Results 1 to 10 of 10

Thread: VU DUO 2

  1. #1
    sakis1234567's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    GREECE
    Posts
    452
    Rep Power
    90

    VU DUO 2

    Σημερα σε μια αναζητηση στο ebayειπα μηπως και βρω κποια καλη τιμη για εναν vu duo 2 που ενδιφερομαι. τελικα στην σχετικη αναζητηση που εκανα βρηκα τον εν λογω δεκτη με ενα tuner (δορυφορικο η επιγειο ,ειναι στην επιλογη μου) στα 320 ευρ και με τα μεταφορικα αλλα 15 ευρ και 2 χρονια εγγυηση απο Γερμανια. μιλαω με τον πωλητη μου λεει οτι ειναι γνησιος και καινουργιος κουτιου. λεω απο μεσα μου βρε πολυ χαμηλη τιμη ειναι αυτη. μπαινω στην περιεργεια να παρω την αντιπροσωπεια στην θεσσαλονικη να ρωτησω. μου λεει ακριβως με τα ιδια χαρακτηριστικα 540 ευρ. λεω κατι γινετε εδω δεν παμε καλα. τελικα λεω τοση διαφορα στις τιμες Ελλαδος- Γερμανιας? ειναι δυνατον? η κατι αλλο συμβαινει θελω την γνωμη σας σχετικα αν σας εχει τυχει και εσας.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  2. #2

    georgeflu's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    ptolemaida
    Age
    44
    Posts
    12,426
    Rep Power
    4091704

    Απ: VU DUO 2

    αν και στην σελιδα του επισημου της Ελλαδας,ο δεκτης παρουσιαζεται με το "dual tuner" (και οχι με 2 tuner),τα 540 εγω τα βλεπω αρκετα (βεβαια,επειδη δεν βγαινει ακριβες συμπερασμα,καποιες λεπτομερειες-διευκρινησεις απο το τηλεφωνο,καλες θα ηταν για το ποσα και ποια tuner εχει ο δεκτης). σε γνωστο online shop της γερμανιας που ειναι και VU+ megaseller, 319 ευρω τον βλεπω τον δεκτη με 1 tuner και 349 με 2 sat tuner.
    επισης,σε μη επισημα καταστηματα εδω,με 2 dvbs2 tuners η τιμη ειναι απο 400 εως 530 ευρω (για γνησιους δεκτες).

    αντιθετα,για τον solo2 δεν υπαρχουν τοσο μεγαλες διαφορες,μια και στο Γερμανικο πουλαει απο 300,ενω κατα δω ειναι στα 330-350
    ολα ειναι FLU

    Member SatDreamGr Projects

  3. #3
    sakis1234567's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    GREECE
    Posts
    452
    Rep Power
    90

    Απ: VU DUO 2

    εγω γιωργο τον παρειγγειλα με ενα επιγειο στην τιμη μαζι με μεταφορικα 330 διοτι εχω εναν ultimo με τρια tuners δυο δορυφορικα και εναν επιγειο και δεν χρησιμοποιω το δευτερο δορυφορικο και θα το βαλω αφου ταιριαζει στον duo 2. αλλα και παλι φιλε στην ελλαδα κοινως μας κοπανανε, αρπαχτες φιλε αρπαχτες.

  4. #4
    sakis1234567's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    GREECE
    Posts
    452
    Rep Power
    90

    Απ: VU DUO 2

    και κατι αλλο γιωργο μηπως μπορεις να μου εξηγησεις πως γινετε με το trascoding να βλεπω στην ταμπλετα μου η στο κινητο μου, τι χρειαζετε ,γενικα την διαδικασια? ο ultimo το εχει αυτο? αν ξερεις!!!!

  5. #5

    Serafeim Karakostas's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Άρτα
    Posts
    531
    Rep Power
    2626

    Απ: VU DUO 2

    Η επίσημη τιμή του δέκτη τουλάχιστον στη Γερμανία είναι όντως 319€ με 1 sat tuner και 349€ με 2. Δηλαδή είναι όπως τα έγραψε ο Γιώργος. Αν δεν υπάρχει πρόβλημα διαφήμισης, megaseller είναι το κατάστημα hm-sat που χρησιμοποιώ χρόνια για αγορές και είναι απολύτως αξιόπιστο.

  6. #6
    sakis1234567's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    GREECE
    Posts
    452
    Rep Power
    90

    Απ: VU DUO 2

    www. satking.de αυτη ειναι η διευθηνση του megaseller?

  7. #7

    georgeflu's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    ptolemaida
    Age
    44
    Posts
    12,426
    Rep Power
    4091704

    Απ: VU DUO 2

    Quote Originally Posted by sakis1234567 View Post
    και κατι αλλο γιωργο μηπως μπορεις να μου εξηγησεις πως γινετε με το trascoding να βλεπω στην ταμπλετα μου η στο κινητο μου, τι χρειαζετε ,γενικα την διαδικασια? ο ultimo το εχει αυτο? αν ξερεις!!!!
    αυτο με το transcoding,μονο σε πολυ θεωρια το ξερω και καθολου σε πραξη,μια και ουτε ο ultimo,ουτε και καποιος δεκτης απο αυτους που εχω το υποστηριζει.
    ολα ειναι FLU

    Member SatDreamGr Projects

  8. #8

    georgeflu's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    ptolemaida
    Age
    44
    Posts
    12,426
    Rep Power
    4091704

    Απ: VU DUO 2

    Quote Originally Posted by sakis1234567 View Post
    www. satking.de αυτη ειναι η διευθηνση του megaseller?
    Quote Originally Posted by Serafeim Karakostas View Post
    Η επίσημη τιμή του δέκτη τουλάχιστον στη Γερμανία είναι όντως 319€ με 1 sat tuner και 349€ με 2. Δηλαδή είναι όπως τα έγραψε ο Γιώργος. Αν δεν υπάρχει πρόβλημα διαφήμισης, megaseller είναι το κατάστημα hm-sat που χρησιμοποιώ χρόνια για αγορές και είναι απολύτως αξιόπιστο.
    το εχει γραψει ο Σεραφειμ, ενα μυνημα νωριτερα. προσθεσε σε εκεινο και το "-shop.de" και εχεις και την ηλεκτρονικη του διευθυνση.
    ολα ειναι FLU

    Member SatDreamGr Projects

  9. #9
    sakis1234567's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    GREECE
    Posts
    452
    Rep Power
    90

    Απ: VU DUO 2

    φιλε πια ειναι η διαφορα στα tuners( dvb-c/t tuner) με (dvb-c/t2 tuner? γιατι βλεπω διαφορετικη τιμη!

  10. #10

    georgeflu's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    ptolemaida
    Age
    44
    Posts
    12,426
    Rep Power
    4091704

    Απ: VU DUO 2

    το δευτερο υποστηριζει και dvb-t2 (εξελιγμενη μορφη επιγειου ψηφιακου σηματος) το οποιο φυσικα δεν εχουμε εδω.
    ολα ειναι FLU

    Member SatDreamGr Projects

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •