Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 10 of 22

Thread: ΤΙ ΔΕΚΤΗ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ????

  1. #1

    ΤΙ ΔΕΚΤΗ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ????

    καλήμερα σας ..θέλω τα φώτα σας μένω γερμανια και λεω να αγορασω HD δεκτη..ταψι..και τα σχετικα να πιανω ελευθερα καναλια και αν μπορω και τα γερμανικα το λεγομενο sky an ginetai, διαβασα μερικα πραγματα σε μερικές σελίδες άλλα πολύ μπερδεύτηκα ο ένας έτσι ο άλλος αλιως.και οταν λεω ελεύθερα καναλια ( ελλινικα ) σας παρακαλω ας μου απαντήσει καποιος πού να ξερει και αν δεν τα διατύπωσα σωστά να με κάνει σχετικές ερωτήσεις να απαντήσω

  2. #2

    georgeflu's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    ptolemaida
    Age
    44
    Posts
    12,426
    Rep Power
    4091704

    Απ: ΤΙ ΔΕΚΤΗ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ????

    γεια σου,καλοσωρισες!
    σχετικα με τα Ελληνικα,ελευθερα καναλια,η λεπτομερεια ειναι οτι δεν ειναι εντελως ελευθερα,αλλα σε καποια ελαφρια κωδικοποιηση.αυτη λοιπον την κωδικοποιηση,θα πρεπει να υποστηριζει ο δεκτης σου.
    παρακατω τωρα,οσον αφορα τα γερμανικα καναλια. αν θες το sky,το οποιο ειναι καθαρα συνδρομητικο πακετο,οποτε θα πρεπει να μαθεις απο καποια πηγη εκει,αν διατιθεται και σε σκετη καρτα/μοντουλα,η αν θα πρεπει να παρεις τον ιδιοκτησιακο δεκτη. για να σε προλαβω,τριτους τροπους,σε αυτη την σελιδα,ξεχνα τους. περα απο το sky ομως,στον δορυφορο astra19.2 υπαρχουν παρα πολλα ελευθερα γερμανικα καναλια,τα οποια μπορει να παιξει ενας απλος δεκτης.
    συνοψης,αν δεν σε ενδιαφερει το sky,μπορεις με εναν edision progressive (που ειναι αρκετα φθηνος και εχει και καλη υποστηριξη) να κανεις την δουλεια σου. αν τυχως σε ενδιαφερει το sky και μπορεις να παρεις μονο καρτα/μοντουλα (αρκει αυτη να μην ειναι τεχνολογιας ci+) χρειαζεται ο δεκτης σου να εχει και υποδοχη common interface. και φυσικα υπαρχουν παντα και οι δημοφηλεις linuxατοι δεκτες,οι οποιοι υπαρχουν σε διαφορες τιμες,εχουν περισσοτερες δυνατοτητες απο εναν απλο δεκτη,αλλα θα πρεπει να ασχοληθεις και πολυ περισσοτερες ωρες με αυτον για να τον ετοιμασεις.
    ολα ειναι FLU

    Member SatDreamGr Projects

  3. #3

    Απ: ΤΙ ΔΕΚΤΗ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ????

    καλως σας βρηκα !
    σε ευχαριστώ για της πληροφορίες σου και για τον δέκτη που μου πρότεινες καλός φαίνεται ,εριξα μια ματια στο e bay . με 80 cm ταψί θα είμαι οκ η χρειάζομαι μεγαλύτερο ??
    και ο δεκτης ειδα ειναι m peg4 dvb -s2 αυτο αρκεί λες να πιάσει τα ελληνικά κανάλια ??

  4. #4

    Serafeim Karakostas's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Άρτα
    Posts
    531
    Rep Power
    2626

    Απ: ΤΙ ΔΕΚΤΗ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ????

    Για τα ελληνικά κανάλια αρκεί ένα κάτοπτρο 80 cm. Ο edision, που σου έγραψε ο Γιώργος, είναι ok.

  5. #5

    Απ: ΤΙ ΔΕΚΤΗ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ????

    http://www.tronix.gr/medialink-ixuss...ησ_p805.html o oikonomikoteros kai gnisios oti kai na paris na eine gnisios fyle

  6. #6

    Απ: ΤΙ ΔΕΚΤΗ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ????

    σε ευχαριστω serafeim ,αν πεζει και κανα skype να τα πουμε με mic ακομα καλητερα ,η να στειλω το δικο μου skype πρωτα?

  7. #7

    Απ: ΤΙ ΔΕΚΤΗ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ????

    οποιος θελει να τα πουμε σκυπε να μου πει να στειλω το ναμε μ

  8. #8

    Serafeim Karakostas's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Άρτα
    Posts
    531
    Rep Power
    2626

    Απ: ΤΙ ΔΕΚΤΗ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ????

    Quote Originally Posted by zmarinos View Post
    http://www.tronix.gr/medialink-ixuss...ησ_p805.html o oikonomikoteros kai gnisios oti kai na paris na eine gnisios fyle
    Δε γνωρίζω από linux και δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη αλλά καλύτερα να προτιμώνται καταστήματα με έδρα την Ελλάδα...

  9. #9

    Απ: ΤΙ ΔΕΚΤΗ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ????

    με αυτον φιλε μαρινο 8α μπορω να βλεπω τα ελλινηκα ολα ??

  10. #10

    Απ: ΤΙ ΔΕΚΤΗ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ????

    εγω παντως παιδια γερμανια ειμαι οπωτε οκ ολα ειναι εδω στα ποδια μου

Page 1 of 3 123 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •