Results 1 to 3 of 3

Thread: Ποιό emu για Kappa ??

  1. #1

    Ποιό emu για Kappa ??

    Στον αδερφό μου έχω αγοράσει ενα DM 500 κλώνο με Gemini 4.2 και cccam 2.1.3 για να μπορεί να βλέπει Nova με μια Kappa η οποία είναι ελεύθερη, η κάρτα αλλάχτηκε πρόσφατα απο την nova (το καλοκαίρι)

    όλα δουλεύουν μια χαρά αλλά...όταν βγάζει την κάρτα καμιά φορά για μερικές ώρες και την ξαναβάζει στο 500άρι, του κάνει πολλά προβλήματα, σπασίματα στην εικόνα και πολλές φορές ενώ έχει εικόνα έχει παραμορφωμένο ήχο..!!

    Θέλω να ρωτήσω αν ξέρει κάποιος: Ποιό άλλο emu μπορεί να διαβάσει την Kappa, και με τι settings?? Μπορεί το oscam? To scam??

    Γενικά θέλω μια λύση ή τουλάχιστον να δοκιμάσω κάτι άλλο για να δώ αν φταίει το cccam.

  2. #2

    Απ: Ποιό emu για Kappa ??

    δεν πρεπει να φταιει η καρτα αλλα μαλλον ο δεκτης , μηπως ζεστενεται πολυ ?
    αλλα καλου κακου δοκιμασε και σε αλλον δεκτη αν εχεις
    στην χειροτερη περασε ξανα το ιματζ και τις ρυθμισεις απο την αρχη και πες μας

    Υ.Γ
    Στο επανατοποθετηση της καρτας μπορει να σου κανει μερικα κοληματα μεχρι να κανει update αλλα και αυτο για μερικα δευτερολεπτα εως 1-2 λεπτα οχι παραπανω

  3. #3

    Απ: Ποιό emu για Kappa ??

    Δεν είναι απο ζέστη κι αυτό γιατί τελευταια φορά η κάρτα βγήκε την Κυριακή και ξαναμπήκε μετά απο μερικές ώρες.Έκανε στην αρχή όλα αυτά και μετά απο την Δευτέρα το μεσημέρι ώς σήμερα δουλεύει μια χαρά...

    Αύριο θα ξαναβγεί απο το slot για κάποιες ώρες, αν το ξανακάνει σημαίνει ότι τρώει κάποιο κόλλημα και συγκεκριμένα απο ένα splitter που μπαίνει για μερικές ώρες που έχει Super League...

    Την είχα δοκιμάσει στον 800άρι τον δικό μου αλλά όχι βγάζοντας την απο το splitter...

    Για να δοκιμάσω με oscam (ή κάποιο άλλο πχ scam) ποιο πρέπει να κατεβάσω και με τι ρυθμίσεις?Πλήν cccam δεν έχω δοκιμάσει με άλλο.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. dreambox me kappa card
    By 29gx30 in forum ..Περί Dreambox Enigma 1
    Replies: 4
    Last Post: 03-11-12, 11:30

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •