Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 11 to 13 of 13

Thread: Αλλαγή διαδρομής του CCcam.cfg για ολα τα image E1

  1. #11

    Cool Απ: Re: Απ: Re: Αλλαγή διαδρομής του CCcam.cfg για ολα τα image E1

    Quote Originally Posted by john_dillinger View Post
    Ισως να βιάστηκα στην απάντηση αυτή αλλά με κανέναν τρόπο δεν θα ήθελα και ούτε είχα καμμία πρόθεση να σε προσβάλλω.
    Τέλος καλό όλα καλά.
    Φιλικά
    Γιάννης
    Quote Originally Posted by dimfil View Post
    Το σχόλιο εγινε απλά για να τονίσω ότι πρέπει να ελέγχουμε (και να διορθώνουμε όταν χρειάζεται) τα όσα δημοσιεύουμε.
    Το script του φίλου μας έτσι όπως δημοσιεύθηκε δεν δουλεύει σωστά. Δεν έχω τίποτα εναντίον του, ούτε και σχολίασα περαιτερω τα λάθη του. Είναι σαφέστατη η θέση που διατυπώνω και - επαναλαμβάνω - δεν έχει να κάνει με τα λάθη του script. Σε όλα τα φόρουμς που συμμετέχω έχω αποδείξει ότι τιμώ όλα τα μέλη και δεν στέκομαι ποτέ στο επίπεδο των γνώσεων του καθενός. Πολλές φορές όμως έχω βρεθεί μπροστά σε δημοσιεύσεις που σαφέστατα έχουν σκοπό τον εντυπωσιασμό και συνήθως έχουν απίστευτα λάθη...

    Στην περίπτωση του φίλου μας οφείλω μια συγνώμη για το απότομο ύφος μου, αφού μάλλον βιάστηκα να τον κρίνω ορμώμενος από παραδείγματα σαν αυτό που περιέγραψα παραπάνω. Ωστόσο, τίποτα δεν θα είχε συμβεί αν ο φίλος μας ήταν σαφέστερος ως προς το λόγο που δημοσίευσε το script. Γιατί, απλά, το script δεν είναι έτοιμο αλλά χρειάζεται διορθώσεις για να δουλέψει σωστά τις οποίες επισήμανε ο john_dillinger.

    Σε κάθε περίπτωση, ας σταματήσει η παρεξήγηση εδώ... Δεν έχει νόημα να συνεχιστεί...

    Αγαπητέ suzakias όμως, θα μου επιτρέψεις να έχω και εγώ τη γνώμη μου. Και, αφού όπως λες, τα δημοσιεύετε για να μαθαίνουν και οι χομπίστες, καλό είναι να δημοσιεύετε σωστά...

    egw tha po ena teleyteo apo mena exete dikio gia ta lathakia ontos alla apo ton enthousiasmo mou to oti to ksekinisa biastika kai to anebasa alla apo tin alloi an den to ekana den thas eblepa kai ta lathi pou mou edeikse o filos john_dillinger (giannis )
    sympfono gia to oti prepei na min anevazoume kati sto doukou xwris na to testarei .sygnwmi gia tin anastatwsei pou efere ayto to script mporei kapios apo esas na to diorthosei kai na to anevasei an to thelei bebeos .

    eyxaristw
    filika panta nikos

  2. #12
    suzakias's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Age
    53
    Posts
    1,089
    Rep Power
    286

    Re: Αλλαγή διαδρομής του CCcam.cfg για ολα τα image E1

    Καμια φορα αυτο το πληκτρολογιο σε κανει να θες να τα πεις διαφορετικα, αλλα αλλιως βγαινουν. Τεσπα δεν υπαρχει προβλημα απο μερος μου, και αν με το υφος που τα εγραψα παρεξηγηθηκαν ζητω ενα μεγαλο ΣΥΓΝΩΜΗ. Αλωστε με τον αγαπητο dimfil εχουμε τα ιδια γουστα και κατω απο το νερο....
    http://www.satdreamgr.com/forum/signaturepics/sigpic123_3.gif

  3. #13
    john_dillinger's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Desperation
    Posts
    143
    Rep Power
    78

    Απ: Αλλαγή διαδρομής του CCcam.cfg για ολα τα image E1

    Πρώτα απο telnet δημιουργείς τον φάκελο: /var/empty και κάνεις μεταφορά to .cfg καθώς επίσης και μετονομασία του CCcam.ppc ή όπως αλλοιώς λέγεται.
    Code:
     mkdir /var/empty && mv /var/etc/CCcam.cfg /var/empty/CCcam.cfg && mv /var/bin/CCcam.ppc /var/bin/Dccam
    To script
    Code:
    CAMNAME="Dccam"
    CFG=/var/empty/CCcam.cfg
    USERNAME=""
    ZAPTIME=6
    CAMID=6068
    DVBSET=0
    INFOFILE="ecm.info"
    INFOFILELINES=
    # end
    
    case "$1" in
    start)
    echo "[SCRIPT] $1: $CAMNAME"
    rm /tmp/.CCcam.nodeid 
    /var/bin/Dccam -C $CFG
    ;;
    stop)
    echo "[SCRIPT] $1: $CAMNAME"
    killall -9 Dccam 2>/dev/null
    sleep 2
    ;;
    *)
    $0 stop
    exit 0
    ;;
    esac
    
    exit 0
    Nομίζω είναι αρκετά απλό
    Last edited by korn; 11-03-11 at 21:15.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 2
    Last Post: 13-10-15, 16:59
  2. DM 7025 image with cccam,mgcam
    By yiannnis in forum Καλώς Ήλθατε
    Replies: 1
    Last Post: 09-04-13, 22:27
  3. Αλλαγή διαδρομής του CCcam.cfg για ολα τα image
    By suzakias in forum Διαφορα Πρόσθετα Dream E2
    Replies: 0
    Last Post: 21-02-11, 13:59

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •