Results 1 to 3 of 3

Thread: Nova GO στο εξωτερικό

  1. #1

    Nova GO στο εξωτερικό

    Μένω στη Μάλτα και θέλω να χρησιμοποιήσω την υπηρεσία Nova GO (είμαι συνδρομητής Nova). Μ' ενδιαφέρει να μπορώ να βλέπω στο iphone 4S (jailbroken) ή στο λάπτοπ μου.
    Δυστυχώς δεν έχω πρόσβαση στο ελληνικό appstore και δεν με αφήνει να κατεβάσω την εφαρμογή για το iphone.
    Επίσης (μάλλον λόγω ip) δεν μπορώ να συνδεθώ και να κατεβάσω το plugin για το λάπτοπ.
    Μία λύση είναι να αγοράσω κάποιο VPN και να δείχνει ότι είμαι Ελλάδα αλλά δεν είμαι σίγουρος αν οι ταχύτητα και η απόδοση θα είναι ικανοποιητικές.
    Επίσης κάπου διάβασα ότι η καινούρια έκδοση της εφαρμογής για iphone αναγνωρίζει αν έχεις jailbreak και δεν τρέχει. Αν βρω παλιά θα παίξει ή γίνεται κι εκεί ip check;
    Αν κάποιος φίλος ξέρει κάτι ή έχει καμιά συμβουλή, ευπρόσδεκτα!

  2. #2

    georgeflu's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    ptolemaida
    Age
    44
    Posts
    12,425
    Rep Power
    4091704

    Απ: Nova GO στο εξωτερικό

    φιλαρακι μου (και μελος της σελιδας μας,αλλα οχι τακτικος επισκεπτης πλεον),για τον λογο οτι κανει αρκετα ταξιδια στο εξωτερικο,ξεκινησε και αυτος το nova go. αυτος βεβαια,οσο ηταν Ελλαδα ειχε κανονικα προσβαση,αλλα εκτος γινοταν οπως λες και εσυ ip check και δεν τον αφηνε να δει.ασχοληθηκε αρκετα απ οτι ξερω και στο τελος...πηρε ενα slingbox για να δωσει καποια λυση στο προβλημα του.
    ολα ειναι FLU

    Member SatDreamGr Projects

  3. #3

    athoik's Avatar
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Earth
    Posts
    10,758
    Rep Power
    5927763

    Απ: Nova GO στο εξωτερικό

    Quote Originally Posted by cyberdimitri View Post
    Μία λύση είναι να αγοράσω κάποιο VPN και να δείχνει ότι είμαι Ελλάδα αλλά δεν είμαι σίγουρος αν οι ταχύτητα και η απόδοση θα είναι ικανοποιητικές.
    Λογικά κάποια λύση τύπου hidemyass (https://www.hidemyass.com/servers: Greece, Athens (2 servers, 312 IPs) ) ίσως να σου κάνει, αν το δοκιμάσεις και σου δουλέψει μοιράσου την εμπειρία σου για να το ξέρουν και άλλοι που μπορεί να βρίσκονται εξωτερικό και θέλουν να έχουν πρόσβαση και από εκεί.
    Member SatDreamGr Projects

    Wavefield T90: 0.8W - 1.9E - 4.8E - 13E - 16E - 19.2E - 23E - 26E - 33E - 39E - 42E - 45E on EMP Centauri DiseqC 16/1
    Unamed: 13E Quattro - 9E Quattro on IKUSI MS-0916

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ NOVA
    By georgeflu in forum NOVA
    Replies: 6
    Last Post: 29-12-20, 23:04
  2. Replies: 12
    Last Post: 14-01-15, 16:50
  3. Nova επιγεια και στην Φλωρινα
    By georgeflu in forum Δορυφορικά & Επίγεια Νέα
    Replies: 0
    Last Post: 17-10-12, 12:38
  4. Replies: 0
    Last Post: 04-08-12, 09:13
  5. Τα φιλικά του Ολυμπιακού στη nova
    By korn in forum Αθλητική Ενημέρωση
    Replies: 0
    Last Post: 11-07-12, 18:15

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •