Results 1 to 2 of 2

Thread: Σύστημα ασφαλείας με κάμερες σε σπίτι

  1. #1

    tasos.cz's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    ΤΣΕΧΙΑ
    Posts
    2,856
    Rep Power
    703041

    Σύστημα ασφαλείας με κάμερες σε σπίτι

    Σύστημα ασφαλείας με κάμερες σε σπίτι



    Σκέφτομαι να εγκαταστήσω ένα σύστημα ασφάλειας με κάμερες στο σπίτι μου. Όχι τίποτε ακριβό, το πολύ 200 έως 300 ευρω συνολικό κόστος. Το σύστημα ασφάλειας να ειναι ενσύρματο, να έχει 2 εξωτερικές κάμερες, δυο εσωτερικές κάμερες , να κανει καταγραφή και να με ειδοποιεί μέσω ιντερνετ αν τυχόν μπει κλέφτης στο σπίτι όταν βρίσκομαι στην δουλειά μου.

    Επειδή έχω μεσάνυκτα από συστήματα ασφάλειας μπορείτε να μου πείτε κάποια βασικά πράγματα?

    Μπορεί να βοηθήσει στην εγκατάσταση του συστήματος ασφάλειας ένα παλιό λάπτοπ μου που έχει 2 λειτουργικά, το linux και τα windows7? Και αν ναι πιο λειτουργικό να χρησιμοποιήσω και πως? Έχω και 2 εξωτερικούς δίσκους 1 Terabytes ο καθένας αν χρειαστούνε για καταγραφή.

    Tasos.cz
    ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ σε όσους μίζερους λοιδορούνε την Πατρίδα μας και τους συμπατριώτες μας απανταχού Γης ευρισκόμενους

  2. #2

    tasos.cz's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    ΤΣΕΧΙΑ
    Posts
    2,856
    Rep Power
    703041

    Re: Σύστημα ασφαλείας με κάμερες σε σπίτι

    Τελικά στρέφομαι προς το ενσύρματο σύστημα ασφάλειας που είναι μάλιστα και αρκετά πιο φτηνό από το ασύρματο. Ήδη παρήγγειλα έναν καταγραφέα (DVR) μάρκας HD 7004, δυο κάμερες μάρκας C153 και δυο κάμερες μάρκας C352. Όλα τα παραπάνω μαζί με τα καλώδια σύνδεσης, το τροφοδοτικό και τα έξοδα μεταφοράς θα μου στοιχίσουνε 3239κορονες (περίπου 120ευρω).

    Το όλο σύστημα που παρήγγειλα σε Φώτο είναι εδώ:




    Τα τεχνικά χαρακτηριστικά του HD7004 DVR είναι εδώ:




    Τα τεχνικά χαρακτηριστικά της κάμερας C153 είναι εδώ:



    Τα τεχνικά χαρακτηριστικά της κάμερας C352 είναι εδώ:


    Οι οδηγίες χρήσης (στα τσέχικα) είναι εδώ:
    http://www.global-export-import.eu/W...+2XC352_CZ.pdf
    οδηγίες χρήσης σε τσέχικη γλώσσα

    Οι οδηγίες σύνδεσης από το youtube είναι εδώ:
    https://www.youtube.com/watch?v=cyXWtfYS9jw
    Οι οδηγίες σύνδεσης από το youtube

    Tasos.cz
    ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ σε όσους μίζερους λοιδορούνε την Πατρίδα μας και τους συμπατριώτες μας απανταχού Γης ευρισκόμενους

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •