Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 10 of 25

Thread: VU+ZERO προβλημα με hdd

  1. #1

    VU+ZERO προβλημα με hdd

    Παιδια οταν θελαω να δω ενα λινκ IPTV μου βγαζει πολυ συχνα το μηνημα οτι δεν εχω αρκετο χωρο στο HDD/MOVIES, τι σημαινει αυτο;;;
    Εχω ενα USB 4GB αδειο μπορω να το χρησημοποισω για το θεμα αυτο, και αν ναι πως;;;

    ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

  2. #2

    georgeflu's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    ptolemaida
    Age
    44
    Posts
    12,426
    Rep Power
    4091704

    Απ: VU+ZERO προβλημα με hdd

    κανεις το στικακι mount ως hdd και μετα βλεπεις αν μεσα σε αυτο εχει δημιουργησει τον φακελο "movies" (αν δεν,τον φτιαχνεις).
    ολα ειναι FLU

    Member SatDreamGr Projects

  3. #3

    Απ: VU+ZERO προβλημα με hdd

    Quote Originally Posted by georgeflu View Post
    κανεις το στικακι mount ως hdd και μετα βλεπεις αν μεσα σε αυτο εχει δημιουργησει τον φακελο "movies" (αν δεν,τον φτιαχνεις).
    Θα υπραξη καποια αλλαγη στον δεκτι δηλαδη καποια συνεπεια η οχι????

  4. #4

    korn's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    SatDreamGr
    Posts
    51,781
    Rep Power
    2484982

    Απ: VU+ZERO προβλημα με hdd

    Τι συνέπεια να υπάρξει, απλά θα το βλέπει σαν σκληρό δίσκο.-

  5. #5

    Απ: VU+ZERO προβλημα με hdd

    Quote Originally Posted by korn View Post
    Τι συνέπεια να υπάρξει, απλά θα το βλέπει σαν σκληρό δίσκο.-
    Εκανα mount το usb αλλα παλι δεν το βλεπει σαν HDD, με λιγα λογια εχω το Mediastream και θελω να δω IPTV καναλια, σε μερικα καναλια μου βγαζει , οτι το αρχειο rtmp δεν μπορει να παιξει χωρις HDD, τι να κανω ;;;;;

  6. #6

    georgeflu's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    ptolemaida
    Age
    44
    Posts
    12,426
    Rep Power
    4091704

    Απ: VU+ZERO προβλημα με hdd

    Quote Originally Posted by Gladiator View Post
    Εκανα mount το usb αλλα παλι δεν το βλεπει σαν HDD, με λιγα λογια εχω το Mediastream και θελω να δω IPTV καναλια, σε μερικα καναλια μου βγαζει , οτι το αρχειο rtmp δεν μπορει να παιξει χωρις HDD, τι να κανω ;;;;;
    και πως το βλεπει? σαν /usb ? πιθανον να παιξει κι ετσι.
    αν οχι...
    για αρχη... ποιο λογισμικο εχεις?
    θα πας στον διαχειρηστη δισκων και θα κανεις umount ολες τις συσκευες.
    μετα θα κανεις το στικακι σου mount ως hdd (οχι απλα mount,αλλα mount ως hdd)
    στην επομενη επανεκκινηση θα πρεπει το στικακι σου ως /hdd .
    αυτο που λες ειναι λογικο,μια και η εφαρμογη (mediastream) και πολλες αλλες,χρειαζονται καποιον διαθεσιμο χωρο,ωστε να κανουν buffering το stream. ο εσωτερικος χωρος του δεκτη δεν φτανει,οποτε ψαχνουν για δισκο η usb stick (αναλογα και την εφαρμογη).
    ολα ειναι FLU

    Member SatDreamGr Projects

  7. #7

    Απ: VU+ZERO προβλημα με hdd

    Quote Originally Posted by georgeflu View Post
    και πως το βλεπει? σαν /usb ? πιθανον να παιξει κι ετσι.
    αν οχι...
    για αρχη... ποιο λογισμικο εχεις?
    θα πας στον διαχειρηστη δισκων και θα κανεις umount ολες τις συσκευες.
    μετα θα κανεις το στικακι σου mount ως hdd (οχι απλα mount,αλλα mount ως hdd)
    στην επομενη επανεκκινηση θα πρεπει το στικακι σου ως /hdd .
    αυτο που λες ειναι λογικο,μια και η εφαρμογη (mediastream) και πολλες αλλες,χρειαζονται καποιον διαθεσιμο χωρο,ωστε να κανουν buffering το stream. ο εσωτερικος χωρος του δεκτη δεν φτανει,οποτε ψαχνουν για δισκο η usb stick (αναλογα και την εφαρμογη).
    Εχω το Open BlackHole image, οταν πηγαινω στην διαχειρηση δισκων (Device Manager) μου βγαζει μονο το στικακι και μου δινει σαν επιλογη για μουντ media/usb --- media/hdd κτλ αλλα οχι σαν hdd

  8. #8

    korn's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    SatDreamGr
    Posts
    51,781
    Rep Power
    2484982

    Απ: VU+ZERO προβλημα με hdd

    Αυτή η επιλογή είναι η σωστή media/hdd

  9. #9

    Απ: VU+ZERO προβλημα με hdd

    Quote Originally Posted by korn View Post
    Αυτή η επιλογή είναι η σωστή media/hdd
    Αλλα και ετσι παλι μου βγαζει οτι χρειαζεται HDD, εχω το MediaStream και θελω να δω IPTV καναλια, μολις παταω μου βγαζει --- rtpm non fuzzione sensa HDD-- δηλαδη το rtpm αρχειο δεν λειτουργει χωρις hdd

  10. #10

    Απ: VU+ZERO προβλημα με hdd

    Μήπως προσπαθεί να γράψει κάτι?. Γιατί να ζητάει σκληρό? Θα μπορούσε μόνο αν είχε κάποια ρύθμιση να το χρησιμοποιεί σαν ram ή flash expander... Το συγκεκριμένο δεν το ξερω γιατι δουλευω το iptvplayer αλλα η λογική λέει τα παραπάνω...
    Last edited by kastorasgr; 30-09-15 at 22:51.
    -------------------------------------------------------------------------------------------------


    ΕΑΝ, ΑΠΟ ΟΤΙ ΔΕΙΧΝΟΥΝ ΤΑ ΠΑΡΑΛΟΓΑ ΜΕΤΡΑ, ΟΝΤΩΣ ΟΙ ΤΡΟΙΚΑΝΟΙ, AΦΟΥ ΗΔΗ ΠΗΡΑΝ 1 ΦΟΡΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΤΟΥΣ ΠΙΣΩ ΣΕ ΕΡΓΑ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑΝ ΚΑΙ ΜΙΖΕΣ ΠΟΥ ΕΔΩΣΑΝ ΣΤΟΥΣ ΠΟΛΙΤΙΚΟΥΣ ΜΑΣ, ΤΩΡΑ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΤΑ ΠΑΡΟΥΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΣΤΙΒΟΝΤΑΣ ΜΑΣ, ΚΑΙ ΤΡΙΤΗ ΑΠΟ ΤΑ ΦΙΛΕΤΑ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ ΜΑΣ, ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΒΡΩΜΙΚΟΙ ΠΟΛΙΤΙΚΟΙ ΜΑΣ, ΜΕ ΤΗΝ ΛΕΡΩΜΕΝΗ ΦΩΛΙΑ ΤΟΥΣ, ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΚΟΥΣΟΥΝ ΣΕ ΟΤΙ ΤΟΥΣ ΠΟΥΝ ???

Page 1 of 3 123 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •