Page 4 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 31 to 40 of 43

Thread: MultiBoot - SatDreamGR - Vu+

  1. #31

    Απ: MultiBoot - SatDreamGR - Vu+

    Καλημέρα φίλε μου.
    Πολύ διαφωτιστικό το βιντεάκι που ανέβασες.
    Έτσι γίνεται η διαδικασία και από μένα στον solo2, αλλά δυστυχώς αν και προσπάθησα αρκετά χθες το βράδυ δεν κατάφερα να το κάνω να μπουτάρει!
    Αυτό που θέλω να σε ρωτήσω το usb τι διαμόρφωση το κάνεις ext2 ext3 ext4 h fat32?Eγω το έχω κάνει ext3!

  2. #32

    georgeflu's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    ptolemaida
    Age
    44
    Posts
    12,420
    Rep Power
    4091703

    Απ: MultiBoot - SatDreamGR - Vu+

    φιλος,αν και με το προσθετο δεν προλαβα να ασχοληθω,θυμαμαι οτι το meoboot παρεξηγιοταν αν το ονομα του image ηταν μεγαλο και δεν το εκανε εγκατασταση. αφου το κατεβασεις,και πριν το βαλεις σε διαδικασια install,μπες στην διαδρομη που το αποθηκευει και κανε πιο μικρο το ονομα του (σβηνοντας ημερομηνιες η και μαζευοντας το ονομα) και ξανακανε μια προσπαθεια μηπως και εδω συμβαινει το ιδιο...
    ολα ειναι FLU

    Member SatDreamGr Projects

  3. #33

    Απ: MultiBoot - SatDreamGR - Vu+

    Το έχω κάνει σε ext4
    SatDreamGr

  4. #34

    Απ: MultiBoot - SatDreamGR - Vu+

    Παιδια εχω βγαλει τα ματια μου σημερα μπροστα στην τηλεοραση ,δοκιμαζοντας χιλιες δυο μακακιες,,,αλλα το αποτελεσμα ενα ΤΙΠΟΤΑ
    Δεν καταφερα την multiboot να μπουταρει.
    Δοκιμασα και αλλο usb αλλα το αποτελεσμα ιδιο.
    Παραταω την προσπαθεια,
    Καλο βραδυ.

  5. #35

    Re: MultiBoot - SatDreamGR - Vu+

    Καλησπέρα.
    Επανέρχομαι και παλι.
    Δεν μπόρεσα να το παρατήσω...και πήγα και πήρα να δοκιμάσω και τρίτο usb..!!
    Αρκετή ώρα ασχολήθηκα(έβαλα και pli image στη flash) αλλά το αποτέλεσμα ίδιο.
    Δεν μπουτάρει...κολλάει το πράμα, όταν πάει να εγκαταστήσει το image δεν κάνει τίποτα.
    Στο περίμενε...χαχαχα!
    Μετά κλείνεις τον δέκτη..φαίνεται ότι το image έχει εγκατασταθεί αφού το έχει στην moultiboot αλλά όταν πας πάνω να το ξεκινήσεις δεν έχει τίποτα!
    Τελικά βρε παιδιά το έχει εγκαταστήσει κάποιος σε solo 2 η τζάμπα παιδεύομαι?

  6. #36

    georgeflu's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    ptolemaida
    Age
    44
    Posts
    12,420
    Rep Power
    4091703

    Απ: MultiBoot - SatDreamGR - Vu+

    οπως λεει κι ο φιλος στο μυνημα 3

    Quote Originally Posted by madu View Post
    Έχω ένα Vu + ultimo και ότι λειτουργεί 100% σε flash SatDreamGr
    Uno, Duo και Solo, επίσης, θα πρέπει να εργαστούν και δεν είμαι σίγουρος για SOLO2 και Duo2
    Χαιρετίσματα από την πολωνική
    Λυπούμαστε google translate
    ισως λοιπον και να υπαρχει προβλημα,μια και οι 2 αυτοι δεκτες τρεχουν και σε αλλο kernel απο τους υπολοιπους,και αν δεν υπηρχε και δεκτης για δοκιμες...
    ολα ειναι FLU

    Member SatDreamGr Projects

  7. #37

    Re: MultiBoot - SatDreamGR - Vu+

    Μάλλον κάτι τέτοιο θα συμβαίνει!Θα περιμένω μπάς και βγεί καμιά νέα έκδοση!!

  8. #38

    Απ: MultiBoot - SatDreamGR - Vu+

    άρα ξέρουμε ότι δουλεύει σε Vu + ultimo και Soloμέχρι τώρα
    SatDreamGr

  9. #39

    korn's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    SatDreamGr
    Posts
    51,679
    Rep Power
    2484950

    Απ: MultiBoot - SatDreamGR - Vu+

    Διαβάζοντας τα παραπάνω, σήμερα αποπειράθηκα να εγκαταστήσω και εγώ το παραπάνω plugin σε δέκτη VU Solo2.-
    Στην flash του δέκτη έβαλα το satdreamgr image καθαρό (χωρίς να προσθέσω τίποτα).-
    Η εγκατάσταση του plugin έγινε κανονικά στο media/usb και λειτουργούσε κανονικά.-
    Πρώτο image που προσπάθησα να βάλω σε multiboot ήταν το VTI.-
    To έβαλα στον ανάλογο φάκελο και μέσω του plugin προσπάθησα να το εγκαταστήσω. Άρχισε η εγκατάσταση σύμφωνα με τον πίνακα που έβγαλε, αλλά παρότι πέρασαν είκοσι (20) περίπου λεπτά, δεν μου έβγαλε ένδειξη ότι ολοκληρώθηκε η εγκατάσταση. Μετά από αυτό έσβησα τον δέκτη και έκανα επανεκκίνηση. Ανοίγοντας ο δέκτης στο mutliboot μου άνοιξε ο πίνακας με το image της flash και το VTI. Επέλεξα το VTI αλλά δεν μπουτάρισε.....
    -Στην συνέχεια και μετά από προτροπή του satgr πέρασα με τον ίδιο τρόπο ένα OPENATV μόνο και μόνο να δω πως θα λειτουργήσει σε ένα image που μοιάζει με το image της flash. Και σε αυτό το image είχε τα ίδια ακριβώς αποτελέσματα.
    - Ενδεχομένως χωρίς να είμαι απόλυτος, το multiboot με αυτό τον τρόπο στον συγκεκριμένο δέκτη θέλει ακόμα βελτιώσεις-
    -Τα ίδια θέματα είχε και ο φίλος dimas1.-

  10. #40

    Απ: MultiBoot - SatDreamGR - Vu+

    Προσέξτε τα ονόματα των αρχείων όπως τα βάζετε να μην έχουν κενά ανάμεσα στις λέξεις, επίσης να είναι μικρά τα ονόματα που τους δίνετε! Τουλάχιστον έτσι λειτουργεί άψογα το multiboot στο italysat στους dreambox!
    GlamourAuraFHD skin - The vengeance of color
    For OpenPLI/SDG images:
    https://github.com/MCelliotG/GlamourAuraFHD-skin
    For OpenATV/OE-A images: https://github.com/MCelliotG/GlamourAuraFHD-ATV-skin

Page 4 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. SatDreamGr 8 image for octagon sf8008 with multiboot support
    By georgeflu in forum SatDreamGr Images Chat
    Replies: 3
    Last Post: 09-04-20, 13:14
  2. Multiboot
    By Inuit54 in forum SatDreamGr Images Chat
    Replies: 1
    Last Post: 30-12-16, 15:17
  3. Multiboot E2
    By greenarrow in forum Multiboot Dream E2
    Replies: 0
    Last Post: 27-10-13, 00:06

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •