Page 4 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 31 to 40 of 43

Thread: backup

  1. #31

    Απ: backup

    Quote Originally Posted by georgeflu View Post
    οχι,δεν ειναι το ιδιο,δοκιμασε λιγο αυτο και αν ειναι οκ,να δουμε πως μπορουμε να το φτιαξουμε.

    για την εικονα...περιεργο μου φαινεται,αν εκανες στις ρυθμισεις εικονας το 4/3 σε 16/9 -> κλιμακωση,θα επρεπε να ειναι οκ.
    Δυστυχώς δεν έγινε κάτι... Υπόψη πάντα όποτε βάζω το image της satdreamgr στην αρχή που σετάρω π.χ. HDMI, ΓΛΏΣΣΑ κλπ κάθε φορά που κάνω κάποια επιλογή βγαίνει πράσινη οθόνη και σε δευτερόλεπτα επανέρχεται και συνεχίζω... ώσπου τελειώνει το αρχικό σετάρισμα. Μετά παίζει κανονικά...

  2. #32

    georgeflu's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    ptolemaida
    Age
    44
    Posts
    12,426
    Rep Power
    4091704

    Απ: backup

    δυστυχως,δεν μπορω να ξερω τι ακριβως φταιει,αλλα για να λες οτι σε καθε επιλογη εχεις πρασσινη οθονη,τοτε καποια πραγματα δεν ταιριαζουν στους 2 δεκτες,οποτε και τα οποια σφαλματα-προβληματα... θα υπαρχουν.
    ολα ειναι FLU

    Member SatDreamGr Projects

  3. #33

    devilcosta's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Εδώ
    Posts
    9,710
    Rep Power
    2556267

    Απ: backup

    Quote Originally Posted by karmiris View Post
    Δυστυχώς δεν έγινε κάτι... Υπόψη πάντα όποτε βάζω το image της satdreamgr στην αρχή που σετάρω π.χ. HDMI, ΓΛΏΣΣΑ κλπ κάθε φορά που κάνω κάποια επιλογή βγαίνει πράσινη οθόνη και σε δευτερόλεπτα επανέρχεται και συνεχίζω... ώσπου τελειώνει το αρχικό σετάρισμα. Μετά παίζει κανονικά...
    Δοκίμασε με το τελευταίο image να δούμε αν φύγανε οι πράσινες οθόνες,

    http://sgcpm.com/satdreamgr-images/i...o-20160118.zip
    Member SatDreamGr Projects.
    ....................................
    Orbital Position = 5W - 3E - 9E - 13E - 19E.
    ....................................
    Satellite Receivers = Edision OS Mio 4K -- Edision OS Nino+ -- Edision OS Mini -- Edision OS Mega -- Medi@link IXUSS ZERO -- Dm 7020HD -- Vu+ Solo 2 -- Octagon SF4008 Triple 4K.
    ....................................
    Module = CI+ Fransat.
    ....................................
    Tuner Card = TBS5925.
    ....................................
    Images = SatDreamGr.

  4. #34

    Απ: backup

    ok, το δοκιμαζω και συντομα λεω εντυπώσεις ! Ευχαριστω !! :-)

  5. #35

    Απ: backup

    Παιδιά όλα τέλεια τώρα !!! Δεν βγάζει άλλο πράσινες οθόνες και backup γίνεται κανονικά με το αρχείο που έστειλε πιο πάνω ο φίλος georgeflu !!! Σας ευχαριστώ, το τεστάρω τώρα και θα σας πω νεότερα... :-)

  6. #36

    Απ: backup

    Πολύ καλό δείχνει το image και είμαι αρκετά ευχαριστημένος απλά θέλω να ρωτήσω το εξής: Κατέβασα ένα skin βασισμένο στο Mymetrix το οποίο δέχεται picons 400x240 8bit transparent SNP. Ψάχνω να βάλω λοιπόν τα αντίστοιχα picons για τα digea και τα otetv κανάλια. Επίσης γιατί το EPGimport δεν κατεβάζει το EPG στα κανάλια του οτε; Ευχαριστώ εκ των προτέρων και πάλι !

  7. #37

    georgeflu's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    ptolemaida
    Age
    44
    Posts
    12,426
    Rep Power
    4091704

    Απ: backup

    Quote Originally Posted by karmiris View Post
    Πολύ καλό δείχνει το image και είμαι αρκετά ευχαριστημένος απλά θέλω να ρωτήσω το εξής: Κατέβασα ένα skin βασισμένο στο Mymetrix το οποίο δέχεται picons 400x240 8bit transparent SNP. Ψάχνω να βάλω λοιπόν τα αντίστοιχα picons για τα digea και τα otetv κανάλια. Επίσης γιατί το EPGimport δεν κατεβάζει το EPG στα κανάλια του οτε; Ευχαριστώ εκ των προτέρων και πάλι !
    σχετικα με τα picons,εχω μια εντυπωση οτι οποια και να βαλεις,γινεται resize αυτοματα απο το image(δεν ξερω ομως αν γινονται στην διασταση που ψαχνεις).
    σχετικα με το epg,το epgimport δεν κατεβαζει epg γιατι προφανως δεν εχει πηγη που να περιλαμβανει τον ΟΤΕ. απο εκει και περα,μαλλον δεν υπαρχει και ενδιαφερον,η εστω κατι μισοετοιμο,μια και ο ΟΤΕ στελνει το epg του μεσω δορυφορου στους δικους του αποκωδικοποιητες, και επισης δεν υπαρχει και τροπος να δεις νομιμα ΟΤΕ σε μη ιδιοκτησιακο δεκτη.
    ολα ειναι FLU

    Member SatDreamGr Projects

  8. #38

    Απ: backup

    Καλησπέρα και πάλι ! Λοιπόν αρκετά καλό το image, το μόνο θέμα που αντιμετωπίζω ως τώρα (και δεν ξέρω εάν φταίει επειδή ο δέκτης δεν είναι ixuss one αλλά zuron zero) είναι ότι κολλάει αρκετά συχνά στα δορυφορικά κανάλια και πρέπει να το κλείσω και να το ξανανοίξω... Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη...

  9. #39

    georgeflu's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    ptolemaida
    Age
    44
    Posts
    12,426
    Rep Power
    4091704

    Απ: backup

    Quote Originally Posted by karmiris View Post
    Καλησπέρα και πάλι ! Λοιπόν αρκετά καλό το image, το μόνο θέμα που αντιμετωπίζω ως τώρα (και δεν ξέρω εάν φταίει επειδή ο δέκτης δεν είναι ixuss one αλλά zuron zero) είναι ότι κολλάει αρκετά συχνά στα δορυφορικά κανάλια και πρέπει να το κλείσω και να το ξανανοίξω... Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη...
    θα ηθελες να δωσεις λιγες παραπανω λεπτομερειες,για το τι σημαινει το "κολλάει αρκετά συχνά στα δορυφορικά κανάλια" ? (σε ολα τα καναλια? )
    ολα ειναι FLU

    Member SatDreamGr Projects

  10. #40

    Απ: backup

    Quote Originally Posted by georgeflu View Post
    θα ηθελες να δωσεις λιγες παραπανω λεπτομερειες,για το τι σημαινει το "κολλάει αρκετά συχνά στα δορυφορικά κανάλια" ? (σε ολα τα καναλια? )
    Ναι σε όλα! Ελεύθερα κλπ... δεν ξέρω τι φταίει... και πρέπει συνέχεια να κλείνω από το ρεύμα τον δέκτη και να τον ξανανοίγω...

Page 4 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. backup image Vu Zero
    By angelito in forum Images Vu Zero
    Replies: 107
    Last Post: 13-12-22, 17:59
  2. backup ολοκληρου του image / διαφορα με backup settings
    By deepbluesky in forum Περί SatDreamGr Images
    Replies: 3
    Last Post: 23-11-16, 23:56
  3. Backup for ET9x00
    By korn in forum Images Clarke-Tech & Xtrend
    Replies: 12
    Last Post: 30-12-12, 18:55
  4. Backup .nfi
    By Germak in forum ..Περί Dreambox Enigma2
    Replies: 8
    Last Post: 01-10-12, 18:59
  5. E2 LSK VU+ NFI Backup v0.1
    By korn in forum Enigma2 Plugins ΟΕ 2.0
    Replies: 1
    Last Post: 15-10-11, 21:21

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •