Page 10 of 17 FirstFirst ... 67891011121314 ... LastLast
Results 91 to 100 of 166

Thread: Αγορά AMIKO ALIEN 2 και AMIKO ALIEN SHD-8900

  1. #91

    georgeflu's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    ptolemaida
    Age
    44
    Posts
    12,426
    Rep Power
    4091704

    Re: Αγορά AMIKO ALIEN 2 και AMIKO ALIEN SHD-8900

    https://www.satdreamgr.com/forum/sho...ighlight=spark εδω υπαρχουν καποιες λιστες, αλλα το πιθανοτερο ειναι οτι θελουν φρεσκαρισμα...
    ολα ειναι FLU

    Member SatDreamGr Projects

  2. #92

    Απ: Αγορά AMIKO ALIEN 2 και AMIKO ALIEN SHD-8900

    Tασο πηρες στην κατοχη σου 2 παρα πολυ παλιους δεκτες, απο την μια ειναι παλιοι απο την αλλη ειναι αξιοπιστοι δεκτες.Καταρχην ξεκαθαρησε μας σε τι θα το δουλεψεις
    σε SPARK η σε ENIGMA 2? και πες μας ποιους δορυφορους βλεπεις και τι θελεις να δεις να ξεκαθαρισει το τοπιο γιατι μας τα βγαζεις ενα ενα και εχει γινει ολιγον ταινια Φωσκολος.Plugins το μονο που μπορεις να βαλεις στο spark ειναι mgcamd η οscam να βαλεις και το αναλογο softcam key εως εκει ολα τα αλλα ειναι περιτα.

  3. #93

    tasos.cz's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    ΤΣΕΧΙΑ
    Posts
    2,854
    Rep Power
    703040

    Wink Re: Απ: Αγορά AMIKO ALIEN 2 και AMIKO ALIEN SHD-8900

    Quote Originally Posted by komhsgr View Post
    Tασο πηρες στην κατοχη σου 2 παρα πολυ παλιους δεκτες, απο την μια ειναι παλιοι απο την αλλη ειναι αξιοπιστοι δεκτες.Καταρχην ξεκαθαρησε μας σε τι θα το δουλεψεις
    σε SPARK η σε ENIGMA 2? και πες μας ποιους δορυφορους βλεπεις και τι θελεις να δεις να ξεκαθαρισει το τοπιο γιατι μας τα βγαζεις ενα ενα και εχει γινει ολιγον ταινια Φωσκολος.Plugins το μονο που μπορεις να βαλεις στο spark ειναι mgcamd η οscam να βαλεις και το αναλογο softcam key εως εκει ολα τα αλλα ειναι περιτα.
    Γεια σου φιλε komhsgr . Πριν σου απαντησω ηθελα να σου πω απο καιρο οτι αναμενουμε ολοι μας την νεα σου WebTv List για την greek IPTV. Την παλια σου λιστα την δουλευω κατα κόρο. Για να μην είμαστε of topic σου εκανα σχετικο ερωτημα εδω: https://www.satdreamgr.com/forum/sho...l=1#post124537

    Να σου απαντησω τωρα στο ερωτημα σου:
    1. Τους δεκτες τους αγορασα για να βλεπω την ΕΡΤ στις 39Ε γιατι ολοι οι δεκτες μου (5) δεν βλεπανε τοτε την ΕΡΤ.Τωρα ο ενας (ΑΜΙΚΟ 8265+) επισης βλεπει την ΕΡΤ
    2. Τους δεκτες τους δουλευω καθημερινά με το SPARK γιατι το Ε2 μου ειναι άγνωστο. Αργοτερα αφου μαθω καποια βασικα πραγματα θα χρησιμοποιω και το ENIGMA2
    3. Βλεπω ολους τους δορυφορους με το περιστρεφομενο μου κατοπτρο απο 12.5W έως 50.0 Ε και συγκεκριμενα τις θεσεις 12.5W, 7.0W, 5.0W, 4.0W, 1.0W, 3.1E, 4.5E, 7.0E, 9.0E, 13.0E, 16.0E, 19.2E, 23.5Ε, 28.2E, 31.5E, 39.0E, 42.0Ε,50.0Ε.
    4. Με τους AMIKO ALIEN 2 και AMIKO ALIEN SHD-8900 βλεπω επισης την υβριδικη της ΕΡΤ και την WEBTV με την περιφημη δικη σου λιστα με τα ελληνικα ελευθερα IPTV καναλια
    5. Το ονειρο μου ειναι να μπορω να βλεπω εκτος των παραπανω και καναλια με δορυφορικες μεταδωσεις ποδοσφαιρου και καναλια με ντοκυμαντερ (Nat Geo Wild, History Channel κλπ) με τις δυνατοτητες των δεκτων linux, τωρα με το spark και αργοτερα εφοσον το μαθω και με το enigma2

    Πιστευω να ξεκαθαρισα το ερωτημα σου, δεν προκειται για σεναριο Φωσκολου αλλα για απλες δικες μου επιθυμιες
    ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ σε όσους μίζερους λοιδορούνε την Πατρίδα μας και τους συμπατριώτες μας απανταχού Γης ευρισκόμενους

  4. #94

    Απ: Αγορά AMIKO ALIEN 2 και AMIKO ALIEN SHD-8900

    Eπιτέλους ξεκαθάρησε η εικονα, Βασικα ολοι οι δεκτες που εχεις AMIKO ανοιγουν τα καναλια ΕΡΤ θα μπορουσα να βγαλω mcas keys αλλα δε το εκανα διοτι πλεον δεν εχω τον αναλογο δεκτη για να πειραματιστώ.Ημουνα κατοχος ενος ΕDISION PINGULUX παρομοιο με ΑLIEN και τον δουλευα σε SPARK, σε πειραματισμους για ENIGMA 2 η αληθεια ειναι οτι ψιλομπούκωνε. Θα μου δωσεις μερικες μέρες προθεσμια να συγκεγκεντρώσω τα αναλογα Plugins και να σε βοηθησω να ανοιξουν POWER VU και τα ΑRENA SPORTS απο BULGARIA SAT να ευχαριστηθεις Αθλητικά κανάλια.

  5. #95

    tasos.cz's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    ΤΣΕΧΙΑ
    Posts
    2,854
    Rep Power
    703040

    Re: Απ: Αγορά AMIKO ALIEN 2 και AMIKO ALIEN SHD-8900

    Quote Originally Posted by komhsgr View Post
    Eπιτέλους ξεκαθάρησε η εικονα, Βασικα ολοι οι δεκτες που εχεις AMIKO ανοιγουν τα καναλια ΕΡΤ θα μπορουσα να βγαλω mcas keys αλλα δε το εκανα διοτι πλεον δεν εχω τον αναλογο δεκτη για να πειραματιστώ.Ημουνα κατοχος ενος ΕDISION PINGULUX παρομοιο με ΑLIEN και τον δουλευα σε SPARK, σε πειραματισμους για ENIGMA 2 η αληθεια ειναι οτι ψιλομπούκωνε. Θα μου δωσεις μερικες μέρες προθεσμια να συγκεγκεντρώσω τα αναλογα Plugins και να σε βοηθησω να ανοιξουν POWER VU και τα ΑRENA SPORTS απο BULGARIA SAT να ευχαριστηθεις Αθλητικά κανάλια.
    ΜΠΡΑΒΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ.... Περιμένω φίλε komhsgr αμάν και πως στα όσα μου υποσχέθηκες. Καλά το κατάλαβα από την πρώτη στιγμή που γνώρισα την webTV λίστα σου που μου άνοιξε διάπλατα τα τηλεοπτικά παράθυρα προς την Πατρίδα με τα τόσα ελληνικά κανάλια ότι το "φως το ιλαρών" για την τηλεθέαση προς την Πατρίδα (και τώρα διαπιστώνω όχι μόνο προς την Ελλάδα) θα έρθει από σένα και από τα παιδιά αυτού εδώ του φόρουμ που όλοι σας με έχετε τόσο πολύ βοηθήσει.

    THANKS MY FRIENDS

    Τάσος από Τσεχία
    Τasos.cz
    ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ σε όσους μίζερους λοιδορούνε την Πατρίδα μας και τους συμπατριώτες μας απανταχού Γης ευρισκόμενους

  6. #96

    tasos.cz's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    ΤΣΕΧΙΑ
    Posts
    2,854
    Rep Power
    703040

    Re: Αγορά AMIKO ALIEN 2 και AMIKO ALIEN SHD-8900

    Πώς να σώσω τα plugin από το Spark σε ΗDD?
    Στον AMIKO ALIEN 8900 που έχει Spark έκδοση 1.2.83 διαπίστωσα ότι όταν θέλω να δημιουργήσω ένα εφεδρικό σύστημα στον σκληρό δίσκο, το Spark μου δίνει μόνο αυτές τις τρεις επιλογές δημιουργίας αντιγράφων ασφαλείας στον σκληρό δίσκο:
    1. ΛΟΓΙΣΜΙΚΟ ΜΟΝΟ 2. ΚΑΝΑΛΙΑ 3. ΛΟΓΙΣΜΙΚΟ ΚΑΙ ΚΑΝΑΛΙΑ. Έτσι στην καλύτερη περίπτωση μπορώ να σώσω από τον δέκτη το ΛΟΓΙΣΜΙΚΟ ΚΑΙ ΚΑΝΑΛΙΑ αλλά όχι τα πρόσθετα (PLUGIN) που έχω περασμένα στον δέκτη.
    Μπορείτε φίλοι μου να μου περιγράψετε τον τρόπο πώς να σώσω τα plugin από το Spark σε στικάκι USB?
    ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ σε όσους μίζερους λοιδορούνε την Πατρίδα μας και τους συμπατριώτες μας απανταχού Γης ευρισκόμενους

  7. #97

    tasos.cz's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    ΤΣΕΧΙΑ
    Posts
    2,854
    Rep Power
    703040

    Re: Αγορά AMIKO ALIEN 2 και AMIKO ALIEN SHD-8900

    Το παραπανω ερωτημα ειναι βασικοτατο και ψαχνω επιγοντως για την λυση του. Γιατι στον AMIKO ALIEN 8900 απο τον προηγούμενο κάτοχό του ειναι στημενα και μαλιστα πολυ καλα στημενα τα plugin τα οποια μετατρεψανε το AMIKO ALIEN 8900 σε πανισχυρο μηχανημα με παρα πολλες δυνατοτητες τηλεθεασης. Τρεμω μονο στην ιδεα αν χασω τις δυνατοτητες αυτες, θα φτωχυνει τοτε παρα πολυ ο υπεροχος κοσμος της τηλεθεασης που μου προσφερει τωρα ο AMIKO ALIEN 8900 τον οποιο λατρευω. Ειναι για την ωρα το πιο αγαπητο μου μηχανημα απο τα άλλα 7 που εχω.
    ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ σε όσους μίζερους λοιδορούνε την Πατρίδα μας και τους συμπατριώτες μας απανταχού Γης ευρισκόμενους

  8. #98

    georgeflu's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    ptolemaida
    Age
    44
    Posts
    12,426
    Rep Power
    4091704

    Re: Αγορά AMIKO ALIEN 2 και AMIKO ALIEN SHD-8900

    αν παρεις το "λογισμικο", θα παρει και οτι ειναι εγκατεστημενο σε αυτο (ειναι τα backup με προσθετα που ανεβαιναν κατα καιρους).μαζι και τα plugins λοιπον...
    εναλλακτικα,θα πρεπει να ξερεις τις διαδρομες που πανε στους φακελους, και να παρεις (σε ξεχωριστο φακελο με το καθε ονομα) το καθε υποαρχειο...

    σε καθε περιπτωση παντως,δεν ειναι και κατι πολυ δυσκολο να βρεθουνε και να ξαναμπουνε... (εκτος και εαν υπαρχει κατι το οποιο δεν συζητηθηκε αυτο το διαστημα που συζηταμε για τους δεκτες...), οπως εγινε και με τον αλλο δεκτη...

    και επισης, επειδη το ξαναειπαμε και καπου,καποια απο τα plugins που εχεις ενεργα,δεν κανουν τιποτα...
    ολα ειναι FLU

    Member SatDreamGr Projects

  9. #99

    tasos.cz's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    ΤΣΕΧΙΑ
    Posts
    2,854
    Rep Power
    703040

    Re: Αγορά AMIKO ALIEN 2 και AMIKO ALIEN SHD-8900

    Γιωργο εχω δυο ALIEN 8900, ο πρωτος δεκτης Α εχει 29 plugin , φορα το λειτουργικο 1.2.83 και ανοιγει καποια καναλια. Ο δευτερος ALIEN 8900 τον ονομαζω Β φορουσε παλαιωτερο λογισμικο, ειχε 5 plugin και δεν ανοιγε τα καναλια . Εκανα backup (λογισμικο+καναλια) με το στικακι απο τον Α δεκτη και μετα με το ιδιο στικακι εκανα αναβαθμιση στον δεκτη Β. Πραγματι μετα την αναβαθμιση βλεπω οτι ο δεκτης Β τωρα φορα το λειτουργικο 1.2.83 και μεταφερθηκαν επισης τα καναλια με τους δορυφορους στον δεκτη Β. Τα plugin ομως δεν μεταφερθηκαν απο τον Α στον Β, εμειναν τα αρχικα 5 και ο δεκτης Β μετα την αναβαθμιση δεν ανοιγει τα καναλια που ανοιγει ο δεκτης Α.

    Για αυτο ψαχνω να βρω τροπο πως να βγαλω τα plugin απο τον δεκτη Α τα οποια εν συνεχεια με το στικακι θα τα μεταφερω στον δεκτη Β για να μπορει να μου ανοιξει τα καναλια και ο δεκτης Β.
    ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ σε όσους μίζερους λοιδορούνε την Πατρίδα μας και τους συμπατριώτες μας απανταχού Γης ευρισκόμενους

  10. #100

    tasos.cz's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    ΤΣΕΧΙΑ
    Posts
    2,854
    Rep Power
    703040

    Re: Αγορά AMIKO ALIEN 2 και AMIKO ALIEN SHD-8900

    Εχω το εξης ερωτημα: Mπορει να συνδεσω το δεκτη Α με το Η/Υ μεσω του dcc296 και ftp να κανω copy ολον τον δεκτη και να το βαλω σε φακελο Α στον Η/Υ και μετα να κανω το αναποδο, δηλαδη να συνδεσω τον δεκτη Β με τον Η/Υ και να μεταφερω μεσω του dcc296 και ftp απο τον φακελο Α ολο το image του Α στον δεκτη Β? Μπορει ετσι να πετυχει να εχω δυο τελειως ιδια σεταρισμενους δεκτες Α και Β ALIEN 8900?
    ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ σε όσους μίζερους λοιδορούνε την Πατρίδα μας και τους συμπατριώτες μας απανταχού Γης ευρισκόμενους

Page 10 of 17 FirstFirst ... 67891011121314 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. AMIKO ALIEN 8300 HD 70euro
    By patsour in forum Μικρές αγγελίες
    Replies: 0
    Last Post: 27-05-17, 22:50
  2. AMIKO ALIEN 2
    By Luft in forum Λοιποί δέκτες HD
    Replies: 46
    Last Post: 03-11-14, 00:20
  3. Spark 1.2.71 for Amiko Alien 2 & Alien
    By ilias in forum Λοιποί δέκτες HD
    Replies: 1
    Last Post: 17-03-14, 23:12
  4. amiko 8900
    By ΠΑΥΛΟΣ in forum Λοιποί δέκτες HD
    Replies: 5
    Last Post: 20-09-12, 22:06
  5. ΠΩΛΕΙΤΑΙ ΔΟΡΥΦΟΡΙΚΟΣ ΔΕΚΤΗΣ Amiko 8900 alien
    By paulk in forum Μικρές αγγελίες
    Replies: 2
    Last Post: 19-09-11, 21:40

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •