Results 1 to 3 of 3

Thread: buffering/ icing

  1. #1

    buffering/ icing

    Καλησπερα
    Εχω ενα SUNRAY800HDSE A8P 2.10 τρεχει με ενα openpli παλιο αυτο νομιζω Satdreamgr-4.0-beta-dm800se-20131022.nfi .

    Το δικτυο παιζει με 100 internet γραμμη desktop,laptop,κινιτο ολα καλα. Εχω καποιες λίστες με iptv ελευθερα καναλια Ομως εκει που βλεπω μια ταινια η ενα καναλι ξαφνικα κανει σπασιματα buffering με αποτελεσμα να μην μπορω να δω ενα εργο η ακομη ενα προγραμμα.Τωρα αν κλεισω και ανοιξω το dream μπορει να φτιαξει το προβλημα αλλα και οχι.Το ιδιο συμβαίνει και αν κλεισω τα παντα ρουτερ, ντρεαμ, pc, ολα μπορουν να επανέλθουν κανονικα αλλα το ντριμ μπορει ναι μπορει και οχι δηλαδη συνεχιζει να κανει σπασιματα η σε εργο η σε καποιο καναλι. Oποτε ξανα κανω ρεμπουτ το ντριμ η βγάζω και βαζω το καλωδιο του ιντερνετ ωσπου να φτιαξη .

    Εκεινο που θελω ειναι αν μπορει καποιος να μου δειξει καποιο αλλο πιο νεο openpli οχι πολυ βαρυ για θεμα μνημης μηπως και το θεμα ειναι στο ιματζ και στην μνημη του ντριμ.

    ευχαριστω

  2. #2

    korn's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    SatDreamGr
    Posts
    51,780
    Rep Power
    2484982

    Απ: buffering/ icing

    Ίσως κάποιος να έχει τον δέκτη σου και να σε βοηθήσει

    Αν θέλεις να δοκιμάσεις μόνος σου εδώ θα βρεις images για τον δέκτη σου

    https://www.satdreamgr.com/forum/sho...0-SIM-2-ssl84d

  3. #3

    georgeflu's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    ptolemaida
    Age
    44
    Posts
    12,426
    Rep Power
    4091704

    Re: buffering/ icing

    θα σου πω μονο, οτι ισως να μην ειναι αποκλειστικα θεμα image...αλλα ισως και επεξεργαστικης ισχυος του δεκτη (η της διαχειρισης που κανει ο δεκτης σε αυτη). απ οτι θυμαμαι ο 800se ειναι 400mhz , αλλα βλεπω σε καποια καναλια και της λιστας του greekstreamtv οτι ακομα και σε 750mhz φαινεται να γονατιζει πολλες φορες.
    ολα ειναι FLU

    Member SatDreamGr Projects

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •