Results 1 to 9 of 9

Thread: μετά από πολλά χρόνια επιλογή δέκτη

  1. #1

    μετά από πολλά χρόνια επιλογή δέκτη

    έχω να εμφανιστώ πάρα πολλά χρόνια ,και αυτό γιατί η κρίση αλλά και η ζωή μας άλλαξε να χαιρετήσω λοιπόν όλους τους νεότερους που ασχολούνται ακόμα με το άθλημα....τώρα θέλω την βοηθειά σας για επιλογή δέκτη 4κ σύμφωνα με τις απαιτήσεις των καιρών....γρήγορο επεξεργαστή μεγάλη μνήμη κτλ.....θα παρακαλούσα όμως να ειναι κατι δοκιμασμένο....έχω ήδη στη διαθεσή μου dreambox vusolo ktl μόνο που δεν ειναι 4Κ και φυσικά εάν αξίζει τον κόπο και το χρήμα να πάρω 4κ δέκτη....και φυσικά όχι κάτι πολύ δαπανηρό....
    ευχαριστώ όλους για τον χρόνο σας εκ των προτέρων

  2. #2

    georgeflu's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    ptolemaida
    Age
    44
    Posts
    12,426
    Rep Power
    4091704

    Re: μετά από πολλά χρόνια επιλογή δέκτη

    το βασικο ειναι το ποια η χρηση που τους κανεις.

    οι 2 δεκτες που αναφερεις (dreambox -vu+ solo) ειναι αρκετα παλιοι και με καπως μικρο hardware, αλλα για κοινη χρηση (παρακολουθηση καναλιων) ειναι μια χαρα.

    αν ο λογος ειναι το να δεις απλα 4Κ καναλια, ειναι τοσα λιγα που ισως να μην αξιζει τον κοπο, εκτος κι αν ειναι θεμα "καψουρας" αν εχεις καμια τηλεορασαρα και θες να το δεις...
    ολα ειναι FLU

    Member SatDreamGr Projects

  3. #3

    Απ: μετά από πολλά χρόνια επιλογή δέκτη

    λοιπόν ναι έχεις δίκιο ,ίσως ειναι και λόγος καψούρας....η χρήση .....δεν χρειάζεται να πώ ποιά ειναι ....όλοι καταλαβαίνουμε. ένας συνδυασμός θα έλεγα καψούρας παρακολούθηση καναλιών (που σπάνια παρακολουθώ) αλλά και σκότωμα της ώρας μου τώρα που έχουμε επαναλαμβανόμενες καραντίνες μια καλή επιλογή για μένα ώστε να μήν πλήτω. καπου πήρε το μάτι μου dreambox seven ,υπάρχει αυτό στην δική μας αγορά ? έχει support?

  4. #4

    georgeflu's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    ptolemaida
    Age
    44
    Posts
    12,426
    Rep Power
    4091704

    Re: μετά από πολλά χρόνια επιλογή δέκτη

    κατανοητος
    βασικα...
    οι 2 δημοφιλεστεροι προορισμοι (δεκτων) αυτο το διαστημα, στην κατηγορια value for money, ειναι οι edision mio k mio+ , και οι octagon sf8008 (γενικοτερα, σε θεμα timing, ειναι ανωτεροι απο τους 2 που ειχες στο peak της καριερας τους...),
    με πολλες δυνατοτητες, σε τιμες 130-170 ευρω.

    απο εκει και περα, υπαρχουν και αλλοι (vu+ , dreambox) με μεγαλυτερο κοστος, αλλοι πιο εμφανισημοι, αλλοι με το δικο τους λογισμικο και γενικοτερα τα δικα τους...
    ολα ειναι FLU

    Member SatDreamGr Projects

  5. #5

    Απ: μετά από πολλά χρόνια επιλογή δέκτη

    από υποστήριξη οι φτηνοί δέκτες πώς ειναι ? κάποιοι περιορισμοί στο να τρέχουν προγράμματα? .....για τον seven υπάρχει καμιά πληροφορία?

  6. #6

    georgeflu's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    ptolemaida
    Age
    44
    Posts
    12,426
    Rep Power
    4091704

    Re: μετά από πολλά χρόνια επιλογή δέκτη

    απο υποστηριξη, μια χαρα ειναι, αλλα εξαρταται και το τι θες και ποια ειναι τα προγραμματα που σε ενδιαφερουν!?

    για τον seven... δεν εχω καποια αξιοπιστη πηγη αναφορας.
    ολα ειναι FLU

    Member SatDreamGr Projects

  7. #7

    Απ: μετά από πολλά χρόνια επιλογή δέκτη

    σε ευχαριστώ πολύ!!!!

  8. #8

    georgeflu's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    ptolemaida
    Age
    44
    Posts
    12,426
    Rep Power
    4091704

    Re: μετά από πολλά χρόνια επιλογή δέκτη

    να συμπληρωσω περι εφαρμογων...

    και οι 2 δεκτες παιζουν kodi,
    ο sf8008 παιζει με plugin και netflix.

    ομως παρα το πιο πανω, δεν προτεινω να πας σε τετοιου ειδους δεκτες, εαν αυτες ειναι οι εφαρμογες που σε ενδιαφερουν...
    ολα ειναι FLU

    Member SatDreamGr Projects

  9. #9

    Απ: μετά από πολλά χρόνια επιλογή δέκτη

    xaxaxaxaxaxa δεν ειναι αυτές οι εφαρμογές που με ενδιαφέρουν......αν γνωρίζει κάτι κανείς για τον seven ας γράψει.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •