Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 11 to 20 of 32

Thread: προβλημα με os mega

  1. #11

    Re: προβλημα με os mega

    Συγνωμη για το μπερδεμα ......θα κρατησω το ntalidespetros

  2. #12

    Απ: προβλημα με os mega

    Για να μην ανοιγω αλλο θεμα...
    Γιατι μετα το περασμα του τελευταιου image, ενω σεταρισα username και pass, και οι πόρτες είναι ανοιχτες οπως πριν, δεν εχω εικονα απο το κινητο μου (πχ με το dreamdroid) μεσω δεδομενων ?
    Μεσω τοπικού δικτυου έχω. Το dyndns μου είναι οκ. Πριν εβλεπα αψογα.
    Μου δινει την εντύπωση ότι "χτυπάει" στον osmega, αλλα αποριπτει o osmega την σύνδεση...

    Y.Γ. Οντως ο Οsmega το αποριπτει γιατι περνω μηνυμα "forbidden"
    Εχει πουθενα ενεργοποιηση της εξωτερικής παρακολούθησης? ή κατι σαν firewall?
    Last edited by kastorasgr; 20-10-19 at 23:57.
    -------------------------------------------------------------------------------------------------


    ΕΑΝ, ΑΠΟ ΟΤΙ ΔΕΙΧΝΟΥΝ ΤΑ ΠΑΡΑΛΟΓΑ ΜΕΤΡΑ, ΟΝΤΩΣ ΟΙ ΤΡΟΙΚΑΝΟΙ, AΦΟΥ ΗΔΗ ΠΗΡΑΝ 1 ΦΟΡΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΤΟΥΣ ΠΙΣΩ ΣΕ ΕΡΓΑ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑΝ ΚΑΙ ΜΙΖΕΣ ΠΟΥ ΕΔΩΣΑΝ ΣΤΟΥΣ ΠΟΛΙΤΙΚΟΥΣ ΜΑΣ, ΤΩΡΑ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΤΑ ΠΑΡΟΥΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΣΤΙΒΟΝΤΑΣ ΜΑΣ, ΚΑΙ ΤΡΙΤΗ ΑΠΟ ΤΑ ΦΙΛΕΤΑ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ ΜΑΣ, ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΒΡΩΜΙΚΟΙ ΠΟΛΙΤΙΚΟΙ ΜΑΣ, ΜΕ ΤΗΝ ΛΕΡΩΜΕΝΗ ΦΩΛΙΑ ΤΟΥΣ, ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΚΟΥΣΟΥΝ ΣΕ ΟΤΙ ΤΟΥΣ ΠΟΥΝ ???

  3. #13

    Απ: προβλημα με os mega

    Aπο πόρτες είχα οταν εβλεπα, οπως και τωρα, τις 8001 και την 80 (τοπικα, με αλλη εξωτερική).
    -------------------------------------------------------------------------------------------------


    ΕΑΝ, ΑΠΟ ΟΤΙ ΔΕΙΧΝΟΥΝ ΤΑ ΠΑΡΑΛΟΓΑ ΜΕΤΡΑ, ΟΝΤΩΣ ΟΙ ΤΡΟΙΚΑΝΟΙ, AΦΟΥ ΗΔΗ ΠΗΡΑΝ 1 ΦΟΡΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΤΟΥΣ ΠΙΣΩ ΣΕ ΕΡΓΑ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑΝ ΚΑΙ ΜΙΖΕΣ ΠΟΥ ΕΔΩΣΑΝ ΣΤΟΥΣ ΠΟΛΙΤΙΚΟΥΣ ΜΑΣ, ΤΩΡΑ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΤΑ ΠΑΡΟΥΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΣΤΙΒΟΝΤΑΣ ΜΑΣ, ΚΑΙ ΤΡΙΤΗ ΑΠΟ ΤΑ ΦΙΛΕΤΑ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ ΜΑΣ, ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΒΡΩΜΙΚΟΙ ΠΟΛΙΤΙΚΟΙ ΜΑΣ, ΜΕ ΤΗΝ ΛΕΡΩΜΕΝΗ ΦΩΛΙΑ ΤΟΥΣ, ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΚΟΥΣΟΥΝ ΣΕ ΟΤΙ ΤΟΥΣ ΠΟΥΝ ???

  4. #14

    Απ: προβλημα με os mega

    Fixed... Υπάρχει απο default, σχετική ρύθμιση για το webif, η οποια περιοριζει μονο σε τοπικο δικτυο.
    -------------------------------------------------------------------------------------------------


    ΕΑΝ, ΑΠΟ ΟΤΙ ΔΕΙΧΝΟΥΝ ΤΑ ΠΑΡΑΛΟΓΑ ΜΕΤΡΑ, ΟΝΤΩΣ ΟΙ ΤΡΟΙΚΑΝΟΙ, AΦΟΥ ΗΔΗ ΠΗΡΑΝ 1 ΦΟΡΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΤΟΥΣ ΠΙΣΩ ΣΕ ΕΡΓΑ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑΝ ΚΑΙ ΜΙΖΕΣ ΠΟΥ ΕΔΩΣΑΝ ΣΤΟΥΣ ΠΟΛΙΤΙΚΟΥΣ ΜΑΣ, ΤΩΡΑ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΤΑ ΠΑΡΟΥΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΣΤΙΒΟΝΤΑΣ ΜΑΣ, ΚΑΙ ΤΡΙΤΗ ΑΠΟ ΤΑ ΦΙΛΕΤΑ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ ΜΑΣ, ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΒΡΩΜΙΚΟΙ ΠΟΛΙΤΙΚΟΙ ΜΑΣ, ΜΕ ΤΗΝ ΛΕΡΩΜΕΝΗ ΦΩΛΙΑ ΤΟΥΣ, ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΚΟΥΣΟΥΝ ΣΕ ΟΤΙ ΤΟΥΣ ΠΟΥΝ ???

  5. #15

    Απ: προβλημα με os mega

    παλι προβλημα με το δεκτη osmega δεν μπορω να συνδεθω ftp dcc patty ενω στο αλλο δεκτη pingilux κανει συνδεσει κανονικα

  6. #16

    georgeflu's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    ptolemaida
    Age
    44
    Posts
    12,426
    Rep Power
    4091704

    Re: Απ: Re: προβλημα με os mega

    με ασυρματο εισαι η με ενσυρματο?
    εισαι σιγουρος οτι ψαχνεις σωστη ip?
    με ποιο λογισμικο εισαι?
    ολα ειναι FLU

    Member SatDreamGr Projects

  7. #17

    Απ: προβλημα με os mega

    satdream 8 δοκιμασα με ασυρματο και ενσυρματο με βγαζει αυτο 500 OOPS: bad bool value in config file for: anonymous_enable
    Last edited by ntalidespetros; 01-10-20 at 14:19.

  8. #18

    georgeflu's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    ptolemaida
    Age
    44
    Posts
    12,426
    Rep Power
    4091704

    Re: προβλημα με os mega

    ο δεκτης βλεπει κανονικα ιντερνετ?
    περασες κατι/καποιο αρχειο και συνεβη? (γιατι εχω κι εγω τον osmega ενεργο, και δεν μου εχει παρουσιασει ποτε το συγκεκριμενο προβλημα).

    δοκιμασες να ξανακανεις αυτο που γραφει ο @athoik στο μηνυμα #2 ? (edit: ακυρο αυτο... ειπες δεν μπαινεις με putty).
    Last edited by georgeflu; 01-10-20 at 19:15.
    ολα ειναι FLU

    Member SatDreamGr Projects

  9. #19

    Απ: Re: προβλημα με os mega

    ο δεκτης βλεπει κανονικα ιντερνετ δεν περασα τιποτα ειναι δευτερη φορα .. Αναγκαστικα να ξανα περασω το image δουλεψε δυο με τρεις μερες και τωρα τιποτα...

  10. #20

    georgeflu's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    ptolemaida
    Age
    44
    Posts
    12,426
    Rep Power
    4091704

    Re: Απ: προβλημα με os mega

    ψαχνω λιγο πιο εις βαθος το θεμα... στο διαδικτυο, μιλανε για προβληματακι στο
    Code:
    etc/vsftpd.conf
    η εχεις πειραξει κατι εκει μεσα στην επιλογη
    Code:
    # Allow anonymous FTP? (Beware - allowed by default if you comment this out).
    anonymous_enable=NO
    η εχεις δωσει πουθενα τον δεκτη και στον εχουν κλειδωσει??? ( η εχουν απομακρυσμενη διαχειριση?)
    ολα ειναι FLU

    Member SatDreamGr Projects

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Το Mega επιστρέφει στις οθόνες μας
    By korn in forum Επίγεια & Ψηφιακή & IPTV
    Replies: 23
    Last Post: 25-02-20, 23:45
  2. Παρελθόν η εθνική ποδοσφαίρου από το Mega
    By ilias in forum Αθλητική Ενημέρωση
    Replies: 0
    Last Post: 15-02-14, 13:03
  3. Replies: 0
    Last Post: 23-05-12, 17:40
  4. Replies: 0
    Last Post: 13-03-12, 01:22
  5. Replies: 0
    Last Post: 05-03-12, 16:25

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •