. #25
    Γεια σε ολους μια βοηθεια για τον dm800se
    εχω βαλει το τελευταιο image ICVS.το χθεσινο και εχω usb tv tuner avermedia a9015
    δεν μπωρω να το ενεργοπιοισω για να πεζει και αυτο.
    ο δεκτης μολεις βαλω το usb μου το βλεπει κανονικα σαν usb [hud] και μοθ βγαζει κανονικα τον μηνημα usb hud avermedia a 9015.
    αλλα απο εκει και περα δεν μπορεσα να το δω στο μενου του tuner.
    εβαλα τους drivers που ειχα για gemini 2 για το usb enable tv tuner και τους drivers του tuner που ειναι για το δικο μου usb tv αλα μονο το αναγνωριζει δεν το ενεργοπιοι γιατι αυτο που εχω ειναι auto enable usb tv from dm800 sim2.01
    και ο δεκτης εχει επανω sim 2.10.
    καμια βοηθεια κανενας.

  6. #26
    Γεια σε ολους.
    Εγω μολις χθες πηρα το Crypto PC100 και το εκανα εγκατασταση στον DM800 Ferrari Sim Newnigma 3.2.2
    Απλα εβαλα χειροκινητα τους drivers που σας δινω παρακατω

    http://hotfile.com/dl/116198632/1d82...dm800.ipk.html

    επανεκινηση και ολα ΟΚ.

  7. #27

    Απ: usb tuner for DM 800 (επίγεια ψηφιακή)

    Crypto Redi PC 50 με DreamElite 2.1, γνησιο DM800 και τα πάντα έπαιξαν από την αρχή άψογα, όλα τα κανάλια και ΕΡΤ HD, γρήγορο zapping και τρομερή εικόνα.

  8. #28

    Απ: usb tuner for DM 800 (επίγεια ψηφιακή)

    Μήπως βρήκατε λύση για το πρόβλημα με το crypto redi pc 100? Και μένα μου το εμφανίζει στις συσκευές usb κανονικά αλλά δεν το εμφανίζει στα tuner. Καθαρή εγκατάσταση satdreamgr v3 extreme, σε dm800 original.

    Οι drivers που ποστάρετε στην αρχή υπάρχουν κάπου γιατί δεν τους βρίσκω στο downloads. Δοκίμασα να περάσω drivers απο το italy προσθετο αλλά μου βγάζει τα ίδια με τον παραπάνω φίλο. Δεν μπορεί να γράψει τους drivers γιατί ήδη υπάρχουν και δεν βρίσκει συμβατό tuner.

  9. #29

    Απ: usb tuner for DM 800 (επίγεια ψηφιακή)

    Έχετε δοκιμάσει να κάνετε εγγραφή από το USB Tuner σας και ταυτόχρονα να χρησιμοποιείτε τον δέκτη για θέαση δορυφορικών;
    Επηρεάζεται καθόλου η εγγραφή όταν γίνεται αυτό;

    Παρακαλώ αν έχετε δοκιμάσει το παραπάνω, (ή αν είναι εύκολο να το δοκιμάσετε), γράψτε αν έχετε κλώνο, καθώς και το USB Tuner που χρησιμοποιείτε.

  10. #30

    Απ: usb tuner for DM 800 (επίγεια ψηφιακή)

    Έχω στη φλας το Dreamelite 2.1 και σε multiboot το PLi. Και στα δύο αν και μου το αναγνωρίζει το στικάκι κανονικά και το ενεργοποιεί, δεν το βλέπει στο tuner setup. Έχω το PC100 σε γνήσιο dreambox800se. Καμιά ιδέα γιατί έχω ψάξει παντού και δεν έχω βρει λύση.
    Κώστας

Page 3 of 6 FirstFirst 123456 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. New tuner for DM 900 with dvb-s2+mis
    By sami noor in forum SatDreamGr Images Chat
    Replies: 6
    Last Post: 13-05-17, 01:19
  2. ΡΥΘΜΙΣΗ TUNER
    By cyclades in forum Εγ/στάσεις Εξ/σμός Υλικά
    Replies: 7
    Last Post: 22-04-17, 18:08
  3. New tuner dvb-s2x +mis for dm 900
    By sami noor in forum SatDreamGr Images Chat
    Replies: 4
    Last Post: 11-04-17, 20:23
  4. Tuner not available
    By ilmago in forum SatDreamGr Images Chat
    Replies: 1
    Last Post: 24-11-16, 10:43
  5. tv usb tuner
    By tasosh4 in forum Pc Sofware & Tools
    Replies: 5
    Last Post: 12-12-15, 11:01

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •